ТОП-10 фільмів про вчителів

“Дім дивних дітей міс Сапсан”
Жанр: Пригоди, Фентезі

Рік: 2016
Країна: США, Бельгія, Великобританія

Джейкоб - типовий підліток, який з ранньої юності слухає повісті предка про дивних особистостей його віку, які володіють незвичайними здібностями і живуть у притулку для неповнолітніх. Дідусь розповідає йому про юну леді, яка вміє з маленької іскри розпалити вогонь, або про хлопця, який має здібності ставати невидимим. Старий також оповідає про п'ятнадцятирічних братів-близнюків, способом спілкування яких є лише сила думки, оскільки вони вміють спілкуватися, не застосовуючи слів. Наступний дитина літає і робить це із задоволенням, пускаючись в небеса і спілкуючись з птахами. Цікавим для Джейкоба виявився той факт, що предок супроводжує свої казки кольоровими фотографіями, проте хто знімав обдарованих дітей, належить з'ясувати пізніше.

Йде час, юнак росте, а разом з цим починають сниться страшні бачення, пояснень яким знайти не вдалося. Він чує голоси тих, хто просить людей і бачить очі, благаючі про порятунок. Саме в цей момент його дідусь вмирає, залишаючи Джейкоба напризволяще. Він розчавлений і спустошений, психіка слабшає з кожним днем, внаслідок чого юнак звертається до психолога. Після виходу з клініки він повертається додому і бачить таємничий конверт зі зворотною адресою. Джейкоб відправляється в далекі і забуті людьми краю, де раніше жив його предок. У містечку хлопець починає усвідомлювати всю таємничість однолітків, які тут мешкають. Він згадує повісті діда про їхні здібності і пізніше з'ясовує, що все сказане виявилося справжньою. Зображення були справжніми, а підлітки з незвичайними здібностями живуть саме тут. Пізніше Джейкоб розуміє, що він також наділений нелюдськими силами, здатними при необхідності врятувати все живе на землі.“Полювання”
Жанр: Драма

Рік: 2012
Країна: Данія, Швеція

Учитель живе самотнім життям, весь час бореться за опіку над сином. Його життя поступово стає краще, коли він знаходить любов і отримує хороші новини від сина, але його нове життя ось-ось буде жорстоко зруйнована невинної брехнею.“Учитель на заміну”
Жанр: Драма

Рік: 2011
Країна: США

Позаштатний вчитель, маневруючи між класними кімнатами, намагається знайти підхід до учнів і колег. Раніше не затримуючись ні в одному місці надовго, він захищає себе від емоційної прихильності. Але на цей раз його почуття пробуджує знайомство з трьома жіночими персонажами.“Погана вчителька”
Жанр: Комедія

Рік: 2011
Країна: США

Вчителька середніх класів живе гламурним життям світської левиці, ходить на роботу як на вечірку і мріє про збільшення обсягу власного бюста. Однак після раптового розриву з багатим бойфрендом її спосіб життя різко змінюється, хоча сама вона це усвідомлює не відразу. Але коли в їхню школу приходить новий викладач, вона зовсім втрачає голову і починає полювання за... грошима.“Полу-Нельсон”
Жанр: Драма

Рік: 2006
Країна: США

Класичні вчительські історії розповідають про те, як “хороший” учитель примудряється достукатися до “поганих” дітей, врешті-решт,  прищеплюючи їм базові моральні цінності і любов до навчання. Герой цього фільму сам не зовсім ідеальний. Він приймає наркотики і ніяк не може налагодити власне життя і стосунки з оточуючими. Одного разу 13-річна учениця застає його за курінням крека, і з тих пір між ними починається дивна дружба, в якій дорослий і дитина частково міняються ролями.

У юної Дре в житті все теж не дуже: вона дочка вічно працюючої матері-одиночки. Ден і не по роках сувора восьмикласниця знаходять сили, щоб допомогти собі і один одному розбиратися зі школою, життєвими цінностями і шкідливими звичками.

Фільм отримав безліч нагород, а Райан Гослінг був номінований на «Оскар».“Перед класом”
Жанр: Драма

Рік: 2008
Країна: США

З шести років Бред страждає синдромом Туретта. Його симптоми - часті моторні і вокальні тики, які неможливо придушити. Проте, Бред кидає виклик всім бар'єрам і неприємностям, і навіть двадцять чотири відмови підряд не зупиняють його на шляху до своєї мрії - стати вчителем.“Розумник Вілл Хантінґ”
Жанр: Драма

Рік: 1997
Країна: США

Уілл Хантінґ — 20-річний вундеркінд з Бостона, який раз у раз вплутується в неприємні історії. І коли поліція заарештовує його за чергову бійку, професор математики бере його під свою опіку, але за однієї умови: Уїлл повинен пройти курс психотерапії. Сеанси «перевиховання», які розпочалися з недовіри, поступово переростають у дружбу між Уіллом і його наставником.“Опус містера Холланда”
Жанр: драма, музика

Рік: 1995
Країна: США

Музикант Гленн Холланд, який раніше грав в групі, влаштовується в школу, щоб подбати про сім'ю. Він не залишає надії написати твір, який відкриє йому шлях до слави. Однак, поки що він мусить задовольнятися ролю вчителя музики. Нудно і йому, і учням, проте ситуація змінюється, коли Гленн Холланд починає по-справжньому присвячувати себе шкільному оркестру і театру.
Дія починається за часів, коли джаз і рок-н-рол в школі були справжнім бунтарством, і вчитель вирішується привертати увагу школярів за допомогою нової, ненудної музики.“Встояти і добитись”
Жанр: Драма

Рік: 1988
Країна: США

Класичний  фільм “для натхнення” про вчителя математики в школі для важких підлітків. Учнів, велика частина яких складається в банди і субкульури, заняття цікавлять куди менше, ніж районні розборки, шкідливі звички і нелегальний заробіток.

Інтелігентність тут вважається ознакою слабкості, кастет - хорошим аргументом, а за надто розумні слова можна отримати по обличчю. Але Хаймі Ескаланте не залишає надії дати своїм учням шанс на краще життя, показавши їм, що майбутнє безпосередньо залежить від їх навчальних результатів.“Вчителю, з любов’ю”
Жанр: Драма

Рік: 1967
Країна: Великобританія

Випускник університету, не знайшовши роботи за спеціальністю, погоджується на посаду вчителя в школі для, м’яко кажучи, важких підлітків. Викладаючи в школі та паралельно розсилаючи своє резюме, він, в решті-решт, отримує запрошення на посаду інженера в якійсь фірмі. Але не йде відразу, а вирішує довести клас до кінця навчального року. За цей час діти міняються і переймаються любов'ю до свого учителя. На випускному вечорі вчитель приймає рішення залишитися в школі назавжди і рве запрошення на роботу інженером. 

Опубліковано:

2016-11-04

Розділ: Шкільна освіта