Як ефективно підготуватися до ДПА

Державна підсумкова атестація- дуже важливий етап в житті учнів, адже багато з них закінчують навчання після 9 класу і бал ДПА необхідний для успішного вступ до коледжу чи іншого навчального закладу. Тож як успішно підготуватися та скласти цей необхідний екзамен з англійської мови на максимальний бал?

По-перше, розберемося з тим, як саме виглядає екзамен ДПА.

Хорошою новиною ж те, що ДПА в 9 класі не вимагає від учнів написання есе (листа до друга, офіційного звернення, розповіді і тд). 

Чому це хороша новина? Тому, що в тестах є набагато більше шансів вибрати правильний результат і не наробити зайвих помилок. Під час довільного написання потрібно і притримуватися структури, і перевіряти правильність написання слів. В будь-якому випадку шанс зробити помилку набагато більший.

Поганою новиною є те, що ДПА вимагає з 2019 року написання аудіювання, в якому навіть найдосвідченіший репетитор не може гарантувати вам 100 відсотково ідеальний результат. Усі ми різні, по різному сприймаємо на слух, та й ніхто не знає, яке саме аудіювання ви отримаєте, а тому й ніхто не гарантує, що ви все зрозумієте. Бувають аудіювання-діалог двух друзів "привіт-привіт", а може бути " в католицькій церкві св. Антоніо було 33 балки в склепінні.." Відчуваєте різницю? А ще є проблема із включенням аудіювання. Багато шкіл не мають нормального технічного забезпечення, а тому, замість належного включення аудіювання, запускають його на старенькому програвачі, що його чутно тільки на 1 парті, чи замість програвання його читає викладач, у якого вимова залишає бажати кращого. Все це дуже впливає на результат.

І так. Екзамен триває +- 60 хвилин. Він поділяється на 2 рівні, в залежності від школи, в якій ви навчається. Якщо це загальноосвітня школа, то ви будете писати ДПА рівня А2, а якщо ви навчається в спеціалізованій школі з поглибленим вивченням англійської мови, то ви складатиме ДПА рівня В1.

Екзамен складатиметься з 3 частин. 

1-аудіювання. В рівні А2 це відповідь "True or False" в рівні А1 це обрати правильну відповідь серед трьох запропонованих варіантів. 

Порада: завантажити багато аудіювання з минулих років, та прослуховувати і виконувати завдання до них. Довести до автоматизму алгоритм. Спочатку читаємо завдання, розбираємо що потрібно. Потім за 2 рази, які включається аудіювання знаходимо відповідь. Якщо ви вже визначилися із нею, не переправляйте на іншу, це лише може наробити більше помилок. Пам'ятайте про правило "перша думка-вірна".

2 частина-читання. Зазвичай дається текст, чи його фрагмент. І завдання вставити правильне продовження речення чи заголовку до абзацу. 

Порада: дивимось на сенс речення, відкидаємо зайві непідходящі варіанти. Далі дивимось на структуру та граматику і обираємо найкращий варіант, що підходить і за сенсом і граматично. Якщо завдання-обрати заголовок до абзацу, то читаємо заголовки, обираємо ті, що підходять найбільш, а далі ще раз перечитуємо текст і визначаємо, яка головна ідея та обираємо єдину відповідь.

3 частина-граматика. Це текст на читання із пропущеними словами,які потрібно вставити. Є 4 варіанти відповідей, а вам потрібно обрати той, що підходить найбільше. 

Порада: навіть якщо ви не розумієте сенс речення, дивіться на структуру. Наприклад якщо в одній частині речення є минулий час, то і в іншій логічно було б вставити один із минулих. Чи наприклад є the..тоді було б доречно вибрати найвищий ступінь порівняння.

Загальні поради.

Хоч школа і каже, що викладачі розроблюють ДПА особисто, зазвичай вони беруть його із цьогорічної методики з підготовки. Тож не лінуйтеся купити цьогорічну методику і пройти по ній всі варіанти завдань та аудіювання. Так ви матимете більше шансів отримати на ДПА варіант, що ви вже його проходили вдома

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Дар'я К.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;