Вивчення мови дома з дошкільнятами

Нам пощастило: під час карантину Королева (так мій син називає вчительку з англійської в садочку) організувала навчання для своїх діток онлайн. Карантин поставив перед кожним з нас багато нових викликів. Спеціально вчити англійську зі своєю дитиною був одним з тих небагатьох необов`язкових пунктів - ми могли відмовитись, але вирішили спробувати. Скажу відверто - було не легко. Як я і передбачала, проблеми виникали в основному з мотивацією, до того ж не тільки синовою, а й моєю - діти відчувають, коли батьки не хочуть проводити з ними час, коли це для батьків тягар. Тому мені теж довелося прикласти зусиль для того, щоб процес навчання був приємним і в радість нам обом.

Отже, ось такі я вивела пункти успіху навчання мови для малюків:

1. Постаратися перетворити час навчання на якісний час проведений разом. І кайфувати від нього! 

З часом, і для мене, і для сина навчання англійської онлайн стало якісним часом проведеним разом. Часом близькості і веселощів. Він сидів у мене на колінах під час статичної частини уроку, ми разом проговорювали слова, повторяли фрази, я стрибала, бігала і співала разом з ним пісеньки. Навчання перестало бути мукою і ми обидвоє почали кайфувати від нього!

2. Активна залученість і зацікавленість батьків в процесі. Зіграти не вийде - здається вони відчувають)).

Коли я заставляла сина САМОГО сідати перед комп`ютером і робити те, що показувала вчителька, його на довго не вистачало. А згодом він і зовсім не хотів цього робити. Але, коли я почала активно і зацікавлено включатися в процес, він пожвавішав - вчити англійську разом з мамою було приємніше, ніж наприклад дивитися мультики, яких і так вистачало під час карантину.

3. Щоб це було частиною рутини, тобто, щоб була регулярність занять.

Інколи я не відчувала себе в ресурсі організовувати навчання зараз, то син мені нагадував: "Мам, а ми сьогодні ще англійську не робили..." І тоді я підтримувала його за миттям посуду (комп`ютер і так весь час був на кухні, а кухня - моїм робочим кабінетом).

Краще робити коротші, але часті уроки, ніж чекати, коли з`явиться час і/або ресурс на повноцінні наприклад 30 хвилинні заняття. 15 хвилин на день достатньо для дитини до 5 років. До того ж це максимальний час, що малюки можуть без труднощів зосереджуватись на одному завданні.

4. Пропонувати винагороду для додаткової мотивації. Якщо солодощами винагороджувати для вас - не ок, діткам дошкільнятам і молодшого шкільного віку дуже подобаються наклейки (паперові - пам'ятайте про довкілля ????).

Можна і домовлятись: "Давай ми повчимо сьогодні разом англійську і я:

  • дам тобі +3 желейки
  • подивимось сьогодні всі разом якийсь мультик
  • куплю цукерочку/морозиво/Барні
  • пограюся з тобою в перегони" тощо.

5. Також важливо зважати на стан дитини - якщо втомлена чи без настрою, краще вибрати інший час.

Якщо ви вже розпочали заняття і бачите, що дитина погано сприймає матеріал, відкладіть урок по потім. Змушуючи дитину вчити англійську через силу, ви можете додати їй стресу, який завжди заважає сприйняттю інформації.

6. Діліться успіхами.

Розповідайте родичам і друзям про ваш досвід навчання, в чому ваша дитина вже досягла успіху. Заохочуйте старших дітей допомагати молодшим з їхніми завданнями. Можете запропонувати їм погратися в школу, де старші будуть вчителями, а молодші - учнями. Зазвичай, старші дітки залюбки включаються в таку рольову гру. Це розвиває їхнє почуття відповідальності. Молодші ж люблять йти за старшими і наслідувати їх у всьому.

7. Шукайте шляхи для живого спілкування.

Карантинні обмеження зробили спілкування за допомогою програм відео зв`язку необхідністю і майже єдиним способом спілкування рідних і знайомих між собою. Скористайтесь цим! Можливо у вас є подруга/друг/родич з англомовними дітьми. Познайомте їх з вашою дитиною. Запропонуйте їм підтримувати спілкування через скайп/вайбер/вацап/любий інший месенджер. Маючи справжню потребу говорити англійською, діти будуть більш мотивовані, щоб її знати.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Ірина Г.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;