Особенности вступления в КНУ имени Тараса Шевченко

14 червня, у головному корпусі КНУ імені Тараса Шевченка відбулася зустріч випускників київських шкіл з першим проректором університету Закусило О.К., представниками Приймальної комісії та деканами природничих факультетів.

 

Копії або оригінали необхідних документів можна подавати до Приймальної комісії особисто або ж реєструватись через базу Міністерства освіти через Інтернет. Окрім того, саме сьогодні ми вже отримали від Міністерства обсяги державного замовлення. А от щодо квоти пільговиків – тих, хто вступає у ВНЗ поза конкурсом, - то вона ще не встановлена. Але це має бути не більше 25 відсотків від обсягів державного замовлення».

 

Володимир Прокопович також зазначив, що цього року з’явилось дуже корисне нововведення для вступників до КНУ: «Принцип єдиного вікна – це новинка, спрямована на полегшення процесу подачі документів. Абітурієнти цього року можуть подавати документи у 5 ВНЗ України, у кожному – на 3 напрями. У межах КНУ у вас не буде необхідності відвідувати усі три приймальні комісії на різних факультетах, достатньо прийти в одну приймальну комісію і там, за наявності бажання, зареєструватись одразу і на інші факультети. Ви лише маєте принести три копії документів. Наша перша заповідь – не допустити черг під час вступної кампанії. Минулого року ми з цією задачею справились».

 

Відповідальний секретар відмітив, що вступна кампанія буде проходити за принципом прозорості, відкритості. Списки абітурієнтів КНУ будуть оновлюватись кожну годину, на всіх факультетах буде працювати wi-fi, комп’ютерні класи для того, щоб забезпечити легкий доступ до поточного рейтингу вступників.

 

«Вступити не складно – складно провчитися, адже найбільше відрахованих, за статистикою, - це студенти саме природничих факультетів. Цю освіту здобувати складно, але якщо ви дійдете до кінця -  можете вважати, що надійний фундамент у ваше майбутнє вже закладений. Адже фізика – це по-справжньому фундаментальна наука», - такими були слова декана фізичного факультету Макарець М.В.

 

Олег Каленикович також пояснив, чому зустріч абітурієнтів влаштована саме з представниками природничих факультетів: «З гуманітарними факультетами проблем у нас нема. А тут ситуація така, що спочатку кількість поданих документів перевищує обсяги державного замовлення в середньому в 5 разів, але після першої та другої хвиль подачі оригіналів кожного року ситуація міняється у протилежний бік – практично на усіх природничих факультетах недобір. Я кажу про це відверто. Ринок працевлаштування переповнений випускниками «модних» спеціальностей. Випускники факультетів, представників яких ви сьогодні слухали, таких проблем не мають ніколи. І заробітна плата у них вища. Чому ж люди не вступають сюди? Дивна ментальність».

 

Наприкінці зустрічі майбутнім вступникам нагадали, що усю інформацію про вступну кампанію, положення про порядок зарахування, а також дані про обсяги державного замовлення можна подивитись на офіційному сайті КНУ www.univ.kiev.ua, та побажали удачі у майбутньому.

 

Опубликовано:

2012-06-15

Раздел: Школьное образование