Чому треба займатись музикою дитині

Для початку, хотілося б виділити дві причини чому, все ж таки, батьки віддають дітей до музичної шкооли. Це дуже смішно, але: перша- щоб дитина на якомусь святі могла заграти "Собачий вальс", "Happy birthday to you", тощо та всі присутні могли, захоплюючись грою, похвалити дитину і батьків; друга- щоб хоч на годину забрати дитину з вулиці, відірвати від телефона, планшета, тощо. Тобто відволікти від загроз: знайомство з "поганими" компаніями, як наслідок, шкідливі звички: паління, алкоголь, наркотики чи , в другому випадку, інтернет-залежність, що розрушає нервовий та психічний стан дитини.

На жаль, велика кількість батьків розглядають заняття музикою тільки з цих двох аспектів. І мало хто розуміє, що музична освіта- це, насамперед, всебічний розвиток людини, що дає змогу дитині досягти успіхів в будь-якій сфері діяльності, навіть яка дуже далека від музики. Тут слід згадати, що недарма в Античному Світі було 7 вільних мистецтв. Один з них була саме музика. До того, музика входила, як найбільш головна дисципліна.Чому? Все просто. В музиці є вся математика, в ній є формули, емоції, енергія та красота. 

Багаторічний досвід показує, що випускники, учні, що займались музикою, в житті показують більш вдалі результати навіть в інших сферах діяльності, чим ті, що ніколи не займались музикою.

Також цікавим є той факт, що при правильній роботі, при вірному підході до занять, тема музичного виховання стає спільною для батьків та дітей, що сприяє зміцненню сімейних відносин, наявність спільних занять, тем, розмов.

Я заспокоюю себе думкою, що батьки хочуть і сприяють тому, щоб їх дитина виросла розумна, сильна, креативна, людина яка може ставити і досягати мети, при тому відповідальна, відчуває та поважає людей. Це далеко не весь список, що відповідає якостям, які розвиває гра на інструменті. Але треба розуміти, що це залежить не тільки від вчителя, учень може і не розвити ті якості, про які я написала вище. Бо якщо батьки віддали дитину, щоб вона просто годину часу не бігала на вулиці, а була зайнята, і не робити домашнє завдання, не займатись вдома між заняттями, то результату можна не чекати. Це є колективна робота і успіх від занять буде наш з вами спільний.

ЯК ЗРОБИТИ, ЩОБ ЗАНЯТТЯ БУЛИ КАТАЛІЗАТОРОМ РОЗВИТКУ ПРАКТИЧНО ВСІХ МОЖЛИВОСТЕЙ, ЩО ЗАКЛАДЕНІ В ДИТИНІ? Напевно, я скажу дивну річ, але роль батьків навіть більша ніж вчителя. Як показує досвід, багато просто не знають як вони можуть допомогти дитині, не розуміють.

Я знаю, як допомогти і об'єднати зусилля , і з радістю допоможу Вам. Бо заняття музикою , як ми вже зрозуміли, дуже впливають на розвиток дитини. Гра на інструменті розвиває координацію, мислення, слух, пам'ять, емоційність і багато чого іншого. Ви тільки подумайте, як важко в один час читати ноти ( які ще й пишуться для правої руки в одному ключі, а для лівої руки- в інщому), грати одразу двома руками ( різну мелодію, різними штрихами: одна рука- зв'язно, наприклад, а інша- навпаки,гостро, окремо кожну нотку), слухати та передбачити звучання інструмента, динаміку (голосно- тихо), а ще й в різному ритмі. Хочу Вас запевнити, що це дуже складно, але результат того вартує.

Заняття музикою будує успішне суспільство. Вони формують характер, емоції, світосприйняття дітей. Як правило, діти, які грають на музичних інструментах, мають вищу самооцінку та краще справляються з тривожністю. Також розвивають здібності до математики та абстрактного мислення завдяки музиці. На заняттях діти постійно вчаться вдосконалювати свою роботу. В діток, які почали займатись музикою досить рано, краще розвиваються ділянки мозку, які пов'язані за мовлення та здатність краще мислити.

Отже, своєю статтею я хотіла сказати всім батькам, що заняття музикою необхідні дитині просто для її розвитку. Це не означає, що вона обов'язково має бути професійним музикантом. Це можна порівняти із заняттями спортом. Так само, ви віддаєте дитину на гурток для розвитку сили, фізичного здоров'я, витривалості і це не приречує зробити з дитини олімпійського чемпіона. Так само і в музиці, це треба розглядати як допомогу у всебічному розвитку дитини, її емоцій та світосприйнятті. 

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Юлія А.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;