З чим може зіткнутися студент-першокурсник за кордоном?

Інтернаціоналізація зростає у багатьох компаніях, тому співпраця з іноземними діловими партнерами стає все більш важливою. Часто наша молодь їде за кордон для навчання. Для працівників це означає, що вони можуть тимчасово працювати за кордоном і повинні представляти там свою компанію, наприклад, на час дії проекту.Це призводить до появи багатьох нових можливостей, що позитивно впливають на так звані «прогресивні навички» в резюме. Це включає роботу в полікультурних колективах, новий культурний досвід та впевненість у закордонному середовищі.

Важливі моменти в цьому контексті - мова тіла, невеликі розмови, уникання табуйованих тем, дрес-код в одязі та кілька інших факторів, які необхідно враховувати для забезпечення безперебійної співпраці.

Давайте розглянемо основні положення для студента-першокурсника. Маючи в кишені шкільний диплом ви можете розпочати своє студентське життя не тільки на Батьківщині, а й за кордоном. Для того, щоб ваше студентське життя було наповнене гармонії та спокою потрібно слідувати таким правилам:

 • встановити контакти

Перш за все, це дуже допомагає, коли ти знайомишся з однодумцями та можеш поділитися з ними своїм досвідом.Більшість університетів пропонують так званий орієнтаційний тиждень для першокурсників, який зазвичай проходить за тиждень до початку звичайних семестрових занять. Ви зустрічаєтеся з іншими новими студентами у вашій групі і отримуєте «заспокійливе усвідомлення» того, що є й інші люди, які так само необізнані, коли стикаються з вимогами повсякденного університетського життя.

Навіть якщо ви тут же зустрічаєте невеликі групи, і це виглядає так, ніби всі вже знають один одного: більшість із них просто не знають один одного і користуються можливістю поговорити з однодумцями. Тому краще приєднатися і увійти в діалог або запропонувати власну тему розмови.

Протягом цього тижня «першокласникам» даються найважливіші терміни та дати; ви дізнаєтесь, де знаходиться кафетерія, як брати книги з бібліотеки, де робити копії та багато іншого.

Якщо у вас є якісь запитання, обов'язково слід все уточнювати! Немає ніяких причин бути не проінформованим, навіть якщо питання звучитьбезглуздо у будь-якому випадку не мовчіть.

Після тижня орієнтації, будь-яких інформаційних заходів, екскурсії по бібліотеці тощо, ви вже відчуваєте себе набагато безпечніше, і в ідеалі ви вже знайшли друзів, які залишатимуться з вами протягом усього навчання.

 • вибирайте курси

Кожен може самостійно вирішити, які предмети йому необхідні.Звичайно, ви повинні врахувати, що є як добровільні так і обов’язковідисципліни в рамках семестру. Тому слід з’ясувати, як найкраще спланувати перший семестр. Часто студенти поєднують навчання і роботу.

До речі, більшість «першокурсників» вибирають занадто багато курсів і відчувають себе виснаженими. Більшу частину часу ви вчитесь, що, звичайно, призводить до стресу та розладу. Тому для початку не набирайте велику кількість «кредитів», дайте собі змогу освоїтись. Візьміть мінімальну кількість предметів, а уже з наступних семестрів добавляйте поступово кількість годин. Робіть те, що у ваших силах! Ось чому варто ретельно працювати,не перевантажуючись.

 • вивчайте літературу

Дослідження літератури, безумовно, одна з найбільш дратівливих речей, яку студент повинен робити.Але як тільки ви знайдете потрібні бази даних та бібліотеку, все набагато простіше. Купляти літературу не варто.

Давайте розглянемо Німеччину як приклад країни для навчання у вузі. Нижче перелічимо найважливіші аспекти необхідні для вступу:

 • Якщо ви хочете навчатися в Німеччині, вам потрібна кваліфікація для вступу до університету - сертифікат, який дозволяє навчатися у вашій країні. Згодом у Німеччині перевіряють ваше свідоцтво, і чи відповідає воно кваліфікації німецького вузу.По суті, ви повинні мати свідоцтво про закінчення школи, яке дає право навчатися в університеті віншій країні. Громадянам ЄС для навчання в Німеччині не потрібен дозвіл на проживання або віза. Абітурієнти з країн, що не входять до ЄС, повинні зв’язатись з Міжнародним бюро університету, де вони хочуть розпочати навчання, щоб перевірити кваліфікацію для вступу до університету. Лише диплом середньої школи не дає права вчитися безпосередньо в Німеччині. Сертифікат перевіряють відповідно до вимог Центрального управління іноземної освіти. Якщо всі умови дотримані, ваш диплом середньої школи дозволить вам пройти підготовчий курс та іспит. "Тест для визначення придатності для вступу до спеціального ступеня в німецькому університеті" - так званий тест для оцінки - перевіряє, чи достатньо ваших предметних та лінгвістичних знань та навичок, щоб відповідати вимогам наукового ступеня спеціаліста.
 • До навчання допускаються ті, хто досягає принаймні середнього рівня в усіх частинах мовних тестів, таких як сертифікат Гете C2, іспит TelcDeutschC1 та німецький мовний диплом (рівень II) від Конференції міністрів освіти загальновизнаними університетами.
 • Перебування кандидата на навчання не може перевищувати дев'яти місяців. Іноземець, який отримав дозвіл на проживання з метою навчання в іншій державі-члені Європейського Союзу, що підпадає під дію Директиви 2004/114 / ЄС Ради від 13.
 • Якщо ви вже вступили до курсу або підготовчого коледжу, вам знадобиться віза для навчальних цілей. Ця віза зазвичай видається на три місяці. Протягом цих трьох місяців ви повинні подати заяву на отримання дозволу на проживання в імміграційних органах вашого місця проживання у Німеччині.
 • Іноземні університетські дипломи, як правило, можуть бути визнані в Німеччині лише в тому випадку, якщо вони були отримані в державній або визнаній державою установі. Ці університети позначені статусом Н + у базі даних німецьких вузів.
 • Вартість життя та витрати на навчання також варіюються залежно від місця розташування університету та предмета навчання. Плата за навчання не обов’язково сплачувати в Німеччині в державних чи церковних університетах. Однак навчання в Німеччині не є безкоштовним.

У більшості університетів ви можете використовувати свій студентський квиток як квиток на автобуси та поїзди поблизу. Плата за семестр може варіюватися залежно від університету і становить приблизно 150 - 250 євро.

Скільки грошей потрібно студентам для проживання і як вони фінансують себе? У середньому за мобільний телефон стягується 30 євро, за продовольчі товари - 168 євро, а за новий одяг - 42 євро. Вони платять своїм дітям в середньому 541 євро на місяць. Однак майже дві третини всіх студентів (61 відсоток) також працюють.

Студенти витрачають на їжу в середньому близько 160 євро на місяць. Ті, хто купує продукти в основному у дискаунтерів, можуть обійтися приблизно в 100 євро.

Студенти витрачають на харчування 168 євро на місяць. 40 євро на тиждень і 5-6 євро на день. Вони мають в середньому 918 євро на місяць. Це на 76 євро більше, ніж у попередньому опитуванні 2012 року. Є дві основні причини збільшення: з одного боку, студенти отримують більше грошей від батьків, а, з іншого боку, їхній власний заробіток на роботі за сумісництвом вищий.

Існують різні варіанти фінансування навчання та зростання вартості життя:

 • Фінансова підтримка батьків.
 • Допомога на дитину.
 • BAföG (допомога для студентів та учнів).
 • Стипендії.
 • Jobben (підробіток).
 • Позики студентам.
 • Позики на навчання.
 • Кредит на освіту.

Іноземці з країн, що не входять до Європейського економічного простору, можуть працювати в Німеччині лише за умови дозволу на проживання. Доступ іноземців на ринок праці обмежений постановою про зайнятість. Співробітники, особливо з України, сподіваюся на добре оплачувану роботу в Німеччині. ... На сьогоднішній день лише кваліфіковані спеціалісти можуть в’їжджати та працювати в Німеччині. З 1 березня 2020 року тут можуть працювати і працівники, які не навчались - тобто Люди з кваліфікованою професійною підготовкою. Туристична віза, як правило, не містить дозволу на роботу. Якщо, всупереч очікуванням, видається дозвіл на роботу, іноземець може подати заявку на новий дозвіл на проживання з метою початку роботи в Німеччині, поки віза діє.

Зараз у Німеччині існує понад 1000 курсів з англійською мовою як основною мовою викладання. Але німецькі студенти, які дуже добре володіють англійською мовою, також можуть навчатися англійською мовою в Німеччині, що може стати перевагою, якщо ви плануєте свою подальшу кар’єру за кордоном.

Навчання за кодоном це чудові можливості для розвитку і перспектив у майбутньому.

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 1 пользователей

Автор: Світлана Б.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Секретные методы изучения иностранного языка

В этой статье мы рассмотрим три секретных метода, которые могут помочь вам усвоить новый язык быстрее и эффективнее. Статья содержит ссылки на платформы и вебсайты, которые вам помогут в этом.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Другие новости:

;