Лайфхаки як швидко вивчити пісню. (Частина 1)

Коли Ви розбираєте пісню "на швидку руку", завжди складно вивчити текст швидко. Вокалісти інколи забувають слова, тому вимушені співати "з листочком". Але зрозуміло, що на сцені краще тримати контакт із глядачем, а не утикатися в екран телефону, наприклад.

Щоб почувати себе впевнено перед публікою - ось швидкий спосіб вивчити текст пісні за один день. З'ясуйте, як краще Ви запам'ятовуєте інформацію.

Хто Ви - кінестетик, аудіал чи візуал?

Кінестетики пізнають світ у відчуттях. Вони залежать від дотиків, тому їм легше запам'ятовувати текст, коли вони щось крутять у руках або ходять по кімнаті. Читайте текст вголос і звершуйте якусь дію.

Аудіали чутливі до звуків. Їм краще читати текст вголос, голосно і виразно, як вірш. Іще порада, запишіть себе на диктофон і потім слухайте багато разів підряд. Запам'ятаєте вже після третього разу.:)

Візуали - Вам допоможе, якщо запишите слова пісні від руки, а потім перепишите їх декілька разів із пам'яті. Прикрепіть текст на помітне місце, наприклад, на дзеркало. І ще один лайфхак - вчіть його з закритими очами, щоб навколишня обстановка не відволікала Вас.

І не залежно від сприйняття повторюйте текст як можна частіше, особливо перед сном. Так мозг запам'ятає більше інформації.

Як запам'ятати слова пісні англійською мовою?

Якщо текст пісні англійською мовою, а з нею Ви не товаришуєте зі школи, то Вам допоможе транскрипція. Напишіть слова російськими або українськими буквами. Є сайти з транскрипцією англійських слів для вокалістів. Пошукайте на просторах інтернету.

Щоб скоріше запам'ятати незнайоме слово - користуйтесь асоціаціями. На яке із російських або українських слів схоже те чи інше англійське?

Особисто я краще запам'ятовую текст, коли роблю переклад кожного рядка в голові. І розумію загальну суть цілої пісні. Так наперед знаєш, яку думку передати глядачу. І від цього почуваєш себе впевненішим.

Як розібратися в пісні з диханням?

Напевно, Ви чули, що професійні співаки під час співу дихають животом. А Ви так вмієте? Навчитися правильно дихати - не важко, але довго. 

По-перше, вдихайте як можно нижче, неначе у самий низ живота. Слідкуйте, щоби живот і плечі не підіймались! Таке дихання називається діафрагмальним.

По-друге, видихайте небагато і рівномірно. Економте дихання під час співу, не випускайте все одразу! Інакше звук втратить опору звуку.

Лайфхак як правильно дихати під час співу.

Надрукуйте текст і відмітьте усі паузи, де Ви робите вдих. Послухайте оригінал, як дихає виконавець - де він вдихає і скільки видихає. Напишіть це в тексті.

Професійні співаки починають розбір пісні саме з таких відміток. Щоб наперед знати, де Ви берети дихання, а не згадувати про це вже під час пісні на сцені.

Як розібрати ритм і мелодію пісні?

Багато хто народжується з гарним музичним слухом і почуттям ритму. Якщо Ви із тих щасливчиків, я пропоную Вам знайти ноти пісні та зіграти собі самостійно на фортепіано або віртуальній клавіатурі смартфону. Намагайтеся співати в унісон із клавіатурою, щоб Ваш голос не відрізнявся від тої ноти, яку Ви зіграли. Проспівайте та одночасно зіграйте собі найбільш важкі місця пісні, де Ви фальшивете. Проспівайте цей відривок декілька разів підряд, доки не запам'ятаєте ноти. Це називається, "вичистити мелодію".

Метроном і тюнер - головні друзі співака.

У роботі над почуттям ритму і музичним слухом Вам допоможуть вищеназвані пристрої. Знайдіть їх онлайн. Тюнер покаже правильно Ви інтонуєте ноту чи ні, і на яку висоту уходить голос. А метроном дасть чіткий ритм. 

Працювати з ритмом краще так:

- настройте цифри метроному на тот же темп, що і ваша пісня;

- проговоріть текст під удари (ритмічні долі);

- тягніть звуки так само, як у пісні, з тою ж тривалістю, щоби зберегти ритм;

- якщо ви чітко співпадаєте з метрономом, проспівайте цей ритмічний малюнок.

Продовження у наступній статті блогу.

Рейтинг:4 з 5

На основі відгуків 4 користувачів

Автор: Юлія Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;