Лайфхаки як швидко вивчити пісню. (Частина 1)

Рейтинг:
Подробнее»Все блоги пользователя

Коли Ви розбираєте пісню "на швидку руку", завжди складно вивчити текст швидко. Вокалісти інколи забувають слова, тому вимушені співати "з листочком". Але зрозуміло, що на сцені краще тримати контакт із глядачем, а не утикатися в екран телефону, наприклад.

Щоб почувати себе впевнено перед публікою - ось швидкий спосіб вивчити текст пісні за один день. З'ясуйте, як краще Ви запам'ятовуєте інформацію.

Хто Ви - кінестетик, аудіал чи візуал?

Кінестетики пізнають світ у відчуттях. Вони залежать від дотиків, тому їм легше запам'ятовувати текст, коли вони щось крутять у руках або ходять по кімнаті. Читайте текст вголос і звершуйте якусь дію.

Аудіали чутливі до звуків. Їм краще читати текст вголос, голосно і виразно, як вірш. Іще порада, запишіть себе на диктофон і потім слухайте багато разів підряд. Запам'ятаєте вже після третього разу.:)

Візуали - Вам допоможе, якщо запишите слова пісні від руки, а потім перепишите їх декілька разів із пам'яті. Прикрепіть текст на помітне місце, наприклад, на дзеркало. І ще один лайфхак - вчіть його з закритими очами, щоб навколишня обстановка не відволікала Вас.

І не залежно від сприйняття повторюйте текст як можна частіше, особливо перед сном. Так мозг запам'ятає більше інформації.

Як запам'ятати слова пісні англійською мовою?

Якщо текст пісні англійською мовою, а з нею Ви не товаришуєте зі школи, то Вам допоможе транскрипція. Напишіть слова російськими або українськими буквами. Є сайти з транскрипцією англійських слів для вокалістів. Пошукайте на просторах інтернету.

Щоб скоріше запам'ятати незнайоме слово - користуйтесь асоціаціями. На яке із російських або українських слів схоже те чи інше англійське?

Особисто я краще запам'ятовую текст, коли роблю переклад кожного рядка в голові. І розумію загальну суть цілої пісні. Так наперед знаєш, яку думку передати глядачу. І від цього почуваєш себе впевненішим.

Як розібратися в пісні з диханням?

Напевно, Ви чули, що професійні співаки під час співу дихають животом. А Ви так вмієте? Навчитися правильно дихати - не важко, але довго. 

По-перше, вдихайте як можно нижче, неначе у самий низ живота. Слідкуйте, щоби живот і плечі не підіймались! Таке дихання називається діафрагмальним.

По-друге, видихайте небагато і рівномірно. Економте дихання під час співу, не випускайте все одразу! Інакше звук втратить опору звуку.

Лайфхак як правильно дихати під час співу.

Надрукуйте текст і відмітьте усі паузи, де Ви робите вдих. Послухайте оригінал, як дихає виконавець - де він вдихає і скільки видихає. Напишіть це в тексті.

Професійні співаки починають розбір пісні саме з таких відміток. Щоб наперед знати, де Ви берети дихання, а не згадувати про це вже під час пісні на сцені.

Як розібрати ритм і мелодію пісні?

Багато хто народжується з гарним музичним слухом і почуттям ритму. Якщо Ви із тих щасливчиків, я пропоную Вам знайти ноти пісні та зіграти собі самостійно на фортепіано або віртуальній клавіатурі смартфону. Намагайтеся співати в унісон із клавіатурою, щоб Ваш голос не відрізнявся від тої ноти, яку Ви зіграли. Проспівайте та одночасно зіграйте собі найбільш важкі місця пісні, де Ви фальшивете. Проспівайте цей відривок декілька разів підряд, доки не запам'ятаєте ноти. Це називається, "вичистити мелодію".

Метроном і тюнер - головні друзі співака.

У роботі над почуттям ритму і музичним слухом Вам допоможуть вищеназвані пристрої. Знайдіть їх онлайн. Тюнер покаже правильно Ви інтонуєте ноту чи ні, і на яку висоту уходить голос. А метроном дасть чіткий ритм. 

Працювати з ритмом краще так:

- настройте цифри метроному на тот же темп, що і ваша пісня;

- проговоріть текст під удари (ритмічні долі);

- тягніть звуки так само, як у пісні, з тою ж тривалістю, щоби зберегти ритм;

- якщо ви чітко співпадаєте з метрономом, проспівайте цей ритмічний малюнок.

Продовження у наступній статті блогу.

Рейтинг:4 из 5

На основе отзывов 4 пользователей

Автор: Юлія Б.

Редакция не несет ответственности за наполнение блогов, они есть персональным мнением автора

Нужен репетитор?

Выбирай лучших преподавателей на сервисе Буки!

Другие статьи преподавателя

Регистрируйся как репетитор на BUKI!

Бесплатная регистрация за 10 минут

Занятия персонально или по Skype

Оплата напрямую от ученика

Также читайте раздел «Блоги репетиторов»:

Пам’ятка для читачів німецькомовних текстів

Декілька порад для тих, хто вивчає німецьку мову і стикається з труднощами під час роботи з текстом.

Автор: Ольга П.

Гендерні відмінності у тренуваннях: особливості та рекомендації

Розуміння цих відмінностей може допомогти створити більш ефективні та індивідуалізовані програми тренувань для обох статей.

Автор: Анастасія Ш.

Інтеграція математики з іншими предметами: міждисциплінарні проєкти

Стаття досліджує інтеграцію математики з іншими предметами через міждисциплінарні проєкти, показуючи, як такий підхід розвиває критичне мислення, мотивацію та креативність учнів.

Автор: Вадим П.

Мови програмування

Як вірно, та з чого розпочати, можна собі сказати, або говорити доволі часто.

Автор: Андрій Б.

Здоров'я мозку та біохакінг

Програми для покращення когнітивного, емоційного, фізичного та психологічного здоров'я.

Автор: Наталія Д.

Фітнес-подорожі: поєднання відпочинку і тренувань

У цій статті ми розглянемо, що таке фітнес-подорожі, їх переваги, популярні напрямки та типи програм.

Автор: Наталія Д.

Другие новости:

;