Найпопулярніші спеціальності у світі: вибір студентів 2021

15.07.2021

Статті автора: 65

Найпопулярніші спеціальності у світі: вибір студентів 2021

Цікавість, престижність і репутація – найбільш популярні фактори, що впливають на те, який виш для вступу обирають випускники та випускниці українських шкіл. Рішення абітурієнтів також залежить від можливості вступу на бюджет та вартості навчальної програми, – про це свідчить дослідження аналітичного центру CEDOS. Хай там як, куди вступати після школи – вибір не найлегший. 

Спростити його можуть кар’єрні консультанти, тести на профорієнтацію, а також – спілкування із фахівцями в симпатичних галузях. Вивчення популярних спеціальностей – один із необхідних етапів у процесі вибору навчальної програми. Полегшує вибір, куди піти вчитися після завершення школи, і Рейтинг університетів світу QS (QS World University Rankings), який щороку публікує не лише рейтинг найкращих світових вишів, а й перелік найпопулярніших спеціальностей.

Далі ми розповімо про найпопулярніші спеціальності 2020 року та дамо перелік топових українських вишів, які мають потужні освітні програми. Поїхали!

Читайте також: Плюси і мінуси освіти за кордоном

найкращі вищі україни

Інформатика та IT-технології

Під час карантину, коли загальний рівень безробіття та бідності зростав, запит на IT-фахівців на українському ринку праці збільшився вдвічі. Провідні компанії в галузі прогнозують, що у найближчі роки потреба у якісних кадрах й далі зростатиме. 

ТОП українських вишів, що навчають студентів за цією спеціальністю:

 1. Київський політехнічний інститут;
 2. Харківський університет ім. Каразіна;
 3. Львівський національний університет ім. І. Франка;
 4. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»;
 5. Національний університет «Львівська політехніка».

Інженерія та технології

У світі ця галузь охоплює декілька спеціалізацій, а саме – автомобільна електроніка, електротехніка, хімічна інженерія, мінеральна та гірнича справа, нафтова інженерія, містобудування. Сучасні фахівці потрібні в різних галузях на виробництвах. Реалізувати себе випускники вишів зможуть на керівних посадах у будівництві, авіації, військовій сфері та в науково-дослідницьких організаціях.

ТОП українських вишів, що навчають студентів за цією спеціальністю:

 1. Київський політехнічний університет;
 2. Львівська політехніка;
 3. Харківський політехнічний інститут
 4. КНУ ім. Т. Шевченка.

Управління бізнесом

Випускники провідних бізнес-шкіл радять йти на спеціальність з управління бізнесом та фінансами не стільки за фаховими знаннями, скільки задля нетворкінгу та пошуку ком’юніті вмотивованих та проактивних людей. Ба більше, саме на цю спеціальність українські абітурієнти вступали найбільше у 2020 році.

ТОП українських вишів, що навчають студентів за цією спеціальністю:

 1. Київській політехнічний інститут;
 2. Львівській національний університет ім. І. Франка;
 3. Хмельницький національний університет
 4. Одеський національний університет;
 5. Києво-Могилянська академія.

Читайте також: Вступ до університету США: мрія чи реальність

Медицина

Пандемія підвищила необхідність у кваліфікованих медичних працівниках. Під час загострення епідеміологічної ситуації лікарі та медичний персонал масово звільнялись із роботи, аби не наражати своє життя на небезпеку. Отож зараз, коли світ потроху оговтується від COVID-19, запит на медичних фахівців не зменшується. Крім того, українська влада планує збільшити оплату та соціальні гарантії для лікарів, щоби зробити сферу більш привабливою для молодих людей.

Незалежно від того, чи хочете ви рятувати життя в реанімації, чи прагнете дарувати людям красиві усмішки, працюючи стоматологом, ми підготували для вас перелік найкращих медичних вишів в Україні:

 1. Львівський національний медичний університет ім. Д. Галицького;
 2. Національний медичний університет ім. О. Богомольця;
 3. Дніпровський державний медичний університет;
 4. Харківський національний медичний університет;
 5. Національний фармацевтичний університет.

Економіка

COVID-19 мав суттєвий вплив і на економіку. Поруч із фінансовою кризою ми спостерігали, як стрімко диджиталізуються розваги, освіта, роздрібна торгівля та інші ринки. Усі ці тренди потребують молодих фахівців. Якщо ви прагнете давати раду економічним викликам, а абревіатура ВВП вас не лякає – ласкаво просимо в один із найкращих вишів з економічних спеціальностей.

ТОП українських вишів, що навчають студентів за цією спеціальністю:

 1. Київський національний університет ім. Т. Шевченка
 2. Харківський національний університет ім. В. Каразіна
 3. Києво-Могилянська академія;
 4. Одеський національний економічний університет.

кращі виші україни

Право

Правничі спеціальності вже понад десять років не втрачають позицій списку найпопулярніших навчальних програм. Як бачимо з рейтингу QS World University Rankings – це не лише український тренд, а і світовий. Пояснити його не важко, адже сфер застосування права є неймовірно багато: від служби в органах державної влади та судах до приватної практики та праці на міжнародні компанії.

Вступити на бюджет до провідних юридичних вишів України нелегко через традиційно великий конкурс. Наприклад, середній бал зарахованих на бюджет минулого року в Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого становив 184 бали. Тож майбутні юристи мають скласти ЗНО якомога краще. Якщо ви ще маєте час на підготовку до ЗНО, то краще розпочніть заняття з репетитором завчасно. Адже підготовка до тестів із права та історії – потребує й індивідуального підходу, і систематичності. Підшукати репетитора ви можете на сайті BUKI.

У 2020 році найкращими університетами з правничих спеціальностей визнані:

 1. Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого;
 2. Одеська юридична академія;
 3. Національний університет цивільного захисту України;
 4. Одеський державний університет внутрішніх справ.

Машинобудування, авіабудування та виробництво

Якщо ви мрієте працювати з конструкціями машин, прагнете удосконалювати процеси виробництва та утилізації продукції – вам сюди. Упродовж навчання в наведених нижче вишах ви дізнаєтеся не лише про промислові системи літаків та космічних кораблів, але й навчитесь впроваджувати сучасні комп’ютерні технології на виробництвах та розробляти сучасні підходи до оптимізації промисловості.

Після отримання ступеню бакалавра ви зможете реалізувати себе на міжнародних та українських підприємствах, втілювати аналітичну, консультаційну та дослідницьку діяльність у сфері виробництва.

ТОП українських вишів, що навчають студентів за цією спеціальністю:

 1. Київський політехнічний інститут;
 2. Національний авіаційний університет;
 3. Харківський авіаційний інститут.

Архітектура

На цю спеціальність виші запрошують абітурієнтів, які цікавляться не лише архітектурою, а й історією мистецтв, містобудуванням, живописом та скульптурою. Для вступу студенти мають скласти додатковий іспит із креслення чи малювання.

Перераховані нижче ЗВО співпрацюють із закордонними партнерами, які пропонують гранти для українських студентів та дають українським студентам можливість продовження навчання у Європі та США:

 1. Київський національний університет будівництва та архітектури;
 2. Львівська політехніка;
 3. Одеська державна академія будівництва та архітектури;
 4. Харківський політехнічний інститут;
 5. Придніпровська державна академія будівництва та архітектури.

найкращі університети

Мистецтво та дизайн

Окрім звичних для академій та факультетів культури напрямів, наприклад культурології, мистецтвознавства та інших, українські студенти сьогодні вивчають графічний дизайн, 3D графіку, анімацію та навіть гейм дизайн.

ТОП українських вишів, що навчають студентів за цією спеціальністю:

 1. Національна академія мистецтв України;
 2. Львівська академія мистецтв;
 3. Академія мистецтв ім. Павла Чубинського;
 4. Київський університет культури.

Бухгалтерський облік та оподаткування

Ця спеціальність – для абітурієнтів, які в майбутньому бачать себе фінансистами, менеджерами, економістами та управлінцями. Професія бухгалтера – важка та дається не кожному, навіть тим, хто добре розбирається в економіці та підприємництві. У вишах студенти вивчають основні види банківських операцій, податкове, цивільне і трудове законодавство, опановують навички ведення балансу підприємства та складання звітів.

Сильні освітні програми для студентів пропонують такі українські виші:

 1. Київський національний університет ім. Т.Шевченка
 2. Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана
 3. Міжнародний університет фінансів.

Читайте також: Як написати мотиваційний лист: інструкція і приклади

Сподобалась стаття? Оцініть

4.75

На основі відгуків 4 користувачів

Автор Олександр Я.

Репетитор з математики та фізики для школярів, студентів.

Статті автора: 65

Підібрати репетитора

Найпопулярніші спеціальності у світі: самое главное

Які спеціальності популярні у світі?

Спрощує вибір, куди піти вчитися після завершення школи, і Рейтинг університетів світу QS (QS World University Rankings), який щороку публікує і список найпопулярніших спеціальностей. Детальнее на BUKI

Що робити, якщо не знаєш, куди вступати?

Полегшити його можуть кар’єрні консультанти, тести на профорієнтацію, а також – спілкування із фахівцями в симпатичних галузях. Вивчення популярних спеціальностей – один із необхідних етапів у процесі вибору навчальної програми. Спрощує вибір, куди піти вчитися після завершення школи, і Рейтинг університетів світу QS (QS World University Rankings), який щороку публікує і список найпопулярніших спеціальностей. Детальнее на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів