Вступ до польських ВНЗ: що потрібно знати абітурієнту з України?

18.12.2018

Вступ до польських ВНЗ: що потрібно знати абітурієнту з України?
Вища освіта

Вища освіта для кожної людини стає фундаментом, на якому будується професійна діяльність. Від її якості безпосередньо залежить рівень життя в майбутньому, кар'єрний ріст, можливість повноцінного розвитку. На жаль, ціни на навчання в університетах України за останні кілька років дуже виросли, тому абітурієнти та їх батьки всерйоз розглядають варіант вступу до європейських ВНЗ, адже вартість навчання не надто відрізняється.

Щорічно стіни польських університетів радо приймають тисячі українців, гарантуючи гідне матеріально-технічне забезпечення підготовки кожного студента. І якщо раніше для багатьох навчання в Польщі було недосяжною мрією, то зараз, поставивши перед собою чітку мету, можна досягти бажаної мрії!

 >Переваги польської вищої освіти

Переваги польської вищої освіти

«Чому саме Польща?», - питання, яке часто задають тим, хто вирішив вступати вчитися за кордон. Почнемо з того, що далеко не у кожного українця є можливість навчатися у Великобританії або Франції. Навчання в Польщі регламентоване загальними європейськими стандартами, тому не поступається освіті в будь-якій іншій європейській країні. Крім цього, має ряд очевидних переваг для тих студентів, котрі мріють жити і працювати за кордоном.

Не можна не відзначити ще ряд переваг, якими зможуть скористатися українці, вступивши в польські ВНЗ:

 •        культура і ментальність країни не надто відрізняються від України, тому тут легко адаптуватися;
 •        вивчити польську мову з нуля набагато легше, ніж вивчити англійську / французьку / іспанську;
 •        отримавши польську вищу освіту, у випускника з'являється чудова можливість знайти роботу в цій країні, а згодом і зовсім отримати громадянство;
 •        вартість навчання в Польщі не лякає захмарними сумами, і часто дорівнює цінам на вищу освіту в столичних ВНЗ України;
 •        якщо ви мрієте знайти роботу за фахом в Німеччині, Швеції, Данії або будь-якій іншій прогресивній країні Європи, то польський диплом про вищу освіту стане «зеленим світлом» при працевлаштуванні;
 •        вступивши до польського університету, у вас буде можливість часто бачитися зі своїми рідними та друзями, час від часу приїжджаючи на канікули й вихідні, адже дістатися до України можна за лічені години.

 Як стати студентом в Польщі?

Як стати студентом в Польщі?

Для того щоб вступити в польський університет, зовсім не обов'язково здавати ЗНО. Усе, що від вас вимагається - це атестат про закінчену середню освіту. Ідеально було б знати ще польську мову, оскільки ці знання допоможуть зробити процедуру вступу більш зрозумілою і простою.

Зараз організацією вступу в польські ВНЗ займаються різні фірми, що працюють на території України. Їхні послуги платні, але допомагають мінімізувати клопоти абітурієнта і його батьків на цьому непростому етапі. Однак людей, які вирішують вступати самостійно, чекає приблизно такий алгоритм дій:

 1.     Точно визначитися зі спеціальністю, містом, університетом і факультетом, де хочеться навчатися.
 2.     Ознайомитися з порядком вступу в конкретний ВНЗ на його офіційному сайті.
 3.     Зібрати потрібний пакет документів за списком, який можна знайти, знову-таки, на офіційному сайті університету. Усі копії атестату, закордонного паспорта, довідок можна відправити на електронну пошту.
 4.     Після відправки потрібно дочекатися офіційного підтвердження про прийняття документів на розгляд. Цей документ повинен надійти вам на електронну пошту, він має назву «Засвєдченіє». Важливо розуміти, що «Засвєдченіє» не є підтвердженням вступу до ВНЗ. Це тільки сигнал про те, що слід переходити до наступного етапу - етапу офіційного перекладу документів на польську мову.
 5.     Після того, як ви отримали «Засвєдченіє», важливо зареєструватися на сайті університету на вступні іспити (якщо такі є).
 6.     Успішно склавши іспити, вам нададуть персональний рахунок на оплату навчання і розкажуть про подальші дії.

Порядок дій може відрізнятися, враховуючи конкретне місто, університет, наявність вступних іспитів. У деякі польські ВНЗ можна вступити і без вступних, надавши лише всі потрібні документи і атестат. До речі, оплату навчання теж можна зробити в онлайн-режимі! Усі ці питання легко уточнюються, якщо ви зв'яжетеся з відділом по роботі з іноземними абітурієнтами на сайті університету.

Порада, яка точно стане в нагоді всім майбутнім студентам: якщо ви вирішили вступати до Польщі, то візьміть уроки польської мови. Так, у польських ВНЗ дійсно існує практика лекцій і семінарів англійською мовою (спеціально для іноземних студентів). Однак навчання польською вийде набагато дешевше! На зекономлені гроші доцільніше скористатися послугами, які надає репетитор польської мови. Це буде непоганим бонусом для повноцінного старту!

 Як вступити до ВНЗ в Польщі?

Як вступити до ВНЗ в Польщі? Легко!

Усі великі перемоги починаються з маленького кроку! Більшість людей просто зупиняються, не досягши цілей, тому що злякалися труднощів. Якщо ви структуровано підійдете до питання отримання освіти за кордоном, то зрозумієте, що нічого складного в цьому немає! Є лише ваше бажання і мільйон можливостей! Зробіть же свою ціль реальністю, дозволивши собі жити тим життям, про яке ви так давно мріяли!

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Зборовский мирный договор. Ключевые пункты и значение

В этой статье подробно разобрано предпосылки, основные моменты и значение Зборовского мирного договора

Автор: Ярослав Б.

«Голод за полуницею» (Лексичні вирази та питання до статті "Beerenhunger" з німецькомовного журналу DEUTSCH PERFEKT (Juni, 2020)

Нарешті полуниця! Навряд чи є інший фрукт, на який люди реагують так емоційно. Для багатьох німців літо починається з перших полуниць, вирощених на власних фермах. Сезон врожаю означає великий стрес - адже цей фрукт потребує ретельного догляду та обережно

Автор: Дар'я М.

Розвиток критичного мислення на заняттях з англійської мови

Стаття описує важливість розвитку критичного мислення, зокрема і під час занять з англійської мови.

Автор: Тарас Г.

«Фінансові» ідіоми та переклад основних префіксів англійської мови

Гроші – це тема не лише фінансової сфери. Розмови про цей делікатний предмет ведуться постійно. Тому і нам не слід залишатися осторонь і гайда знайомитися з висловами, які точно допоможуть Вам передати свою думку більш виразно.

Автор: Дар'я М.

7 виразів англійської мови для щоденного спілкування

Окрім накопичення знань з граматики важливою складовою вивчення мови є бажання людини збагатити свій лексичний запас. Кожен день в англійській мові з’являються десятки нових виразів, які не слід залишати без уваги. С

Автор: Дар'я М.