Індивідуальні заняття англійською мовою VS навчання в групі

Перед тим як почати вивчення англійської мови, потрібно визначитися не тільки з метою, але і форматом навчання, який вам більше підходить. Займатися в групі таких же бажаючих отримати нові знання, чи знайти особистого викладача – що краще для вас ? Кожна форма навчання має свої переваги та недоліки, то ж щоб допомогти вам зробити правильний вибір, розглянемо всі ці особливості.

Переваги індивідуальних уроків:

 • Найголовніша відмінність на курсах та при індивідуальних заняттях – та доля уваги, яку ви отримуєте від викладача. Якщо вам викладають англійську індивідуально, ви отримуєте 100% уваги та зусиль вчителя, але й активно приймати участь на уроках також доведеться на 100%. Під час же групових занять ви можете трохи перевести дух або навіть відволіктися, коли відповідає ваш одногрупник. Індивідуальні заняття англійською мовою в цьому сенсі підходять тим, хто націлений на швидкий прогрес і готовий максимально концентруватися на освітньому процесі.

 • Для того воно і є індивідуальне навчання, щоб підлаштовуватися під особливі потреби кожного клієнта. Програма навчання складається з врахуванням мети та задач конкретного студента. Для вивчення певного об’єму інформації вам знадобиться рівно стільки часу, скільки необхідно. Іншими словами, якщо ви прекрасно засвоїли матеріал, то візьмете нову тему набагато швидше, і навпаки, якщо з чимось виникли труднощі, на цьому можна зупинитися і витратити більше часу на відпрацювання.

 • Ви обираєте тривалість (45 хв., 60 хв., 1 год. 30 хв.) та час занять (ранок, день, вечір), можете також домовитись про заняття у вихідні дні. Гнучкість графіку дозволяє максимально ефективно спланувати свій час, а у випадку форс-мажорів легко домовитися про перенесення уроку. Це є важливим фактором для людей, які часто їздять у відрядження, або не мають стабільного графіку роботи.

 • Як відомо, особисті взаємовідносини з викладачем грають не останню роль в тому, яких результатів ви досягнете під час навчання. Знайти репетитора англійської мови, який буде подобатися вам як людина простіше, ніж зайнятися пошуком вчителя групових курсів. Ви завжди можете змінити особистого викладача, в той час як в сформованих класах це зробити набагато складніше, адже треба враховувати думку інших студентів.

Недоліки індивідуальних занять:

§ Відсутність широкого мовного середовища. Під час індивідуальних занять студент взаємодіє виключно з викладачем, не маючи можливості працювати з іншими людьми. Таким чином, випадає важливий компонент: так званий "peer teaching" - ситуація, коли студенти вчаться один у одного, подібний підхід дає студентам можливість самим глибше розуміти матеріал, адже пояснюючи, ми краще сприймаємо, аналізуємо і запам'ятовуємо інформацію.

§ Студенти надто розраховують на викладача. Оскільки немає можливості запитати когось іншого, студенти відразу ж звертаються до вчителя за допомогою. Тут же отримавши чітку відповідь, в наступний раз студент точно так само буде питати викладача. Таким чином він може втратити всю свою «незалежність» - вміння самостійно аналізувати матеріал і знаходити відповіді.

§ Спілкуючись з однією людиною, ви звикаєте до її стилю мовлення, вимови звуків іноземної мови. Так як уроки проводяться з викладачем, то не дивно, що вимова у нього гарна, і він прагне говорити чітко і зрозумілою для вас мовою. В повсякденному житті у всіх людей акцент дуже різний і нажаль ніхто не буде спеціально вимовляти кожне слово так, щоб це було комфортно для вас.

Переваги групового навчання:

 • Легше здолати так званий «мовний бар'єр». У групі у вас буде необмежена можливість для спілкування, адже мова нам необхідна саме для цього. І спілкуватися ми мріємо з іноземцями по всьому світу, а не тільки з однією людиною-викладачем. Заняття в групі зазвичай в рази динамічніші та різноманітніші, порівняно з індивідуальними. Тут ви отримуєте багато розмовної практики, так як маєте можливість поспілкуватися з різними студентами. Саме завдяки цьому, в реальному житті при спілкуванні з незнайомцями у вас не виникне особливих труднощів і тим паче страху комунікації.
 • Покращення навику сприйняття англійської мови. У групі ви спілкуєтеся з різними людьми і тим самим не тільки покращуєте свій розмовний навик, але і навчаєтесь розуміти вимову різних людей. Завдяки цьому перебуваючи за кордоном ви набагато швидше адаптуєтеся до вимови місцевих жителів. І чим більше ви будете спілкуватися і слухати, тим легше ви будете сприймати іноземну мову.
 • Студенти відмічають також те, що в колективі легше вивчати будь-яку мову, тому що дана тема, граматика або навіть слово повторюється кілька разів і саме тому ми запам’ятовуємо дану інформацію краще вже під час заняття.
 • Здорова конкуренція між учасниками групи - це ще одна додаткова мотивація старанно навчатися та не відставати від інших. Репетитор може інколи піти на поступки і «закрити очі» на незроблене домашнє завдання, але займаючись в групі, вам просто не захочеться відчувати себе гірше за інших. Це стимулює виконувати всі завдання, навіть якщо тема вам не дуже цікава або бракує часу чи сил. Всім відомо, що кожна людина завжди прагне бути кращою за інших і це дружнє суперництво може привести вас до чудового результату.
 • Регулярність занять – ще одна вагома перевага групового навчання. Приватному репетитору завжди можна зателефонувати, або навіть написати у месенджер і легко скасувати заняття - дуже зручно, чи не так? Та зробивши так один, два, декілька разів підряд, втрачається темп, «звичка» працювати, а згодом з’являється все більше «важливіших справ» і про англійську забувають зовсім. У групі такий номер не пройде, відміняти заняття за вашим дзвінком не будуть. Жорсткий графік буде відмінним стимулом не пропускати, особливо якщо сплачено кошти за весь курс наперед.
 • На закінчення, група - це чудова можливістьзустріти цікавих людей, поспілкуватися з однодумцями, знайти нових друзів, приємно і з користю провести час.

Мінуси вивчення іноземної мови групою:

 • Особливості темпераменту. Дехто занадто сором'язливий, йому складно спілкуватися з великою кількістю людей, і тому він буде некомфортно почуватися на групових заняттях. З іншого боку, саме таким індивідам, займаючись в групі, можна «вбити відразу двох зайців» : і англійську вдосконалити, і подолати страх спілкування. А інакше, навіщо вчити мову, якщо нею не спілкуватися ?
 • Неможливість побудувати індивідуальну програму. Займаючись в групі, ви будете вивчати тільки те, що передбачено даним курсом. З одного боку, це дуже добре, так як в основному вивчаються найпопулярніші теми, які потрібні для життя, а чітка структура забезпечує системне повторення матеріалу (рецекуляцію лексики та граматичних структур) для кращого запам’ятовування. З іншого боку, не буде можливості обговорити з викладачем те, що цікаве/необхідне саме вам.
 • Нерозуміння певного матеріалу. У кожної людини різна здатність до навчання. Комусь достатньо почути щось один раз, і вони «схоплюють на льоту». Іншим же потрібно трохи більше часу, щоб розібратися і осмислити нову інформацію. Займаючись у групі, деякі люди соромляться перепитувати що-небудь у викладача, якщо вони не зрозуміли або прогавили якийсь момент. У зв’язку з цим матеріал може недостатньо добре засвоїтися.

Щоб визначитися що ліпше підходить вам, поставте собі декілька запитань:

1. З якою метою я буду вивчати англійську мову?

Якщо ваша мета - впевнено почувати себе в компанії іноземців, покращити практику ведення ділових переговорів, навчитися швидко говорити та дискутувати на різні теми або відчувати себе впевнено на публічних виступах – група ваш найкращий вибір.

Якщо ж ви прагнете, щоб викладач зосередився на ваших індивідуальних особливостях, наприклад, досконало попрацювати над вимовою, поліпшити навички листування, вивчити специфічну професійну лексику, підготуватися до проходження співбесіди англійською мовою, і для вас важливо щоб всі ваші помилки були проаналізовані і виправлені – обирайте заняття з приватним репетитором.

2. Що надихає мене рухатися вперед?

Якщо ви компанійська людина, яка не любить проводити час наодинці, то саме студенти в групових класах можуть вас «запалювати». У тяжкі робочі будні, коли ви втомилися і не зовсім хочеться йти на заняття, думка про те, що є інші одногрупники-друзі, які будуть займатися/шуткувати без вас, може стати досить серйозною мотивацією. Якщо вам дійсно подобається працювати в команді, багато спілкуватися, в групі вам буде легше, ніж на індивідуальних заняттях.

Якщо ж вам не подобається працювати в команді і для вас важливо, щоб вся увага викладача була присвячена лише вам одному, то обирайте приватні уроки. Також якщо ви легко відволікаєтеся, репетитор буде ретельно контролювати виконання всіх завдань і дисциплінувати.

Інші важливі фактори.

Безсумнівно, ціна і розклад занять – це ті пункти, які також важливо врахувати, роблячи свій вибір. Заняття в групах, як правило, дешевші, ніж індивідуальні уроки, але якщо вам необхідно мати гнучкий графік занять, в зручний для вас час, або маєте особливі побажання щодо занять, то краще займатися індивідуально.

З огляду на все вище викладене можна зробити висновок, що одним учням краще підійде група, іншим - індивідуальні заняття. Але є і золота середина, яка дозволить поєднувати переваги обох способів навчання – це навчання в парі, або міні групі до 4 осіб.

При такому навчанні, з одного боку, забезпечується індивідуальний підхід до кожного студента, з іншого ж, заняття проводяться весело і динамічно, дозволяючи студентам застосовувати свої знання на практиці в безпосередньому спілкуванні один з одним. Тож якщо ви маєте друзів/родичів/колег, які, як і ви, мріють покращити свій рівень англійської мови – сміливо об’єднуйтесь, обирайте репетитора, який вам подобається і насолоджуйтесь навчанням! Якщо ж у вашому оточенні немає таких однодумців - це не привід засмучуватися. Зараз більшість приватних репетиторів практикують заняття в міні-групах, або додаткові SpeakingClubs, лише оберіть викладача «до душі» та висловіть свої побажання.

Підводячи підсумок, також важливо підкреслити: ніяка методика і прекрасний викладач не допоможуть, якщо ви не налаштовані відповідально робити домашні завдання, виконувати всі рекомендації вчителя та постійно працювати над собою між заняттями. І, навпаки, якщо англійська мова вам справді потрібна і цікава, то яку б форму навчання ви не обрали, вас чекає успіх! 

Рейтинг:5 из 5

На основе отзывов 2 пользователей

Автор: Юлія М.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Ведення логопедичного YouTube каналу з завданнями українською мовою

Ведення YouTube каналу з розвиваючими завданнями українською мовою може принести значні переваги для логопеда, особливо у взаємодії з батьками. Запрошую до перегляду розвивальних відео.

Автор: Марина К.

Онлайн заняття з використанням інтерактивних завдань, ігор та без них

Інтерактивні презентації та завдання відіграють ключову роль у сучасних методиках логопедії, особливо під час онлайн занять.

Автор: Марина К.

Коли очікувати перших результатів від логопедичних занять?

Ця стаття описує, коли можна очікувати перших результатів від логопедичних занять, наголошуючи на унікальності кожної дитини та впливі різних факторів на швидкість прогресу.

Автор: Марина К.

Показникові рівняння

Де можна зустріти, практичне застосування

Автор: Сергій Б.

Множина, її елементи

Різноманітні приклади

Автор: Сергій Б.

Куля та сфера

В чому різниця, приклади, застосування в житті

Автор: Сергій Б.

Другие новости:

;