Як знайти хорошу няню для своєї дитини?

25.06.2018

Як знайти хорошу няню для своєї дитини?
Для батьків

Багато батьків замислюються про те, як виховати дитину в сучасному світі. Якщо весь час перебувати на роботі, то необхідно, щоб хтось наглядав за чадом. «Як знайти няню» - ось питання, яке все частіше виникає, і відповідь на яке необхідно знайти якомога швидше. Це не просто вихователька, а й людина, яка буде відповідальна за те, як росте дитина і за її безпеку.

 

Зміст

1. Кому потрібна няня, і які є категорії няні?

2. Як вибрати няню для дитини і що у неї запитати?

3. Де знайти няню мрії?

3.1 Коли потрібна няня для дитини, як її перевірити?

 Кому потрібна няня, і які є категорії няні

Кому потрібна няня, і які є категорії няні?

Після того, як у батьків з'явилася одна дитина, виникає питання, на яке необхідна відповідь: «Як виховувати?». У зв'язку з тим, що і мама, і тато можуть бути зайняті на роботі більшу частину дня, необхідно, щоб хтось наглядав за малюком в будинку або квартирі.

Няню шукають в тих випадках, якщо не вистачає вільного часу для проведення його з дитиною, або якщо потрібна допомога в цьому вихованні. Після роботи батьки також повинні відпочити - але залишити дитину з сусідами не виходить.

Серед нянь виділяють кілька категорій, серед яких основними є гувернантки, виховательки, домашні вчителі і няні для немовлят.

Гувернантки - категорія, яка відповідає за виховання, хороші манери, загальну освіта і вміння поводити себе в суспільстві. Крім цього, гувернантки часто не викладають точні або природні науки, але можуть навчати іноземним мовам.

Виховательки - вчителі з досвідом, займаються загальною ерудицією дитини, умінню поводити себе в конкретній ситуації, частково формують характер, дають відповіді на питання.

Домашні вчителі - викладачі конкретних вузьких предметів, серед яких переважають не гуманітарні, а точні та природничі.

Няні для немовлят - займаються наглядом за малюком, вік якого не перевищує одного року. Часто мають початкову медичну освіту. В обов'язки няні входить контролювати стан дитини, стежити за харчуванням, водити на прогулянку, як мама, займатися розвитком. Особлива увага приділяється безпеці дитини та порядку в домі.

Часом дуже важко знайти няню. Київ як місто пропонує безліч варіантів, серед яких сайти з пошуку кандидатур, оголошення в газетах і журналах, в Інтернеті. Найчастіше на таку посаду претендують молоді дівчата, жінки, місце проживання яких далеко від столиці. Не маючи кваліфікації, такий варіант заробітку стає альтернативою офіційній зайнятості.

 Як вибрати няню для дитини і що у неї запитати

Як вибрати няню для дитини і що у неї запитати?

При виборі няні необхідно звертати увагу на безліч речей, не упускаючи навіть найдрібніших деталей. Слідуючи приказці «зустрічають по одягу - проводжають по розуму», варто оцінити зовнішній вигляд людини, її одяг, охайність, манеру поведінки і відповіді на поставлені запитання. Занадто помітні кольори предметів туалету можуть викликати негативну реакцію дитини, а різкі рухи - привести до сліз.

Мова - теж невід'ємна частина особисто няні. Вона повинна бути правильною, без слів-«паразитів», а тембр - приємним, ніби у мами. Під час розмови варто визначити, чи може ця людина подружитися з дитиною і працювати з нею. Мовні навички визначаються як під час прямої розмови, так і по телефону.

Під час співбесіди батьки можуть дізнатися, чи може няня паралельно з процесом виховання давати загальні поняття про навколишній світ. Серед вимог можуть бути: розповідати казки, зацікавити дитину в необхідності майбутнього процесу навчання.

Після першого проведеного з нянею дня, діти можуть дати відповіді на запитання батьків, як провели день з вихователькою. Це є одним з головних індикаторів, який зможе схилити батьків у бік тієї чи іншої кандидатури.

Для співбесіди, що триває приблизно годину, ефективним буде підготувати кілька питань, на які необхідно отримати відповідь. Зміст таких питань залежить від віку дитини, за якою доведеться доглядати. Питання повинні ділитися на два блоки: «загальні» і «ситуативні».

У першому випадку - питання про досвід роботи, оплату, освіту, власну думку про себе і знання дитячої психології. Залежно від того, як людина уявляє себе, можна зробити висновок, впевнена вона у своїх словах, або просто намагається показати себе з кращого боку.

У другому - пропонується конкретна ситуація, няня повинна дати відповідь, як себе в ній поведе (наприклад, «дитина почала сильно безперервно кашляти - що будете робити?»). Такі навички необхідні, щоб зрозуміти, чи готова людина абсолютно спокійно і раціонально працювати при форс-мажорних обставинах. Послуги няні для дитини повинні їх враховувати (це може бути як просто вихователька, так і репетитор-няня).

 Де знайти няню мрії

Де знайти няню мрії?

Щоб вирішити, де знайти няню для дитини, можна звернутися до багатьох ресурсів. Все залежить від того, який саме вихователь потрібний, і які послуги він повинен буде надавати.

Найпростіший вихід - пошук через друзів і знайомих. У цьому випадку порада буде йти від людей, яких клієнт знає досить довго, і може бути впевнений, що вона є слушною. До уваги варто взяти, що одна і та ж няня може добре справлятися з немовлям, але не завжди впорається з дитиною двох-трьох років.

Другий приклад - реклама, розміщена на вулицях: «Няня. Київ». Приватні оголошення такого характеру можуть бути ефективними, але варто перевірити, чи дійсно дитячий вихователь зможе надати все, що від нього вимагається. У таких оголошеннях вказується телефон для зв'язку.

Третій спосіб пошуку - Інтернет (кадрові агенства). У мережі існує безліч ресурсів і агенств з оголошеннями про пошук такої роботи. Головний плюс такого методу пошуку - можливість вибрати кандидатуру з безлічі запропонованих, мінуси - це витрачений час на пошуки няні і проведення безлічі співбесід перед остаточним вибором.

 

Коли потрібна няня для дитини, як її перевірити?

Після того, як кандидатура няні була затверджена після співбесіди, варто перевірити, чи дійсно вихователь буде виконувати свої обов'язки сумлінно. Серед таких способів перевірки відомими є:

    • відгуки попередніх клієнтів про роботу вихователя, їх рекомендації. Чим більше хороших відгуків від різних людей - тим з більшою впевненістю можна стверджувати, що няня хороша;

    • установка камер відеоспостереження. Після перегляду плівки, батьки можуть вирішити, як себе вела няня з дитиною в робочий час;

    • проведення «тестового дня». Батьки можуть знаходиться в тій же квартирі або будинку, де і няня з дитиною. Спостерігаючи за поведінкою вихователя і реакцією вихованця (вихованки), складеться враження про те, як вони ладнають між собою.

Кожен з цих способів перевірки не завжди дозволяє повністю скласти картину особистих якостей. Якщо грамотно їх поєднувати між собою, відповідна кандидатка буде знайдена. Кінцевим етапом має виступати співбесіда.

 

Повернутись до початку

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

;