Як побороти страх перед ЗНО?

Зовнішнє незалежне оцінювання – важливий іспит, але не найголовніший у житті. Звісно, від результату цього екзамену залежить ваш вступ до вишу та державне місце у ньому. Тому саме через це у випускників виникають думки на кшталт: «А що буде, якщо я не здам ЗНО?» або ж «Що робитиму, коли не вистачить балів на бюджет?». Школярі часто обмірковують цю болючу тему, починають нервувати,  а їхні думки переповнюються переживаннями, котрі не дають можливості нормально підготуватись до тесту. Однак на власному досвіді можу сказати, що ЗНО не таке вже й страшне, як його малюють. Давайте розберемо кілька ситуацій, коли може виникнути побоювання цього випускного іспиту, та розглянемо шляхи їх вирішення.

«Я відчуваю страх за рік до ЗНО». Не панікуйте. У вас достатньо часу, щоб скласти свій план підготовки. Запам’ятайте головне: не відкладайте все на потім, варто вже розпочати повторення тем. Своїм учням я постійно говорю про користь раціонального харчування, здорового сну, поєднання режиму праці та відпочинку. Основний ворог, який породжує страх, - це незнання. Тому якщо ви будете плідно готуватись до іспитів, регулярно контролювати рівень знань за допомогою онлайн тестувань, то у такому разі з’явиться відчуття впевненості, яке не даватиме можливості страху оволодіти вами. Але треба знати, як правильно готуватись. Найбільш якісним та перевіреним методом є вивчення шкільного матеріалу невеликим обсягом щодня , аніж п’ять годин поспіль один раз на тиждень уночі. Повірте, те, що ви прочитали вдень, надовго закарбується у пам’яті, ніж той матеріал, над яким ви просиділи півночі.

«Я відчуваю страх за тиждень до ЗНО». Зберіться з думками. Перегляньте теми, які ви вивчали впродовж року та оцініть, що знаєте краще, а що гірше. Повторіть експрес методом увесь матеріал, систематизуючи його у голові. Напишіть на листку свої досягнення на даний момент, приміром, «Я можу розв’язати рівняння» або «Я вмію писати твір-роздум». Ця методика допоможе надати вам впевненості, а ви, бачачи результати своєї праці на аркуші паперу, заспокоїте мозок та вважатимете, що не все так погано.

«Я відчуваю страх напередодні ЗНО». У цьому випадку головною помилкою абітурієнтів є вивчення матеріалу в останню ніч перед тестуванням. Необхідно відпочити перед днем важливого іспиту. Адже, якщо ви повторюватимете усю ніч, то на ранок мало що згадаєте. Та й до того ж неспання даватиметься взнаки. Саме тому випускники роблять елементарні помилки через втому. Намагайтеся лягти напередодні якомога раніше. Повноцінний сон – запорука успіху на ЗНО.

«Я відчуваю страх перед пунктом тестування». Зранку обов’язково поснідайте та вчасно приїдьте до місця, де складатимете зовнішнє незалежне оцінювання. Не запізнюйтесь, адже почнете нервувати, а відтак, втратите контроль над собою та забудете дещо з вивченого. Вдихніть свіжого повітря на повні груди, розслабтесь та спокійно увійдіть до школи.

«Я відчуваю страх під час написання ЗНО». Поділюсь одним психологічним прийомом: зіпріться на спинку стільчика, міцно поставте ноги на підлогу. Таким чином ви відчуватимете опору. Можна навіть подумки сказати собі: «У мене є опора. Я не один. Я впевнений у собі». А тепер можете починати вирішувати завдання. Розгорніть зошит і роздивіться декілька тестів. Вирішуйте їх за таким принципом: спочатку дайте відповідь на легкі завдання, та десь у глибині мозку поміж тим обмірковуйте важкі. Через деякий час ваша пам’ять згадає відповіді до цих завдань. Для заспокоєння уважно перевірте правильність переносу хрестиків у бланк відповідей. Ну все, напружені хвилини позаду. Потім вийдіть із пункту тестування та не забудьте щось з’їсти: ваш мозок витратив багато енергії для написання тесту.

«Я відчуваю страх після складання ЗНО». Наступного дня , якщо бажаєте, звірте свої відповіді з офіційними, які оприлюднює Український центр оцінювання якості освіти. Після цього ви приблизно знатимете свій орієнтовний результат. Все, а тепер залиште цей предмет та готуйтесь до наступного.

Ну ось, власне, це були основні поради. Успіхів вам, шановні випускники! І нехай вас перед ЗНО не здолає страх.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Сергій Д.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;