Сократа виправдали

 

 

В Афінах судді виправдали Сократа через 2500 років

Суд над античним філософом Сократом був повторений 25 травня в Афінах, "обвинувачений" був виправданий через майже 2500 років після смерті, повідомили організатори проекту.

В ході театралізованого процесу в Афінах Сократа "судили" десять провідних юристів з Великої Британії, Франції, США, Швейцарії та Греції, а також 866 глядачів. Думки суддів про винність філософа розділилися порівну і, таким чином, він не був визнаний винним. У свою чергу, глядачі 584 голосами проти 282 висловилися на користь невинності Сократа. У результаті філософ був виправданий.

Суд над Сократом, що відбувався в Греції в 399 році до нашої ери, був описаний Ксенофонтом і Платоном. Сократа звинувачували в тому, що він не почитає божества, яким вклонялось місто, а також вводить власних богів і розбещує тим самим молодих людей. Філософ був визнаний винним. Сократ міг уникнути суворого вироку, погодившись заплатити штраф, але замість цього запропонував афінянам призначити йому пенсію за заслуги перед державою. Після цього зібрання з 500 афінських громадян засудило обвинуваченого до смерті. Страта Сократа сталася у в'язниці, де він випив отруту.

Діалектичний метод Сократа зробив великий вплив на історію філософії, а його особа була однією з важливих тем у світовому мистецтві. Сократ не залишив письмових творів, його ідеалістична філософія стала відома в інтерпретації його великого послідовника Платона.

Джерело: http://www.osvita.org.ua/news/64359.html

Опубликовано:

2012-05-28

Раздел: Школьное образование