Якщо у Вас щільний графік, Ви багато подорожуєте, але хочете поліпшити гнучкість, силу, витривалість і спритність, при цьому уникнути травм і неправильного виконання асан ... і т.д., то йога онлайн для Вас. З нею Ви можете насолодитися перевагами йоги, не виходячи з дому і не витрачаючи зайвий час і гроші на поїздку до студії.
ЯК ПРАЦЮЄ ОНЛАЙН ЙОГА?
Дуже просто: ми розміщуємо наші екрани таким чином, щоб ми могли бачити і чути один одного. Я направляю Вас усними докладними інструкціями, паралельно демонструючи кожну вправу.
На кожному зайняти у Вас є можливість поговорити зі мною і задати мені будь-які Ваші запитання, отримати зворотній зв'язок. Кожне заняття, його програма, рівень повністю пишеться під Ваш запит, вашу особистість (вік, стать, рівень практики, можливі перенесені травми або нюанси по здоров'ю, цілі і т.д.)
ХТО МОЖЕ ЗАЙМАТИСЯ В КЛАСАХ ЙОГИ ОНЛАЙН?
Дорослі, діти, підлітки, люди старшого віку можуть брати участь в заняттях онлайн йогою.
Незалежно від статі, віку, початкового рівня підготовки, професії, віросповідання, місця проживання і т.д.
Йога не поділяє людей на категорії, у неї немає протипоказань і розмежувань. Кожен може почати нею займатися заради свого розвитку, здоров'я і внутрішнього збагачення в будь-який момент життя, коли виникло таке бажання.
ЩО ВАМ ПОТРІБНО ДЛЯ ЗАНЯТЬ ЙОГОЮ ОНЛАЙН:
1) Ноутбук, планшет або комп'ютер з включеною камерою і мікрофоном
2) Гарне підключення до Інтернету
3) Аккаунт в будь-якій з наступних платформ: Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Messanger (Facebook), Instagram, Zoom.
4) Килимок для йоги або карімат (опціонально)
5) Зручний одяг
ЩО ПОТРІБНО ОДЯГТИ?
Вам потрібно одягти щось зручне і еластичне, щоб Ви могли рухатися і нахилятися без перешкод. Йогою можна займатися в шкарпетках, але в ідеалі - босоніж, так як Ви будете відчувати себе комфортніше і вільніше.
ЩО ВИ НАДБАЄТЕ:
- Більшу силу, гнучкість, вправність рухів, баланс, витривалість, а також легкість і енергію - як на фізичному, так і на психічному рівнях.
- Гармонійний простір всередині тіла і в думках.
- Корисні й дієві гімнастичні, дихальні, релаксаційні, медитативні практики, які поліпшать Вашу здатність розслаблятися, зміщувати ваш фокус, досягати цілей і знаходити ясність.
- Усвідомленість і інструменти отримувати задоволення від процесу життя, а не лише результатів діяльності чи досягнутих цілей.
Йога онлайн - найбільш сучасний і зручний вид занять йогою, не виходячи з дому. Вона не поступається ефективністю звичайним занять, але при цьому заощаджує Ваш час на відвідування студій.
Кому ідеально підійдуть онлайн-заняття йогою:
1. Людям з щільним графіком роботи, які цінують свій час.
2. Молодим мамам, у яких немає можливості надовго залишати дитину.
3. Людям, які проживають за містом, за кордоном, а також тим, хто часто міняє місце проживання або подорожує.
Особливості йоги
Одна з найважливіших і найприємніших особливостей йоги полягає в тому, що почати займатися нею можна кому завгодно і коли-небудь: з дитинства і до глибокої старості; в здоровому стані з наявністю хронічних захворювань; незалежно від національності, віросповідання, соціального оточення, рівня фізичної тренованості; наявності або відсутності освіти і т.д.
Насправді, люди частіше приходять до йоги саме в складні моменти життя, а не в сприятливих умовах. Тільки побачивши проблему, яка приносить страждання, ми можемо сказати собі «стоп», на хвилинку зупинитися, звернути увагу всередину і переоцінити свої уявлення. Обридла хвороба, травма, стреси або конфліктні ситуації - це дійсно великі вчителі, які можуть послужити нам правдою, змусивши нарешті взяти себе в руки і встати на шлях розвитку. Головне - твердий намір, наполегливість, уважність до власних відчуттів і систематичне виконання тренувальних програм.
Хотілося б відзначити, що оволодіння йогічними техніками ні в жодному разі не має стати центром, сенсом життєдіяльності учня.
Не поспішала б я також підходити до йоги як до терапії - сьогодні можна знайти набагато швидше і більш дієві методи. Техніки йоги, проте, чудово підходять для профілактики різних розладів, а також для підтримки організму в гармонійному і збалансованому стані.
Так само, в боротьбі із зайвою вагою йога не допоможе швидко, але якщо її доповнити зміною режиму харчування, зменшенням факторів стресу, збільшенням фізичної рухливості і т.п., то поступово тіло придбає оптимальну вагу і форму.
Я думаю, кожен з нас погодиться, що здоров'я - не іграшка, тому краще ставитися до тіла з повагою, іноді переступаючи через власні переконання і забобони типу «йоги ніколи не хворіють».
Досвідчені практики і правда хворіють набагато рідше тих, хто не займається, але в житті бувають різні моменти, тому наше завдання - бути уважними: не закривати очі на існуючі проблеми, а вчасно їх відслідковувати і адекватно вирішувати. Якщо сучасні методи здатні допомогти швидше і ефективніше, то, на мою думку, саме ними і треба скористатися.
Не можна назвати йогином людини, який день і ніч нічого не робить; ховається від суспільства, відмовляючись від своєї людської соціальної сутності; зневажливо ставиться до оточуючих через надмірну гордості своїми успіхами, аскетизмом, умінь і тому подібному.
Я б скоріше назвала йогіном людину, яка взяла на себе відповідальність за власний стан і життя, кожен день привносить в неї сенс, повністю віддаючись своїй справі, вибудовуючи гармонійні й глибокі відносини з оточуючими людьми (в першу чергу, близькими), відчуваючи й виконуючи свою роль в соціумі і насолоджуючись життям.