Підготовка до ЗНО з математики

26.01.2021

Підготовка до ЗНО з математики
Новини ЗНО

 

 1. ЗНО з математики в 2021 році: дати, завдання, організаційні моменти
 2. Які завдання будуть на ЗНО з математики у 2021 році? Скільки часу необхідно для їх виконання?
 3. Яку стратегію виконання завдань обрати при виконанні тестів з математики на ЗНО в 2021 році?
 4. Що важливо враховувати при написанні ЗНО з математики?
 5. Готуємося до ЗНО з математики: самостійна підготовка і підготовка в групах
 6. Усе, що потрібно знати про самостійну підготовку до ЗНО з математики в 2021 році
 7. Безкоштовні онлайн курси для самостійної підготовки до ЗНО з математики
 8. Які переваги в заняттях з репетитором з математики?
 9. Як обрати репетитора для підготовки до ЗНО з математики?

Підготовка до ЗНО з математики завжди вимагає від абітурієнта відповідальності, регулярності, комплексного підходу. Тут не вийде перечитати перед іспитом книгу і скласти його на максимальний бал. Не вийде і вгадати відповіді, адже в тесті різнопланові завдання. У виграші залишиться лише той, хто зможе впевнено вирішувати завдання, використовувати формули і правила на практиці. У нашому матеріалі ви дізнаєтеся про те, як скласти ЗНО з математики успішно, який алгоритм підготовки до ЗНО обрати особисто для себе, якими методами самостійної підготовки скористатися, а також як вибрати репетитора з математики.

 

Тест з математики в 2021 році: дати, завдання, організаційні моменти

У 2021 році математику в формі ЗНО обов'язково мають скласти всі випускники шкіл як одну з дисциплін на ДПА. Тобто, тест з математики потрібен для закінчення школи та отримання атестату, проте для вступу в університет математика не обов'язкова.

Тест з математики у 2021 році має два рівні: профільний та стандарт.

Як складають ЗНО з математики в 2021 році:

 • Рівень стандарт можуть складати ті учні, які не планують використовувати математику для вступу в університет та які не вивчали математику профільно в школі. Цей рівень має назву "Сертифікаційна робота з математики (завдання рівня стандарту)".

 • Профільний рівень мають скласти учні, які хочуть використати математику для вступу в університет. Також цей рівень складають учні, що мали поглиблене вивчення математики за програмою, навіть, якщо вони не планують використовувати цей предмет для вступу. Цей рівень має назву "Сертифікаційна робота з математики".

 

Як зрозуміти який рівень математики потрібно складати на ЗНО

 • Учні профільних математичних класів у будь-якому випадку складають профільний рівень — "Сертифікаціну роботу з математики".

 • Якщо учень планує вступати на спеціальність, де потрібно подавати математику як конкурсний предмет, то необхідно складати профільний рівень — "Сертифікаціну роботу з математики". Дивитися перелік конкурсних предметів потрібно в правилах прийому університетів.

 • Якщо учень вступає на спеціальність гуманітарного та соціального спрямування, де немає математики в переліку конкурсних предметів, то він може складати рівень стандарт — "Сертифікаційну роботу з математики (завдання рівня стандарту)"

 

Як та коли проходить ЗНО з математики

У 2021 році ЗНО з математики заплановано на 28 травня, проте потрібно слідкувати за новинами та можливими змінами на сайті Міністерства освіти України чи офіційному порталі ЗНО. Очікувати результати можна буде 22.06.2021 року. 

Шпаргалки з математики на ЗНО будуть заборонені, як під час будь-якого тестування, а також будь-які електронні засоби зв'язку, калькулятори, смартфони. Усе, чим можна користуватися - це чернетка, ручка, чистий бланк перенесення відповідей ЗНО. 

Минулого року абітурієнти складали ЗНО в масках. Також, перед тим, як зайти в аудиторію, необхідно було виміряти температуру. Деталі про те, як буде проходити ЗНО у 2021 році, потрібно перевіряти на сайті Міністерства освіти України.

 

Які завдання будуть на ЗНО з математики у 2021 році? Скільки часу необхідно для їх виконання?

У 2021 році різні рівні сертифікаційних робіт містять різну кількість завдань.

"Сертифікаційна робота з математики (завдання рівня стандарту)" має 28 завдань на виконання яких відведено 150 хвилин. Для рівня стандарт максимальною кількістю тестових балів ЗНО є 50 балів.

Результат виконання всіх завдань буде зараховано як результат державної підсумкової атестації для випускників, які вивчали математику на рівні стандарту.

"Сертифікаційна робота з математики" має 34 завдання на виконання яких відведено 210 хвилин. Для рівня профіль максимальною кількістю тестових балів ЗНО є 67 балів.  

Результат виконання всіх завдань буде використано під час прийому до університетів. 

Результат виконання завдань 1–26, 30 і 31 буде зараховано як результат державної підсумкової атестації для випускників, які вивчали математику на рівні стандарту. 

Результат виконання всіх завдань буде зараховано як результат державної підсумкової атестації для випускників, які вивчали математику на профільному рівні.

Підготовка до ЗНО з математики

Кожен блок завдань сертифікаційної роботи з математики має свої особливості:

І. Завдання з вибором однієї правильної відпповіді (№1 до №16).  

У цих завданнях необхідно вибрати 1 правильну відповідь з 4 або 5 варіантів. Це — завдання закритого тестового типу. Одне правильно виконане завдання оцінюється всього лише в 1 бал

ІІ. Завдання на встановлення відповідності («логічні пари») (№17–20). 

Завдання на встановлення логічної пари. За одне виконане завдання можна отримати 0, 1, 2 або 3 бали. 0 балів, якщо все неправильно або не надано відповіді. 1 бал можна отримати за кожну правильно вказану логічну пару.

ІІ. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю (№21–29).

Цей блок поділяється на дві частини:

1) Структуроване завдання (№21–24)

В цьому завданні потрібно розв'язати задачу, яка складається з 2-х пунктів, та вказати відповідь. Отримати можна 0, 1 чи 2 бали. 

2) Неструктуроване завдання (№27 - 29) 

Схоже з попередньою частиною, але тут задачі не ділиться на пункти, тобто мають лише одну відповідь. Тобто отримати можна 0 або 2 бали. 

ІV. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№30–34). 

Для завдань №30 - 32 та 34 учасник має розв'язати задачу та в бланках відповідей розписати етапи розв'язку. У завданні №33 потрібно довести твердження. 

За завдання №30 та №34 можна отримати максимум 6 балів, за завдання №31 - максимум 4 бали, за завдання №32 - максимум 2 бали, та за завдання №33 - максимум 3 бали. 

Пам'ятайте, що записи та розв'язок завдань на чернетці не враховуються, лише ваш розв'язок в бланку відповідей.

Важливі посилання:

Що буде в завданнях ЗНО 2021 з математики:дивіться в програмі ЗНО
За цим посиланням можна ознайомитися:з загальною характеристикою завдань
За цим посиланням можна ознайомитися:з критеріями оцінювання завдань відкритого типу

 

Яку стратегію виконання завдань обрати при виконанні тестів з математики на ЗНО в 2021 році?

Учителі, батьки, репетитори - усі говорять про вибір правильної стратегії при виконанні завдань на ЗНО. Хтось каже, що спочатку необхідно виконати легкі завдання. Хтось вважає, що потрібно зробити на старті найскладніше, а легке залишити на потім. Однак будь-який репетитор з математики скаже, що спочатку потрібно вирішувати прості завдання. І ось чому:

 • перший і другий блок вважаються простими, але в сумі кількість балів більша, ніж в 3-му блоці;
 • вирішуючи спочатку складні завдання, можна витратити чимало часу при вирішенні завдань у третьому блоці (адже в 1-му і 2-му блоці 24 завдання в сумі);
 • квапливість при виконанні «легких» завдань закритого типу, провокує неуважність і помилки.

Так і виходить, що в гонитві за рішенням складних тестів на початку іспиту, можна потім не дійти до легких завдань і втратити левову частку заповітних балів.

Тому репетитори і абітурієнти, які вже успішно склали ЗНО, рекомендують давати відповіді з математики в такій послідовності:

 1. виконання легких завдань з чітким урахуванням таймінгу (починаєте виконувати тести закритого типу відразу, але не витрачаєте на них більше 2-х хвилин);
 2. виконання складніших завдань другого блоку (з розрахунку на 1 завдання - 6-10 хвилин);
 3. виконання складних завдань, розрахувавши залишок часу.

Просто виконуйте завдання в тій черговості, яка запропонована в тесті, але чітко контролюйте час. В аудиторіях зазвичай висить годинник, тому складнощів з таймінгом не виникне.

 Подготовка к зно

Що важливо враховувати при написанні ЗНО з математики?

Усі бояться ЗНО. Як скласти його знає кожен в теорії. Але на практиці всі ці знання ніби кудись зникають, а мозок і тіло турбує нервовий мандраж. Щоб бути впевненим у своєму результаті, запам'ятайте такі правила. Вони не про математику, а більше стосуються принципів уважності при проходженні тестування:

 1. Обов'язково переносьте відповіді з чернетки в чистий бланк. Але статистика свідчить, що багато абітурієнтів не встигають перенести відповіді, тому що вже не вистачає часу. Звертайте на це увагу, і пам'ятайте, що відповіді на чернетці не зараховуються.
 2. При виконанні завдань відкритого типу (третій блок) аргументуйте свої дії. За пояснення правил ви отримуєте додаткові бонуси.
 3. Перш ніж дати відповідь, перечитайте кілька разів умову завдання. Часто умови тестів хочуть перевірити абітурієнта на уважність.
 4. Обов'язково розрахуйте час таким чином, щоб у кінці всіх виконаних завдань у вас був час на перевірку.
 5. Не впадайте в паніку, якщо не можете відповісти на питання. Ви ж пам'ятаєте, скільки часу триває ЗНО? Витрачайте його розумно і не зациклюйтеся на одному питанні. Ідіть далі, краще потім повернетеся, коли залишиться час.

 

Готуємося до ЗНО з математики в 2021: самостійна підготовка і підготовка в групах

Найчастіше учні школи не знають з чого почати готуватися до ЗНО. Матеріалів так багато, що голова йде обертом. Варіантів підготовки теж багато. Серед них:

 • підготовка на шкільних факультативах у позанавчальний час;
 • самостійна робота з підготовчими підручниками;
 • робота на підготовчих курсах в університеті;
 • підготовка до ЗНО під час індивідуальної роботи з репетитором.

Ідеально, якщо учень комбінує всі ці методи. Ми будемо намагатися вам детально розповісти про плюси і мінуси всіх цих методів.

 Підготовка до ЗНО з математики

Усе, що потрібно знати про самостійну підготовку до ЗНО з математики в 2021 році

Нерідко школярі, як тільки чують словосполучення «тести з математики», «підготовка до ЗНО» відразу ж відкидають варіант самостійної підготовки. Навколо зовнішнього тестування сформувалося чимало міфів: самостійно підготуватися нереально, сам ти не зможеш оцінити правильно ти мислиш чи ні, сам ти не складеш план підготовки ... Усе це лише міфи. Насправді, якщо математика в школі вам клопоту не доставляла, то курси підготовки до математики ЗНО або регулярні заняття з репетитором можуть і не знадобитися.

У вас є всі шанси самостійно підготуватися, якщо:

 • ваші оцінки в школі з алгебри і геометрії протягом усього навчання були не нижче 9 балів в семестрі;
 • ви неодноразово брали участь в математичних конкурсах та олімпіадах;
 • у вас ніколи не було проблем з написанням контрольних і самостійних робіт;
 • ви можете розраховувати свій час і у вас немає проблем з самодисципліною.

Якщо всі варіанти зі списку про вас, то не бійтеся! Шукайте блоги репетиторів, поцікавтеся у свого шкільного вчителя про ефективні збірники для підготовки до ЗНО, звертайте увагу на рекомендації та матеріали для підготовки до ЗНО з математики в інтернеті, складіть регулярний графік занять у позашкільний час. Також ви можете скористатися послугами, які пропонує онлайн репетитор з математики. За декілька занять фахівець зможе дати об'єктивну оцінку ваших знань, щоб ви були в собі впевнені, або ж допомогти вам скласти план для самостійної підготовки.

Найкращий спосіб ближче познайомитися з тестами - скласти пробне ЗНО з математики. Так абітурієнт отримує можливість повністю оцінити атмосферу іспиту: свої відчуття в аудиторії, можливість працювати без шпаргалок, підказок, смартфона і калькулятора, вміння концентруватися на різних типах завдань.

Якщо під час пробного ЗНО у вас не виникло проблем, то намагайтеся регулярно відточувати свої навички за допомогою виконання подібних варіантів завдань. 

Перший блок завдань спрямований більше на тестування ваших теоретичних знань. Перевіряйте, чи всі формули з геометрії і всі формули з алгебри ви знаєте? Чи можете розповісти теореми? Чи легко орієнтуєтеся в правилах? Чи знаєте, до якого розділу алгебри або геометрії вони відносяться? Щоб освіжити в пам'яті всю цю інформацію, вам досить регулярно повторювати раніше вивчений матеріал.

А ось для виконання завдань відкритого типу на ЗНО з математики, вам знадобляться вже практичні навички розв'язання рівнянь, задач, використання формул і теорем на практиці. Тут теж все просто: регулярно вирішуйте завдання з різних математичних тем. Також візьміть на озброєння блоги репетиторів, які пишуть статті-лайфхаки або статті з докладними поясненнями завдань на ЗНО. Звертайте увагу на подібні статті, там ви знайдете джерело корисностей:

 1. Приклад розв'язку задачі з параметром
 2. Паралельне перенесення графіка функції вздовж осі.

Не обходьте стороною блоги на YouTube, переглядайте корисні відео, як від вчителів, так і від бувалих абітурієнтів, у яких вийшло успішно скласти ЗНО з математики. Пам'ятайте, щоб правильно вирішити задачу з математики, вам знадобиться і теорія, і практика.

Викладач математики Стефанія радить:

"Свій рівень знань та прогрес можна відслідковувати, регулярно виконуючи тести ЗНО минулих років.

Вирішуючи тести ЗНО за різні роки, ви зможете побачити певні аналогії в задачах та розуміти, на що саме в кожній темі варто звернути найбільшу увагу. Наприклад, тема "тригонометрія" досить велика і потребує знання та розуміння цілої купи формул, але по тестах ЗНО видно, які саме тригонометричні задачі зустрічаються найчастіше, тож в першу чергу розберіться з ними. 

А взагалі, чим більше тестів ви зробите, тим більше шанс, що щось схоже попадеться вам на ЗНО цього року."

 Підготовка до ЗНО з математики

Безкоштовні онлайн курси для самостійної підготовки до ЗНО з математики

Онлайн платформи, додатки для смартфонів, блоги на Ютубі, дистанційні курси - усе це може допомогти структурувати інформацію, яку ви щодня отримуєте з підручників. Ми рекомендуємо 5 найбільш ефективних інтернет-платформ, які покажуть вам, що не така вже й складна математика. Вдома ви зможете займатися у вільний від навчання час і отримувати результат:

 • Курс «Метаматика» від iLearn.

Курс складається з 25 тем, які наочно показують учню, як вирішувати завдання, використовуючи теоретичний матеріал. Бонусом є те, що після проходження теми, учень повинен пройти тест, котрий покаже йому результат (освоїв він тему чи ні). На сайті платформи iLearn представлені різні методики вирішення завдань з геометрії і рівнянь з алгебри. Усе це в безкоштовному доступі - бери і користуйся!

 • Курс з математики від «Освіта-Онлайн».

На вас чекають 29 уроків, які дозволять не тільки повторити теоретичні знання, а й дадуть вам докладні конспекти з формулами, правилами, термінами, теоремами. Є також і приклади для вирішення рівнянь і задач. Звичайно ж, є і домашні завдання, і тести.

 • Онлайн-платформа Prometheus.

Тут ви можете знайти комплексний курс підготовки до ЗНО «Математика» з коментарями. За 9 тижнів ви зможете пройти 19 тем з алгебри і геометрії, повторити всі формули з відповідями, подивитися відео-уроки, а також виконати запропоновані завдання на закріплення. Фактично, тут є всі розділи математики, які охоплені на ЗНО.

 • Курс «Математика: арифметика, рівняння та нерівності» від EdEra.

15 лекцій, величезна кількість теорії і достатня кількість практичних завдань, тести і заключний іспит, що дозволяє протестувати знання. Словом, підготовка до ЗНО з математики може бути структурованою! Заходьте на EdEra і переконайтеся в цьому.

Також в інтернеті досить задати в пошуковик запит «Математика тести online», і почати вирішувати хоча б 1 раз в день 1 тестовий варіант. Це буде дисциплінувати вас, відточувати вашу увагу, тренувати пам'ять.

 

Чи ефективні групові заняття з підготовки до ЗНО з математики в 2021 році?

У цьому році, як і роками раніше, на базі університетів також існують підготовчі курси. На таких курсах береться за основу програма ЗНО з математики і поступово на уроках разом з учителем абітурієнти повторюють теорію і практикуються. З одного боку, це зручний варіант для тих, у кого проблеми з самодисципліною і розподілом часу. З іншого боку, те, що можна було б висвітлити за тиждень індивідуальних занять, висвітлюється місяць на колективних уроках. Зауважимо, не кожен учень може підхопити темп викладача. І в цілому, ефективність таких уроків досить слабка.

Якщо ви і вибираєте для себе формат групових занять, то краще, щоб уроки проходили в міні-групах по 4-5 абітурієнтів. Так пройде ефективно підготовка до ЗНО 2021. Математика - це не та наука, котра може змиритися з поспіхом і поверховістю.

 Підготовка до ЗНО з математики

Індивідуальні заняття з репетитором - найефективніший метод підготовки до ЗНО 2021 з математики

На жаль, яким би не було складним тестування з математики - це обов'язкове ЗНО, яке потрібно скласти при вступі в університет на різні спеціальності. Буває так, що в професії обчислення й дісно не знадобляться, і абітурієнт в майбутньому зможе обійтися без математики, але правила є правила. І навіть той, у кого в школі були проблеми з розумінням науки, теж повинен скласти математику. Бажано на високий бал.

Індивідуальні уроки з репетитором - це комфортний і ефективний варіант підготовки до ЗНО.

Подивіться анкети репетиторів, які готують до ЗНО з математики. Ви можете підібрати викладача в своєму місті, районі або вибрати онлайн заняття. Також можете знайти зручну для вас цінову категорію та ознайомитися з відгуками інших учнів.

Подивитися анкети репетиторів дляпідготовки до ЗНО з математики

Які переваги в заняттях з репетитором з математики?

На відміну від самостійної підготовки до ЗНО і курсів, репетитор з математики завжди на зв'язку з учнем, а це значить, що завжди є можливість запитати докладніше про якесь правило, попросити більше підказок у вирішенні завдання, є можливість отримати відгук про свій прогрес. Також уроки з репетитором - це:

 • зручно, тому що ви можете займатися вдома, онлайн, в зручний для вас час;
 • економно, так як ви не витрачаєте кошти на підручники, репетитор ділиться з вами багатьма матеріалами;
 • перевірено, адже репетитор використовує при роботі з вами дієві методики, котрі допомогли абітурієнтам попередніх років.

 

Як обрати репетитора для підготовки до ЗНО з математики в 2021 році?

При виборі фахівця, орієнтуйтеся не тільки на поради знайомих і вартість уроків, але й на особисті відчуття: чи викликає довіру людей, хочеться прислухатися до його порад, чи зрозуміло він доносить інформацію. Можливо, доведеться спробувати займатися не з одним педагогом, щоб точно визначитися з вибором.

Головні критерії, на які варто звернути увагу:

 • досвід репетитора і реальні відгуки учнів, яких він готував до ЗНО з математики;
 • лояльність і готовність йти на компроміс (якщо ви шукайте репетитора на довгострокове співробітництво, звертайте увагу на те, щоб графік роботи з ним був зручний для вас);
 • вміння зацікавити дисципліною (щоб кожен урок проходив на одному диханні, і ви були мотивовані виконати домашнє завдання до наступного заняття);
 • різноманітність методів підготовки, якими вчитель користується в роботі.

Ми також рекомендуємо звертати увагу на репетиторів, які ведуть свої блоги на Fecebook або в Instagram. Мабуть, це маленький лайфхак при виборі. Саме за допомогою соціальних мереж ви зможете визначити, чи близька вам система викладання репетитора, чи відгукуються вам його методики, чи імпонує вам фахівець як особистість, чи подобаються вам поради для ЗНО з математики.

 

Про інтенсивну підготовку з репетитором

Бажано починати готуватися до ЗНО з математики десь за рік, адже необхідно буде опрацювати чимало теоретичного матеріалу і попрактикуватися. До того ж, на ЗНО ви будете складати й інші предмети, які теж потребують вашої підготовки.

Якщо ви почнете готуватися до ЗНО за півроку - це теж нормально. Так, доведеться працювати інтенсивніше, але встигнути охопити все в нормальному темпі теж можливо.

А ось якщо до ЗНО залишається 2 місяці, або й зовсім місяць, то мова йде про інтенсивну швидку підготовку. Вам доведеться протягом місяця займатися тільки математикою, щоб прийти до певного результату. Підготовка до ЗНО самостійно навряд чи дасть вам хоча б середню оцінку. Тому слід говорити про заняття з репетитором.

Репетитор з математики зможе підготувати вас до ЗНО в короткі терміни, і ось чому:

 1. складе індивідуальний детальний план роботи, розпише по днях теми і завдання, які ви повинні виконувати;
 2. буде на зв'язку з вами, і зможе давати по вашому запиту пояснення теми і схеми рішення задач і рівнянь;
 3. регулярно буде давати домашні завдання, які закріплюють результат, а це, в свою чергу, буде вас дисциплінувати і дійсно готувати до ЗНО.
Подивитися анкети репетиторів дляпідготовки до ЗНО з математики

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Як і де підтвердити свій рівень володіння італійською мовою

Які існують міжнародні сертифікати з італійської мови

Автор: Анна К.

Фрази китайською мовою. Основні фрази китайською мовою для туристів

Всім привіт. Сьогодні я хочу поділитися корисними фразами, які стануть у нагоді, якщо Ви збираєтеся до Китаю.

Автор: Вероніка М.

Найкращі додатки для вивчення китайської мови

Використовувати мобільні додатки для вивчення китайської мови є чудовою ідеєю. Вони дуже зручні у використанні при тривалих поїздках або ж просто, коли ви стоїте в черзі

Автор: Вероніка М.

Поради при підготовці до ЗНО з англійської - Частина 1

Розповім про поради, які допомагають учням досягати нових висот щороку

Автор: Михайло П.

Якою має бути ціна заняття?

Як визначити вклад вчителя в успіх і подальшу долю дитини? Адже часто весь урок а то і довге спілкування з людиною зводиться до однієї фрази, яка потрапить в ціль і змінить значно більше ніж багатогодинні заняття.

Автор: Тарас П.