Як написати ідеальний твір з української мови на ЗНО?

Комусь подобається вирішувати складні математичні завдання, хтось обожнює копирсатися в іноземних словниках, хтось обожнює фізику, а комусь доставляє найбільше задоволення написання творів. До речі, останнє заняття вимагає не тільки логічного мислення, а й творчого підходу, вміння висловлювати свою думку і відстоювати особисту точку зору в письмовій формі. Однак не варто думати, що на створення гарного тексту може піти кілька годин! Якщо запам'ятати правильну структуру побудови есе, можна швидко зорієнтуватися і написати шедевр!

ЗНО з української мови та літератури має завдання відкритого типу, до яких відноситься і твір. Написати його без помилок - це половина успіху! Друга половина припадає на логічно послідовний виклад думок, використання аргументів, правильний розподіл на абзаци. Як би не було складно, кожен абітурієнт повинен розуміти, що це завдання під час незалежного тестування - одне з найвагоміших, тому потрібно докласти максимум зусиль для набуття корисного досвіду писати грамотно, розумно і красиво.

У скільки балів оцінюється твір на ЗНО?

Зовнішнє незалежне оцінювання має як переваги, так і недоліки. Серед переваг те, що скромні випускники можуть в спокійній атмосфері показати свої знання в письмовій формі без усних виступів. А істотним недоліком є ​​те, що багато абітурієнтів до останнього впевнені в можливості вдало написати тести навмання. Так, в завданнях закритого типу теоретично може щось співпасти, але якщо ви не зможете написати твору, то втратите цілих 20 балів! Саме таку суму можна отримати, добре написавши текст.

На ЗНО в 2019 році не зміниться форма подачі завдання. Традиційно вже кілька років в тестах пропонують в розгорнутій формі відповісти на якесь питання. Завдання екзаменованих - побудувати логічну відповідь, що включає певну кількість абзаців і аргументів, написану в одному стилі, має конкретний висновок. Для того щоб навчитися писати подібні твори, потрібно буде гарненько потренуватися! Кращим варіантом підготовки стане репетитор української мови. Якщо ж ви вирішили готуватися самостійно, то вам стануть у нагоді корисні поради, що представлені нижче!

Як написати ідеальний твір з української мови на ЗНО?

5 корисних порад, які допоможуть набрати 20 балів!

  1.      Помилково думати, що грамотність – це найважливіше в творі.

Уявіть собі, за текст без єдиної помилки вам буде зараховано тільки 4 бали. Усі інші 16 відводяться за логічний і структурований виклад думок. Не бійтеся зробити помилку! Намагайтеся якомога правильніше побудувати розгорнуту відповідь.

2. Почніть виконання завдань на ЗНО з твору.

Залишати на «потім» таке складне завдання - не найкраща ідея. Поки ваші думки не заплутані питаннями граматики і орфографії, напишіть есе або роздум, а після цього виконуйте тести з української мови.

3. Кількість не означає якість!

На твір відводиться максимум 250 слів. Пам'ятайте про це! Перевищення норми не буде показником вашої ерудованості, а тільки знизить бали. Не втрачайте часу - пишіть коротко, але по суті.

4. Логіка - ваше все!

Якщо почали аргументувати якусь думку, то не перестрибуйте на іншу тему. Ваш яскравий початок зобов'язаний мати логічний кінець.

5. Художні засоби доречні в художніх творах!

Ваша мета написати лаконічний твір, який не завжди потребує великої кількості метафор або порівнянь. Вступні слова, художні засоби, народна мудрість - все це доречне в помірній кількості. Зловживаючи цим, можна так і не довести думку до кінця.

Як написати ідеальний твір з української мови на ЗНО?

Проста формула ідеального твору

Ідеальний твір = Теза + Аргумент + Приклад + Висновок * Логічність і послідовність.

Обов'язково потрібно розуміти, що означає кожна складова нашої формули. Спробуємо максимально точно описати пункти, давши інформацію про те, скільки балів у процесі оцінювання може принести кожен з них.

                                   I.            Теза.

Правильно сформулювавши свою думку напочатку твору, ви отримаєте 2 бали. Обов'язковими умовами тези є:

üлаконічність (намагайтеся написати свою думку в одному реченні);

üчітке дотримання теми (теза доречна);

üправильне формулювання (теза потребує подальших аргументів).

 

                                II.            Аргумент.

За кожен аргумент ви можете отримати по одному балу. Аргументів повинно бути 2, вони зобов'язані бути доречними, а також:

üсхожими між собою, не суперечити тезі, підтверджувати її;

üдопускати розвиток думки, подальші яскраві приклади;

üговорити про вашу ерудованість (аргументи-висловлювання відомих людей, історичні ситуації і т.п.).

Як написати ідеальний твір з української мови на ЗНО?

                             III.            Приклад.

Кожен розгорнутий приклад дарує абітурієнту 2 бали. Як і аргументів, їх 2, тому можна отримати 4 бали за цей пункт, але важливо пам'ятати, що:

üпотрібно наводити приклади з літературних творів або різних видів мистецтв;

üважливо підібрати доречні життєві приклади або яскраві соціально-історичні.

 

                            IV.            Висновок.

За логічний висновок, до якого ви прийшли, завдяки аргументам і прикладам, також можна отримати 2 бали. Кінцівка твору повинна:

üвідповідати тезі;

üбути лаконічною, чіткою і незаперечною, враховуючи ваші аргументи.

                               V.            Логічність і послідовність.

Якщо всі пункти були описані в правильному порядку, одне за одним, послідовно і логічно висловлювали основну думку, то за це абітурієнт отримає 2 бали.

За правильно побудований твір, що повністю відповідає всім пунктам, ви отримаєте 12 балів. Решта 8 відведені на стилістичну і лексичну грамотність, правильну орфографію і пунктуацію, але це вже зовсім інша історія! Правильно побудувавши своє есе, можна мінімізувати кількість грубих стилістичних та лексичних помилок. А пунктуаційна та орфографічна грамотність - це заслуга вашої наполегливості й відмінного знання шкільної програми.

Практикуйтеся висловлювати свої думки в різних формах! Надихайтеся риторичними виступами відомих людей! Будьте ерудованою особистістю, яка відкрита всьому новому, і вам обов'язково пощастить успішно скласти ЗНО з української мови та літератури в 2019 році!

Опубліковано:

Розділ: Новини ЗНО

Останні блоги

Раніше дітей вчили зубною щіткою чистити зуби, а тепер - малювати. Нащо потрібно і що може з цього вийти? Відповідаю на питання.

Автор: Анжеліка Г.

Тут мы поговорим о наболевшем и о том, как это наболевшее «вылечить». В изучении языка любого есть один камень преткновения – это правила!

Автор: Вікторія К.

У статті йдеться про 10 найпоширеніших дієслів, після яких вживаємо герундій в англійській мові. Стаття може бути корисна для всіх, хто вивчає граматику англійської мови

Автор: Маркіян Т.

Хочете отримати одновлену підбірку цікавих (справді цікавих!) і сучасних ресурсів для вивчення англійської? Тоді вам саме до нас. Англомовні YouTube канали, Instagram профілі, сайти, щирі рекомендації. Я чекаю на Вас.

Автор: Яна Д.

О том, что является важнейшим условием эффективного и безопасного тренинга.

Автор: Олександра П.