Як швидко вивчити німецьку мову?

07.03.2017

Як швидко вивчити німецьку мову?
Вивчення іноземних мов
 1. Які є методи вивчення німецької мови?
 2. Самостійне вивчення німецької мови: про переваги і недоліки
 3. Курси німецької мови: доступно, зручно, результативно
 4. Вивчення німецької мови з репетитором - метод, який не має недоліків
 5. Ресурси, які допоможуть вам у вивченні німецької мови

Німецька мова не така популярна, як англійська, але бувають випадки, коли її потрібно швидко вивчити. Наприклад, для подорожі, відрядження, для неформальної зустрічі або поїздки в гості. Так, говорити про те, що ви зможете за декілька місяців отримати рівень В2 не варто. Однак рівня А1-А2 досягти цілком реально, якщо обрати правильні методи навчання.

Ми розповімо про те, які методи варто вибрати для ефективного вивчення німецької, а також поділимося корисними ресурсами для вашої самоосвіти.

 Як швидко вивчити німецьку мову?

Які є методи вивчення німецької мови?

Існує як мінімум 5 методів вивчення німецької, які завжди дають результати:

 • самостійне вивчення;
 • відвідування мовних курсів;
 • індивідуальні уроки з репетитором (можна займатися як очно, так і дистанційно);
 • проходження онлайн-курсів в запису (без зворотного зв'язку від вчителя);
 • онлайн-марафони з вивчення німецької (часто їх проводять в Instagram, YouTube, Facebook).

Кожен з цих методів має свої особливості, плюси і мінуси і підходить для певної категорії учнів. Про кожного з цих методів ми поговоримо докладніше.

 

Самостійне вивчення німецької мови: про переваги і недоліки

Вивчити німецьку мову з нуля самостійно можливо, особливо, якщо ви поставили перед собою мету отримати рівень А1 або А2. Але доведеться взяти на себе відповідальність за регулярність уроків, розвивати в собі терпіння, знайти 3-4 вільних вечори на тиждень для занять, підготувати базу підручників і корисних відеоматеріалів.

 

Кому підійде самостійне вивчення німецької?

Вчити німецьку мову самостійно зможе той, хто:

 • володіє старанністю і допитливістю;
 • мотивований (той, у кого планується поїздка в Німеччину через 2 місяці, вивчить німецьку набагато швидше, ніж той, хто не планує пов'язувати своє життя з цією країною);
 • знає основи керування часом, і розуміє, в яку половину дня внести регулярні уроки німецької;
 • володіє самодисципліною і не потребує контролю;
 • знає англійську мову.

Такій людині буде просто вивчити елементарний рівень німецької мови за 2-3 місяці. Так, не варто чекати феноменальних результатів. Але зорієнтуватися в подорожі або підтримати діалог на побутові теми ви зможете.

 Як швидко вивчити німецьку мову?

Що необхідно робити, для того щоб почати вчити німецьку мову самостійно?

Для початку доведеться зайнятися пошуком матеріалів, які будуть необхідні на старті навчання. Ви не зможете отримати потрібний багаж знань, користуючись тільки методичкою з книгарні з багатонадійною назвою: «Як швидко вивчити німецьку мову?». Доведеться знайти і відео-матеріали, і якісні книги, і словники. Можна почати з такого алгоритму:

 1. Визначтеся з метою вивчення (для відряджень / для подорожей / для гостьової поїздки).
 2. Порадьтеся зі знайомими, які знають німецьку, стосовно вибору літератури і ресурсів для самостійного навчання. Якщо знайомі не вивчали мову, то подивіться на YouTube огляди різних самовчителів з німецької, почитайте на форумах поради, прочитайте статті в інтернеті.
 3. Після того, як ви зібрали необхідний багаж книг, відео-матеріалів і освітніх платформ, починайте формувати розклад своєї програми занять. Першими повинні йти базові теми:
  • алфавіт;
  • вимова звуків;
  • використання простих фраз і речень і т.п.
 1. Далі підберіть до кожної граматичної теми лексичну тему, яка реалізує вашу мету (наприклад, вивчення німецької для подорожей). Вивчайте граматичну тему в контексті тієї лексики, яка вам знадобиться для поїздки в Німеччину.
 2. Складіть розклад уроків, указавши години, в які ви займаєтеся німецькою. І пообіцяйте собі, що будете ставитися до цих уроків відповідально, як це було б з заняттями на курсах або з репетитором.

Як швидко вивчити німецьку мову? 

Плюси самостійного вивчення німецької мови

Самостійне вивчення німецької мови безкоштовне. Так, можливо, вам доведеться придбати підручник (якщо не вдасться знайти його у вільному доступі) або оплатити участь в корисному вебінарі. Але всі ці витрати мізерні, якщо порівняти їх з індивідуальними уроками з репетитором або курсами. Але окрім цього, є ще ряд плюсів:

 • ви можете займатися в зручний для вас час (не потрібно узгоджувати урок з групою людей чи вчителем);
 • якщо ваша робота пов'язана з подорожами, то ви можете зробити вивчення німецької своїм стилем життя: слухати підкасти з вивчення німецької в метро, читати не адаптовані книги в автобусі, вмикати фоном аудіокниги в особистому транспорті;
 • нічого не заважає вам перенести урок, і на вихідних влаштувати собі, наприклад, 2 уроки, якщо є така можливість.

 

У чому недоліки самостійного вивчення німецької мови?

Мабуть, найголовніший недолік - це те, що вивчити німецьку мову з нуля самостійно в стислі терміни досить важко. І справа тут не тільки в дисципліні і мотивації, а й в інших особливостях:

 • під час самостійного навчання ви не можете поставити вчителю питання. Ви також не можете перевірити ще раз, чи правильно ви засвоїли граматичне правило;
 • не виникає діалогу між учителем і учнем. У вас немає можливості закріпити свої знання в живому спілкуванні;
 • ви можете швидко перегоріти. Почати і не закінчити - проблема тих, хто починає вивчати мови самостійно.

Якщо ви не знаєте, як вивчити німецьку мову, і не знаєте, чи сподобається вона вам, то краще почати з методу самостійного навчання. Поставивши мету, ви зможете за 3-4 місяці отримати базовий рівень знань. І якщо ви побачите, що є необхідність отримувати глибокі знання, то підете далі, вибравши формат занять з репетитором або в групах.

 Як швидко вивчити німецьку мову?

Курси німецької мови: доступно, зручно, результативно

Найчастіше ті, хто не знає, як швидко вивчити німецьку мову, вирішує записатися на курси. І це правильне рішення! Якщо ви виберете сильну мовну школу, яка орієнтується на інтенсивне вивчення німецької, то у вас з'явиться шанс отримати елементарні знання мови за 2-3 місяці. Так, рівень буде базовим, але цього багажу вистачить, щоб почати самостійно вдосконалювати свої знання.

 

Плюси вивченні німецької мови в групах

Цей метод підійде людям, які не звикли самостійно організовувати свій день. Усім тим, хто відчуває труднощі з самодисципліною, курси чудово підійдуть. Також групові заняття допоможуть тим, кому складно знайти вільний час (ви студент / мама в декреті / людина зі щільним графіком роботи). Розклад занять буде мотивувати вас звільняти декілька годин в тиждень для уроків німецької.

У групових заняттях є маса плюсів:

 • ви знайомитеся з однодумцями, у яких така є мета, як і у вас. Ви можете обмінюватися корисними ресурсами, практикувати розмовну німецьку на заняттях, обговорювати прочитані книги;
 • вам надають список необхідної літератури, дають матеріали і методичні матеріали, за якими ви вчитеся;
 • вам пропонують перевірений алгоритм, завдяки якому, ви досягаєте результатів;
 • форми завдань на уроках різноманітні й цікаві;
 • курси є значно дешевшими, ніж заняття з репетитором.

Але, попри очевидні переваги, є й недоліки.

 Як швидко вивчити німецьку мову?

Недоліки групового вивчення німецької мови

Незважаючи на те, що цей спосіб змушує учнів ставитися до вивчення німецької ретельно, все одно людині потрібна висока відповідальність. Мовні школи на вивчення рівня А2 відводять по 1-2 уроки на тиждень протягом 3-х місяців. І, чесно кажучи, якщо ви не будете докладати самостійних зусиль у вільний час, то результат вас не порадує.

Якщо говорити про недоліки в груповому вивченні німецької, то слід виділити такі:

 • на уроці надто багато учнів (близько 10-15), і це позбавляє можливості поспілкуватися з викладачем і поставити всі запитання;
 • заняття короткі (по 45-60 хвилин) і не часті (1-2 рази на тиждень);
 • не кожен з учнів виконує домашні завдання (оскільки вчитель рідко перевіряє домашню роботу, не всі учні її виконують, а значить, не закріплюють результат);
 • ви прикуті до загальних тем, які мають мало спільного з вашою реальної освітньою метою.

Попри це, якщо грамотно комбінувати групові заняття з самостійним навчанням, можна досягти відмінних результатів! Тільки працюючи щодня, ви зможете швидко вивчити німецьку мову.

 

Вивчення німецької мови з репетитором - метод, який не має недоліків

Репетитор з німецької мови - це найкраще рішення. І це той випадок, коли вам вдасться отримати впевнений базовий рівень за 2 місяці! І ось чому:

 • викладач буде працювати з вами індивідуально, а це значить, що з'являється можливість ставити питання, практикувати розмовну мову, відстежувати свій прогрес;
 • кількість уроків репетитор спеціально розраховує під вашу мету. Наприклад, якщо вам потрібно вивчити німецьку з нуля для ділової поїздки за 2 місяці, то вчитель розраховує, скільки для цього знадобиться часу;
 • не потрібно шукати ніяких матеріалів. Репетитор все надає;
 • можна займатися онлайн, не виходячи з дому;
 • ви з легкістю можете перенести заняття і вибрати зручний час (як і при самостійному навчанні);
 • викладач формує для вас план самостійної підготовки, за яким ви йдете у вільний від занять час.

Як швидко вивчити німецьку мову?

Однак і без недоліків не обійшлося. Їх 2:

 • дорого. Так, послуги досвідченого викладача коштують недешево, а враховуючи те, що заняття будуть регулярними, вам доведеться заплатити кругленьку суму;
 • проблема з пошуком досвідченого викладача. Важливо, щоб і відгуки правдиві були, і результат задовольняв, і уроки були цікавими. Але вихід є. Можна знайти педагога на пошуковому ресурсі BUKI. На нашому сайті представлена широка база викладачів, які з радістю допоможуть вам.

 

Ресурси, які допоможуть вам у вивченні німецької мови

Неважливо, який з методів ви оберете. Адже вам все одно доведеться вдосконалювати свої знання самостійно. І тут вам допоможе наш список корисних ресурсів:

Це своєрідна соціальна мережа, яка дозволяє знайти своїх однодумців - людей, які вивчають іноземні мови. Мета цієї соцмережі - об'єднати учнів, для того щоб вони могли спілкуватися одне з одним, обмінюватися корисною інформацією та підручниками, практикувати живі діалоги або листування іноземною.

Сайт, на якому можна знайти корисні уроки в безкоштовному доступі для вивчення німецької. Це корисний сервіс для тих, у кого виникають труднощі з побудовою програми для свого самостійного навчання.

Усі необхідні правила, тести, завдання, відео-, аудіо- та текстові уроки зібрані тут! Регулярно виконуючи завдання з цього освітнього ресурсу, ви зможете швидко вивчити німецьку.

Якщо ви хочете попрактикувати розмовну німецьку, то заходьте на цей сайт. Тут ви зможете знайти носія німецької, і зможете поспілкуватися, для того щоб зрозуміти, над чим варто працювати далі.

Даний сервіс допоможе вам вивчити німецьку мову з нуля. Тут є всі необхідні правила, завдання та уроки, які допомагають учню покроково отримувати знання.

Ми живемо в дивовижний час можливостей. І потрібно встигнути скористатися ними! Вивчити німецьку мову легше, ніж ви думаєте. Головне - поставити мету і підібрати ефективні методи реалізації.

Автор:

Оцініть новину