Практика студентів-медиків. Основні аспекти

Ще у ХІХ столітті великий математик Чебишев сказав: "Теорія без практики мертва". І це є істина.

Звісно, що і теорія є важливою складовою навчання, але без практики стати хорошим лікарем - неможливо.

 

Тому рано чи пізно кожен студент-медик познайомиться із медичною практикою.

У більшості випадків практика відбувається влітку після закінчення семестру, іноді – в певний день тижня протягом навчального року.

І звісно, що практика – це зоряний час для студента, адже тут можна побачити все те, про що ви читали в підручниках та слухали на лекціях.

Перейдемо до основних аспектів:

1) База

Від бази проходження практики залежить дуже багато.

Для прикладу, практику з терапії ви можете проходити в поліклініці, чи стаціонарі лікарні, або якщо дуже пощастить – у вузькоспеціалізованих відділеннях терапевтичного профілю (кардіологія, пульмонологія, алергологія тощо). Відповідно ви будете працювати із різними пацієнтами та в різних умовах: одна річ вести амбулаторний прийом у поліклініці, де більшість хворих лікуються амбулаторно, інша річ – хворі стаціонарних відділень, у яких важчий перебіг хвороби, є супутні захворювання, обтяжений анамнез тощо.

2) Куратор

Куратор - це ваш вчитель, наставник,колега та досвідчений лікар в одній особі. Він буде допомагати розуміти алгоритм постановки діагнозу, призначення лабораторного та інструментального обстеження, вибору оптимального лікування та профілактики, розуміти динаміку змін аналізів, пояснюватиме як вести медичну документацію.

Не лінуйтеся ходити з ним на обхід чи на огляд хворих - зовсім скоро ви будете це робити самостійно, тож вчіться поки є така можливість.

Не слід боятись ставити запитування куратору, коли вам щось не зрозуміло - ви тут саме для цього.

Тому рекомендую налагодити із куратором приязні відносини та допомагати йому, адже взамін ви отримаєте більше можливостей для своєї практичної діяльності.

3) Ви та ваше бажання

Все у ваших руках. Якщо ви прийшли на практику з метою щось навчитись та дізнатись нового – ви навчитесь і дізнаєтесь.

Якщо ви прийшли щоб просто відбути термін практики та отримати підпис куратора – ви залишитесь без важливих навичок та знань.

Куратори цінують наполегливість та цілеспрямованість студентів і часто мотивують їх даючи більшу кількість пацієнтів чи можливість відточити якусь маніпуляцію чи навичку більш ефективніше.

Для прикладу, свою практику із хірургії я проходив у відділенні гнійної хірургії, де себе добре зарекомендував і мені дозволяли відвідувати всі операції, тут я відточив свої навички із десмургії (накладення пов`язок ) і після завершення практики я й надалі ходив у свій вільний час у дане відділення і продовжував вчитись. Тож половина успіху - це ваші бажання та мотивація.

4) Фінансові можливості

Однозначно, що ви можете за свій кошт пройти практику чи стажування у приватних медичних центрах чи закордоном, але, нажаль, ця можливість є платною. Додатково слід мати достатній рівень знань іноземної мови, адже ніхто не буде за кордоном пояснювати вам матеріал українською мовою. Додатково подбайте про закордонний паспорт та ознайомтесь із медичними протоколами даної країни.

Отже, практика для студента відіграє дуже важливу роль. Саме під час практичних занять можна оволодіти потрібними навичками та маніпуляціями, набратись такого важливого першого досвіду, перейти від вивчення до виконання. Особливо важливою та актуальною буде для студентів, які планують бути хірургами, акушер-гінекологами, анестезіологами, кардіологами тощо.

Бажаю успіхів та наснаги під час проходження практики!)

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Богдан С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;