10 лайфхаків, якими варто скористатися на старті навчання в університеті

Літо перед вступом до університету відчувається як щось особливе. Начебто, такі ж канікули, начебто, такі ж дні. Результати ЗНО вже відомі, документи в ЗВО подані, і ви вже зараховані на перший курс. Здавалося б, живи собі, насолоджуйся, радій! Але ні. Усередині оселився черв'як сумніву! «А якщо я не зможу?», «А якщо мені буде складно адаптуватися в іншому місті?», «А якщо мені там буде нудно?», «А я точно зможу потягнути складну програму?», - це найпопулярніші страхи майбутніх першокурсників. Тихіше! Облиште паніку! Студентство - період, який переживав кожен.

10 лайфхаків, якими варто скористатися на старті навчання в університеті

Більшість майбутніх першокурсників занадто піддають негативному настрою. Ніхто не знає з чого почати підготовку до нового життєвого етапу. Хтось вважає, що успіх криється в знаннях, хтось відточує основи нетворкінгу, а хтось вже починає приглядати квартиру для зйому в іншому місті, переймаючись, що не зможе ужитися з іншими людьми в гуртожитку. Кожен правий по-своєму, але краще за все розглядати всі аспекти в комплексі! Наша стаття буде корисна всім, у кого скоро розпочнеться студентське життя. Ми підкажемо вам, на які моменти варто звернути увагу, для того щоб на першому курсі ви отримували лише позитивні емоції!

Лайфхак 1: Знайдіть більше інформації про факультет, куди ви вступили

Зайти на офіційний сайт, вивчити список предметів, які ви будете вивчати, подивитися фотографії викладачів, які читатимуть у вас дисципліни - це, звичайно, корисно! Але краще шукати інформацію поза офіційними джерелами. Так-так, ви правильно почули. Візьміть на озброєння форуми та групи в соціальних мережах. Там ви дізнаєтеся всю інформацію: чи легко здати англійську у певного викладача, чи є можливість отримати екзамен автоматом з математики, хто з викладачів любить роздавати хвостовки і чому? Повірте, ця інформація дуже допоможе вам з перших днів перебування в університеті!

Лайфхак 2: Подумайте про те, чим ви будете займатися у вільний від пар час

Порада, на перший погляд, здається смішною. Так, зараз ви впевнені, що «пари» і «вільний час» - слова, які не можуть стояти в одному реченні. Але насправді не все так сумно. Звичайно ж, потрібно буде регулярно відвідувати університет без пропусків, готуватися до семінарів, приділяти увагу написанню рефератів, лабораторних робіт, курсових. Але ваше життя не повинне обмежитися одним університетом! Кожен день потрібно зробити максимально наповненим у цей період. Різні гуртки, секції, відвідування тренажерного залу гармонійно впишуться в ваш графік, навіть якщо ви обрали університет в іншому місті.

Заздалегідь подумайте про те, чим би ви хотіли зайнятися, і як побудувати зручний графік. Наприклад, якщо ви хочете відвідувати тренажерний зал, а в університеті навчання у другу зміну, то можна вписати заняття спортом в першу половину дня. Гарненько вивчіть район, в якому знаходиться університет, підберіть там поблизу спортивний комплекс. Так ви заощадите час на дорогу.

Тренажерний зал - це лише один з варіантів дозвілля. За цим же принципом обирайте й інші варіанти. Гарненько вивчіть район університету, щоб вміти орієнтуватися там і не занудьгувати за 5 років!

Лайфхак 3: Дізнайтеся все про безкоштовні джерела отримання інформації

Вступивши до університету, починаються не тільки побутові витрати та витрати на оплату навчання, а й купівля підручників, різних навчальних матеріалів. Ще перед першим курсом знайдіть максимум інформації про те, де можна безкоштовно знайти потрібні матеріали, які допоможуть у навчанні. Дізнайтеся, які є бібліотеки в місті, де ви будете вчитися. Поцікавтеся умовами отримання абонемента. Вивчіть також і можливості інтернет-простору. Є безліч онлайн-бібліотек, де ви зможете знайти електронні підручники. Знайдіть і сайти продажу книг, заздалегідь там зареєструйтеся. Так ви зможете зібрати базу джерел, де можна знайти потрібну літературу, щоб потім похапцем не бігати і не вишукувати підручники.

10 лайфхаків, якими варто скористатися на старті навчання в університеті

Лайфхак 4: Перший рік ви працюєте на авторитет, а далі - авторитет працює на вас

Намагайтеся з перших днів добре зарекомендувати себе в навчанні, як відповідальний студент. Викладачі це дуже цінують! Не пропускайте лекцій, намагайтеся проявляти активність на семінарах, відповідально готуйтеся до іспитів. Уже з другого року навчання викладачі вашого факультету знатимуть, що ви відповідальний студент, а тому будуть ставитися до вас не так вороже, як до тих, хто прогулює пари. Отримавши прихильність викладацького складу, вам буде легше скласти іспит автоматом, захистити курсову, реферат. Пам'ятайте про це і намагайтеся проявити максимум відповідальності!

Лайфхак 5: Не будьте відчуженим від групи

З перших днів намагайтеся потоваришувати зі своїми одногрупниками. Навчання в університеті - це постійна взаємодопомога. Звичайно, далеко не всі люди мають природну харизму, а у деяких першокурсників і зовсім є важкий досвід спілкування в шкільному колективі. Все це треба залишити в минулому. Студентство - це новий етап, в якому ви можете проявити себе по-новому. Ви не зобов'язані з усіма дружити, але зобов'язані з усіма спілкуватися! Перш за все, так буде комфортніше вам. З цими людьми ви будете пов'язані однією метою на найближчі 5 років. Тому проявляйте ініціативу. Банальна посмішка і чергове «привіт, як тебе звати» допоможуть вам роззнайомитися з одногрупниками і відчувати себе більш комфортно.

Лайфхак 6: Прийдіть до університету перед 1 вересня і ознайомтеся з територією

Якщо ви були в університеті лише одного разу під час подачі документів, то потрібно перед стартом навчання відвідати його ще раз. Нерідко територія навчального закладу дуже велика. Потрібно знати, де знаходяться корпуси, за яким принципом нумеруються аудиторії (в деяких університетах перша цифра аудиторії означає поверх). Про всі тонкощі розташування потрібно дізнатися перед початком навчання, щоб не спізнюватися на пари в пошуках аудиторії.

Дізнайтеся також, де знаходиться бібліотека, їдальня, спортивний комплекс. Нерідко буває так, що в університеті немає їдальні, а є буфети. Тоді дізнайтеся, де можна перекусити (можливо, недалеко від університету є якесь кафе).

Вивчивши всю цю інформацію, ви зможете бути корисним не тільки собі, але й своїм одногрупникам. Це буде першою ниточкою, за яку можна зачепитися з самого початку знайомства.

Лайфхак 7: Не потрібно нехтувати активною участю в житті університету

Здавалося б, ви тільки вступили до університету, яка активність? Та звичайнісінька! Університет - місце, в якому ви не тільки отримуєте знання, але й проявляєте найкращим чином свої таланти і вміння. Якщо в школі ви постійно брали участь в спортивних змаганнях, то вступ до університету - це не привід зупинитися! Якщо танцювали, співали і були учасником всіх шкільних концертів - проявіть себе й тут, не соромтеся! Так ви зможете розширити коло своїх знайомств, та й взагалі студентське життя заграє яскравими фарбами.

Лайфхак 8: Вивчіть основи тайм-менеджменту

Напевно, навчаючись в школі, ви навіть не чули цього слова. Тайм-менеджмент - це вміння ефективно розподіляти свій час. У вільний літній час почитайте корисну літературу про це. Будьте впевнені, вам отримана інформація стане в нагоді! Ви відразу зрозумієте, що доба - це не «всього лише 24 години», а «цілих 24 години»! Знайдеться час і на відпочинок, і на приготування їжі, і на участь в різних заходах, і на навчання, звичайно ж! При цьому, якщо ви так і не навчитеся розподіляти час на відпочинок, соціальні мережі й навчання, то занадто швидко відчуєте на собі вигорання. А це, як відомо, прямий шлях до прогулів, хвостовок і, як наслідок, відрахування. Ви ж не хочете реалізації такого сценарію? Вивчайте тайм-менеджмент!

Лайфхак 9: Заздалегідь подумайте про техніку

Скупити всю необхідну техніку перед першим вересня - дуже накладно. Комп'ютер, принтер, телефон коштують не дуже дешево окремо, а вже якщо взяти все разом, то вийде кругленька сума. Тому починайте заздалегідь купувати всі необхідні речі. Телефон з якісною камерою допоможе заощадити вам гроші на гори непотрібних роздруківок і ксероксів. Ви просто зможете сфотографувати потрібну вам інформацію в підручнику, а при необхідності - роздрукувати вдома на принтері.

Лайфхак 10: Записуйте інформацію на лекціях

Зазвичай перші два тижні в університетах - це «начитка». Ви будете відвідувати тільки лекції, а вже потім почнуться семінари. Щоб не бігати і не вишукувати матеріали в інтернеті, в підручниках і в бібліотеках, намагайтеся уважно слухати викладачів, записувати ключові тези, а іноді й писати під диктовку, якщо цього вимагає педагог. Конспект - ваша паличка-виручалочка, яка завжди під рукою.

Сподіваємося, що ці корисні поради обов'язково вам знадобляться на шляху до отримання диплома! Правильний початок - це вже половина успіху, тому не соромтеся знайомитися, ставити питання, проявляти себе, і ви обов'язково проведете все студентське життя весело і корисно!Опубліковано:

Автор:

Розділ: Вища освіта

Останні блоги

Про акцент, как от него избавиться и вообще, зачем от него избавляться.

Автор: Оксана Р.

Мотивація до вивчення іноземної мови є однією з найгостріших проблем у сучасному світі. В даній статті наведені корисні канали YouTube, які допоможуть батькам та вчителям заохотити дитину до вивчення мови.

Автор: Олена Т.

В блоге обращается внимание на то, какую ошибку допускают родители, когда начинают готовить своего ребёнка за 2-3 месяца до экзамена, а также какие этапы обучения необходимо пройти учащемуся, чтобы успешно подготовиться к экзамену.

Автор: Михайло Г.

Нижче наведені ідіоми допоможуть людям збагатити свою лексику англійської мови і вільніше спілкуватися з англомовними носіями. Особливо корисно знати ідіоми у підготовці до IELTS/TOEFL, оскільки при їх використанні на екзаменах студентам додаються додатко

Автор: Маркіян Т.

Ця стаття про переваги використання пісень на заняттях з іноземної мови. Пісня - автентичний матеріал, застосування якого сприяє підвищенню мотивації, навчального ефекту та покращує емоційний фон уроку.

Автор: Христина К.