Топ - 5 творів з української літератури, які варто прочитати кожному.

Українська література надзвичайно цікава та багатогранна, кожен письменник у свій твір вкладав частину своєї душі, спогади, переживання. Безумовно, кожен твір української літератури знаходить свого читача, але є такі твори, які варто прочитати кожному. Пропоную вам 5 таких творів, твори, які навчать вас багато чому і змусять задуматися над сенсом життя, в деякій мірі переосмислити світосприйняття:

1. «Intermezzo», М. Коцюбинського. Коцюбинський - надзвичайно талановитий імпресіоніст, його твори хочеться перечитувати. Він майстерно зображував природу, почуття, переживання та емоції людей. Цей короткий, але настільки наповнений змістом твір, вартий вашої уваги. У новелі замальовується людина, яка бореться із містом, людьми і втомою від життя. Читаючи твір, ми потрапляємо у надзвичайно прекрасний світ природи – Кононівські поля, але разом з тим, автор розкриває нам роль митця у суспільстві.

Так як часто, пишучи твори, письменники звертають особливу увагу на життя народу. Коцюбинський також порушив цю проблему у творі. У новелі надзвичайно талановито розкрито образ ліричного героя, його переживання, боротьбу та переживання за долю народу.

2. «Камінний хрест», В. Стефаника. Василь Стефаник відомий експресіоніст. У нього не звичайна манера, стиль письма, який відрізняється від інших. Тема імміграції дуже популярна у наш час. У творі зображено героїв, які зібралися до Канади, покидаючи рідну землю. Основним символом твору  став камінний хрест - символ вимушеної розлуки з рідними краями. Стефаник майстерно передає почуття суму та болі в момент прощання з рідною землею. Не дарма кажуть про письменника: «Він писав коротко, сильно і страшно».

3. «Мина Мазайло», М. Куліша. Микола Куліш – видатний представник модернізму. Його сатирична комедія «Мина Мазайло», стала просто проривом у тогочасній літературі. Автор порушує низку проблем, зображує життя міщан у період українізації. Головний герой , начебто для того, щоб змінити своє життя у кращу сторону, хоче змінити прізвище, але це лише погіршує його життя. Цим твором автор хоче показати читачеві, що потрібно гордитися, тим, що ти українець, а не тягнутися до чогось іншого, невідомого.

4. «Наталка Полтавка», І. Котляревського. Так, саме цей драматичний твір нової української літератури, заслуговує на вашу увагу. Котляревський уперше ідеалізує дівчину з народу – Наталку. У творі зображена вірність у коханні, а також засуджуються застарілі народні звичаї. Наталка – дівчина із простої родини, закохана у такого ж хлопця Петра, та незважаючи на це змушена вийти заміж за багатого пана, аби не бідувати, але цьому не судилося справдитися. На щастя, кохання двох молодих людей з народу, пройшовши низку перешкод, на своєму шляху, все ж таки  перемогло і твір має щасливий кінець. Автор возвеличує силу вірного, сильного кохання, яке не може вбити ніхто і нічим, яке пройде все, і кохані все таки будуть разом. Твір про почуття, силу, винахідливість та працелюбство людей із народу.

6. «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», П. Мирного. Панас Мирний, ну або ж Панас Рудченко (справжнє прізвище автора), зумів вперше в українській літературі, розглянути всі вчинки головного героя з погляду психології. Це цікаво, адже до нього цього ніхто не робив. Чіпка – головний герой роману, людина з великими амбіціями, яку зламали суспільні обставини. На жаль, він став на «слизький шлях» і позбувся своїх позитивних якостей. У романі автор порушує багато проблем, зокрема бідності, людини і влади, життя та смерті, тощо. Твір варто прочитати, адже він може багато чого навчити кожного.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Вікторія Д.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Секретні методи вивчення іноземної мови

У цій статті ми розглянемо три секретних методи, які можуть допомогти вам засвоїти нову мову швидше та ефективніше. Стаття вміщує посилання на платформи та вебсайти, які вам допоможуть в цьому.

Автор: Христина Я.

Як досягти тонкої талії?

Тонка талія: міфи та реальність

Автор: Анастасія Ш.

Цукрозамінники

Переваги та недоліки

Автор: Анастасія Ш.

Відпочинок від тренувань

Правильно організований відпочинок допомагає зберегти і покращити результати тренувань

Автор: Анастасія Ш.

Verben mit Präpositionen у німецькій мові у німецькій мові. Дружній путівник для початківців

Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови - Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).

Автор: Ярослав Т.

Зв'язок між гормонами та тренуваннями

Важливість фізичної активності для підтримки гормонального балансу та загального здоров'я.

Автор: Анастасія Ш.

Інші новини:

;