Як проводити екскурсії в природу з учнями початкових класів

Екскурсії в природу мають величезне пізнавальне та виховне значення, вони вчать спостерігати та досліджувати, пробуджують бажання пізнавати світ. Ніякий підручник не замінить живого спілкування з природою.

Та щоб екскурсія була ефективною, вчителю слід завчасно підготуватися. Слід обрати місце проведення, ретельно його оглянути та вибрати об’єкти для спостережень, обрати безпечний маршрут.

Далі необхідно налаштувати дітей на проведення екскурсії. Потрібно порадитися, обговорити, спланувати свою роботу. Підготовча робота включає в себе й набуття необхідних знань, пошук інформації. Наприклад, можна якомога більше дізнатися про рослини, які можна зустріти в даній місцевості. Тоді під час екскурсії, діти з радістю впізнаватимуть раніше вивчені рослини і розповідатимуть про них. З тваринами аналогічно.

З дітьми потрібно обговорити та записати завдання на екскурсію: що конкретно вони хочуть побачити, дослідити, за чим поспостерігати. Найбільший ефект буде, коли всі пункти складаються, обговорюються та записуються разом. По закінченні екскурсії необхідно обов’язково обговорити за цими пунктами, що вдалося, а що ні. Обговорити результати спостережень, досліджень.

Звичайно ж, перед кожною екскурсією вчитель обов’язково проводить інструктаж з техніки безпеки, але крім того перед проведенням екскурсії, необхідно разом з дітьми скласти,обговорити і буде краще, якщо й записати «Правила поведінки під час екскурсії». Можна скласти та гарно оформити «Правила поведінки в природі».

Екскурсія в природу має бути очікуваною подією. Дітей потрібно налаштувати емоційно, щоб вони з нетерпінням чекали таку подію. Можна виготовити плакат «До екскурсії залишилося … днів» і щодня міняти число. Можна також виготовити адвент-календар для зручного відліку днів, що залишилися.

Необхідно провести бесіди про бережливе ставлення до природи. Можна завчасно продумати «корисну справу для природи». Це може бути прибирання сміття, садіння дерев та ін.. Але в такому випадку слід завчасно підготуватися, взяти з собою необхідний інвентар.

Під час самої екскурсії слід вчити дітей звертати увагу на найменші дрібниці, помічати на перший погляд непомітне. Розглядаючи рослини, потрібно звертати увагу на квіти чи насіння, на особливості будови стебла, листя. Для кращого спостереження можна взяти з собою лупу, бінокль чи інші прилади для досліджень. Тоді вражень та емоцій і бажання пізнавати буде ще більше.

І не потрібно рвати квіти для букетів! Квітами слід милуватися, а не знищувати їх, навіть для букетів. Квіти краще сфотографувати, надрукувати великі фотографії, почепити на стіну і тоді вони милуватимуть око завжди, а не кілька днів чи годин…

Після проведення екскурсії необхідно обговорити все детально. Що із запланованого змогли побачити, дослідити, а що ні? Що було найцікавіше? Що найбільше вразило? Чи хотіли б іще побувати на цьому ж місці? Що хотіли б побачити наступного разу? Де б хотіли побувати ще? Потрібно якомога більше радитися з дітьми, розвивати бажання пізнавати, вчити планувати свою подальшу роботу. Такі бажання та плани можна записувати і працювати над їх здійсненням. У дітей повинна бути мета, мрія, до якої треба йти, яку треба реалізовувати.

Екскурсії в природу слід проводити регулярно, потрібно спостерігати за змінами в природі з настанням різних пір року. Можна обрати об’екти для регулярних спостережень. Це може бути дерево, кущ або й трав’яниста рослина. А ще краще – всі разом. Під час регулярних спостережень добре помітно, що відбувається з рослинами, що змінюється з настанням тієї чи іншої пори року. Такі рослини краще за картинки в підручнику продемонструють реальні зміни в природі. Для зручності проведення спостережень такі об’єкти можна обрати неподалік від школи.

Тож цікавих екскурсій та неймовірних вражень!

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Олена В.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;