Як успішно пройти співбесіду в закоронний університет

Коли мовні іспити успішно складені, час подумати про індивідуальну співбесіду з представником закордонного навчального закладу.

До речі, чи ти знаєш де ж навчаються українці, в яких країнах та університетах? Згідно з базою даних аналітичного центру Credos, який збирає та аналізує дані про те, скільки українців навчається в закордонних навчальних закладах, база ця, до речі, охоплює 33 країни Європи, Північної Америки та Австралії, кількість українських студентів, які навчаються на програмах повного циклу, показаний в даних таких країн Австралія, Австрія, Азербайджан, Бельгія, Великобританія, Греція, Грузія, Естонія, Ірландія, Іспанія Латвія, Нідерланди, Польща, Сербія, Словаччина, Туреччина, Хорватія, Франція, Чехія, Швейцарія.

Число українців на іноземному навчанні за останні декілька років становить 59 648 осіб. До слова, найпопулярнішими та найбажанішими є такі країни Польща, Німеччина, Росія, Канада, Італія, Чехія, США, Іспанія, Австрія, Франція та Угорщина. Цікавим є факт гендерного розподілу студентів, які хочуть навчатися за кордоном, загалом частка студенток складає 63 відсотки, за винятком Туреччини.

Дослідження показують також, що причиною міграційних процесів є бажання українців навчатися за кордоном пов’язані з метою подальшого перебування і пошуків працевлаштування в країнах, яких вони навчаються, з дуже низьким відсотком повернення назад до України.

Отже, як же ж успішно пройти співбесіду в омріяний університет, правильно підготуватися і вибороти собі місце саме в пріоритетному закладі розкажу я надалі у своєму дописі.

Перше над чим варто подумати, яким чином ви проходитиме співбесіду – особисто чи на запропонованій онлайн платформі, переважно це Skype або Zoom. Правду кажучи, проходити індивідуальну співбесіду з представником іноземного навчального закладу онлайн не тільки зручно, але й дешевше і спокійніше. Не треба турбуватися про транспорт, дорожні корки та де перебувати до та після співбесіди, тощо. Єдине, що варто правильно розрахувати різницю в часі, оскільки він може суттєво відрізнятися – від двох годин і більше. Однак, я не думаю що це є проблемою у 21 столітті, за допомогою спеціальних онлайн ресурсів можна миттєво перевірити, яка година в країні, котра вас цікавить. Я користуюся ось цим посиланням https://24timezones.com/uk/difference/ukraine/us .

Далі, варто подумати про свій доречний та охайний зовнішній вигляд. Дрес код тут не грає ключової ролі, однак є важливим. Особливо якщо ви перебуваєте у себе вдома, не варто йти на співбесіду з рушником на голові або в піжамі. І хоча в наш буремний час вже нічим нікого не здивувати, і викладачі давно не звертають уваги на те, яке нецензурне слово написано у вас на футболці, проявіть елементарну повагу і одягніться в смарт кежуал, щоб ваш одяг не привертав лишньої уваги і не відвертав увагу інтерв’юерів від вашої багатогранної та неперевершеної особистості. До речі, наряджатися як на власне весілля чи рок вечірку теж не слід, обирайте спокійний стриманий одяг.
Коли ви приготувалися емоційно до співбесіди слід обдумати процедуру цього заходу, адже вас не питатимуть, в якій країні вам запам’ятався відпочинок найбільше чи яка ваша улюблена страва. Тут все трохи серйозніше, але зовсім не страшно, бо інтерв’юери позитивні та прихильні люди.

Як правильно готуватися до розмови з представниками університету?

Для початку можна подивитися відео про admission interviews в Інтернеті та розібрати їх з своїм учителем або самостійно. Ось вам основні інсайти, як приготуватися до співбесіди з представниками вашого університету самостійно. Перше, подивіться ось ці два відео: https://www.youtube.com/watch?v=3OyXoQQF-Gs , https://www.khanacademy.org/college-careers-more/college-admissions/applying-to-college/admissions-interviews/v/succeeding-at-the-admissions-interview .

Можна також взяти до уваги поради з цього  відео:https://www.youtube.com/watch?v=7IL8EuPNCoE .

Далі йдемо по списку питань: Необхідно детально продумати відповіді на ці питання водночас не зазубрюючи відповіді, а давати природні позитивні відповіді. Я зі своїми учнями роблю ось таку вправу:

Imagine you are going through the admission interview today. How would you answer these common questions?

1. Tell us a little bit about yourself.

 2. Why did you apply to our university? 

3. What's your motivation to study at our university? 

4. What are your biggest achievements and failures? 

5. Tell us about your leadership experience. 

6. What can you bring /contribute to the university?

 7. Where are you going to be in 10 years from now? 

8. What was an obstacle you have faced and how did you get through it?

 9. Give an example when you had to convince other people to accept our point of view. 

10. What do you expect from studying abroad?

11. Why didn’t you choose to be educated in Ukraine?

12. Do you plan to return to Ukraine when you get a degree?

13. Do you know anything about the history of our university?

14. What are your ideas about the future profession?

15. Have you got any hobbies?

16. What is your favourite book and why?

 

Можна приготувати свої запитання і якщо це буде доречно, питайте. Наприклад:

What is the philosophy of a student’s life there?

What problems may students from Ukraine face in Poland/ the USA/ Canda?

What three ingredients would you look for in an ideal candidate?

Якщо є час і бажання, рекомендую повторити деякі розмовні теми. Нижче наводжу вам тематику та книги звідки ви можете взяти готові завдання, побрейнстормити їх з вчителем чи самостійно, щоб впевненіше почуватися на співбесіді.

1. What are the most important factors for success at university,

2. Education is a matter between the person and the world of knowledge; school or college has little to do with it.

3. Do you think learning will ever take place without teachers, schools and classrooms?

4. Imagine that a wealthy person from your local area has offered to cover the cove of three important changes in your school. Which three changes would you like to see and why?

5. How similar/different is the education system in your country and the country you are going to study? Make a comparison.

6. What types of schools/universities do you know?

7. What types of exams and qualifications do you know?

8. Studying abroad: reasons, problems, feelings.

9. Problems with exams.

10. Problems with truancy.

Список цих питань складено на основі Upstream Upper Intermediate B2+/ 8 unit/ Learning Lessons. І хоч, можливо, ці теми мають мало спільного з тим про що йтиме мова на співбесіді, однак вони значно розширять вашу мовну компетенцію і ви зможете обговорити будь-яку освітянську тематику з представниками закордонного університету. Не буде зайвим повторити лексику на тему Education and Learning, для цього беремо такі книги як Destination B2/C1 Grammar and Vocabulary або English Vocabulary in Use B2.

У кінці, хочеться додати, що найважливішим фактором тут є ваша мовна компетенція, лексичний запас та вміння застосовувати складні граматичні звороти, а не тільки простенькі часи. Якщо ви класний оратор – у вас всі козирі у руках. Найбільше уваги варто приділити таким питанням, де треба розказати про себе, свої лідерські риси, про те чому обрав даний університет, обов'язково згадати відомих його випускників та професорів, в яких би хотіли перейняти досвід.

І звичайно – ні в якому разі не дозволити хвилюванню і нервам звести нанівець усю попередню роботу та зусилля. Тому тримаєте зоровий контакт – дивитеся не в бік, а на свого співрозмовника, якщо ви проходите співбесіду очно. Якщо це скайп інтерв'ю – дивитеся в камеру, а не на себе збоку у віконечку. Говоріть коротко і по суті, навіть якщо ви готувалися довго і маєте багато чим поділитися.

Бажаю успіхів!

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 3 пользователей

Автор: Оксана О.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;