Топ-10 критеріїв при виборі медичного університету

Пропоную вашій увазі ТОП-10 критеріії на які слід звернути уваги при виборі медичного вищого навчального закладу.

1. Відстань від дому до ВНЗ 

Якщо для вас важливо бути на вихідні вдома з родиною чи друзями то слід ставити в пріоритет  ВНЗ рідного міста чи сусідніх областей. Натомість, якщо вас не лякає відстань і більш самостійне життя ви можете не обмежувати себе одним регіоном.

2. Місто

Університет університетом, але ваше життя буде проходити у місті. І так як навчання у медичних вишах триває 6 років ( не рахуючи інтернатури чи аспірантури ), то слід прискіпливо віднестись до цього пункту. Якщо вам до вподоби не великі міста із тихим спокійним життям, то вам підійдуть такі заклади як: Івано-Франківський національний медичний університет ( ІФНМУ ), Українська медична стоматологічна академія ( УМСА ) чи Буковинський державний медичний університет ( БДМУ ). Натомість, якщо ви любитель великих міст-мільйонників то вам підійдуть наступні медичні заклади: Одеський національний медичний університет ( ОНМедУ ) або Харківський національний медичний університет ( ХНМУ ).

3. Бали ЗНО

Якщо ви поставили собі за мету вступити на бюджетну форму навчання то тут слід правильно оцінити свої сили, адже у різних ВНЗ будуть різні прохідні бали на ідентичні факультети. Для прикладу, прохідний бал у Національний медичний університет ( НМУ ) імені О. О. Богомольця буде значно вищим ніж для прикладу в Тернопільський державний медичний університет ( ТДМУ ) імені І. Я. Горбачевського.

4. Вартість навчання

Якщо ж ви не змогли вступити на бюджетну форму навчання чи просто бажаєте навчатись на контрактній основі то обов’язково слід звернути увагу на вартість навчання. Вона може значно відрізнятись навіть у ВНЗ двох сусідніх областей. Тож обирайте той варіант який буде вам по-кишені.

5. Бази та клініки де студенти проходять практику/стажування

Поцікавтесь базами для проходження практики пріоритетного вам медичного ВНЗ, адже саме там ви будете відточувати свої вміння та навички після освоєння теоретичного матеріалу, що неодмінно відіб’ється на вашій успішності.

6. Військова кафедра

Цей пункт важливий для тих хто хоче під час навчання пройти курси підготовки офіцерів запасу ЗСУ чи стати військовим лікарем. Тому наявність військової кафедри буде важливим критерієм при виборі ВНЗ.

7. Відгуки студентів

Обов’язково поспілкуйтесь із студентами та інтернами медичних ВНЗ до яких ви готуєтесь вступати. Вони розкажуть вас про життя та навчання в університету, діяльність профкому, стан гуртожитків, допомогу при працевлаштуванні випускникам, та багато іншого.

8. Мова навчання

В залежності від географічного розташування викладання у навчальному закладі може проводитись українською чи російською мовами. Для прикладу, у Львівському національному медичному університеті ( ЛНМУ ) імені Данила Галицького викладання українською мовою, а Запорізькому національному медичному університеті ( ЗНМУ ) – російською. Хочу зазначити що це жодним чином не впливатиме на відношення до вас і вашу успішність, адже перевірятимуть знання та навички, а не мову якою ви спілкуєтесь. Якщо ви добре володієте двома мовами чи для вас це не настільки суттєво – сміливо нехтуйте цим пунктом.

9. Міжнародна співпраця

Дізнайтесь, із якими навчальними закладами країн співпрацює обраний вами ВНЗ. Чи доступна програма обмін студентами, чи є можливість пройти стажування закордоном студентам цього закладу. Якщо ви плануєте після закінчення навчання працювати закордоном – тоді цей пункт для вас один з найголовніших.

10. Успішність складання студентами тестування КРОК та ELEX

Цей показник є віддзеркаленням якості підготовки та навчання студентів. Зверніть увагу на ті медичні заклади, чиї студенти регулярно мають найвищі показники. Це говорить про високу підготовку та якість освіти ВНЗ.

Надіюсь ця стаття була для вас актуальною. Бажаю вірно зробити свій вибір та успіхів у навчанні.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Автор: Богдан С.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;