Вивчення англійської мови за допомогою пісень. ТОП-5 найкрутіших безкоштовних онлайн ресурсів

Усім відомо, що музика - найдивовижніша річ на світі. Вона може миттєво підняти настрій і наповнити вас енергією. Вона викликає сильні емоції. Під звуки запальної мелодії ноги ніби самі йдуть в танок! Але цим чарівні можливості музики не вичерпуються, тому що вона може навчати англійської мови.

Ви можете геть забути текст, який вчора прочитали в підручнику, але слова пісні, яка сподобалася і яку поставили на «повтор» декілька разів, ви точно не забудете. Тексти популярних пісень іноді настільки міцно застряють в голові, що ми не можемо позбутися від них тижнями, а то й місяцями (до речі, солодкий мотивчик, який весь час наспівуєте і не можете зупинитися, англійською мовою називається 'earworm', дослівно «вушний черв'як»). Відтак ви повторюєте і повторюєте куплет якоїсь гарної пісні, і тим самим запам'ятовуєте нові англійські слова. Круто, чи не так?!

Розберімось, чим саме корисне прослуховування пісень англійською мовою

 • Дослідження показують, вивчати іноземну мову найкраще по відеоматеріалах, причому особливого типу. Ролик повинен бути коротким, інтерактивним, неформальним і мати одночасно аудіо- і відеоряд. Музичні кліпи повністю потрапляють під даний опис.
 • Слухаючи пісню англійською, ви покращуєте свою вимову й інтонацію, запам'ятовуєте нові слова і вирази. А візуальний ряд створює контекст і допомагає краще все це запам'ятати.
 •  В піснях зустрінеться величезна кількість популярних ідіом і сталих виразів, нової лексики, а також суто розмовних скорочень, про які не прочитаєш у жодному підручнику.
 • Крім того, якщо ви відчуваєте себе ніяково, коли доводиться говорити іноземною мовою в формальній обстановці, музичні відео допоможуть вам зняти стрес і засвоїти англійську мову більш неформальним і веселим способом. Гарна музика ̶ відмінний мотиватор і допомагає набути впевненості в собі. А якщо вчити англійську з піснями не одному, а в колі однодумців, це допомагає розвинути навички колективної роботи та комунікації, а заодно ̶ від душі повеселитися.

Отже, робимо висновок: пісні англійською - це відмінний навчальний матеріал. Сучасний сленг, сталі вирази та ідіоми, розмовні слова та обороти, культурологічний контекст іноземних країн і все це ми дізнаємося за три хвилини й під запальну музику!

Як вивчати іноземну мову за допомогою пісень?

Можна витратити цілий день на те, щоб зробити найкращу у світі добірку музичних кліпів англійською. Результат?  ̶  Крутий плейлист для вечірки, але для вивчення англійської мови цього недостатньо.

Щоб навчатися англійської за допомогою пісень, необхідно стати «активним» слухачем. Інакше кажучи, слова пісні треба не чути, а слухати, причому уважно. Ви повинні зрозуміти не тільки загальний зміст пісні, а і знати значення кожного слова в тексті й розуміти, як з цих слів складаються речення. Незрозумілі місця необхідно не пропускати, а активно з ними попрацювати ̶ шукати слова в словнику, гуглити фрази і власні імена – тобто докладати зусиль, щоб змушувати мозок працювати. Проте не все так сумно і важко, як може здатися на перший погляд. Спеціальні онлайн ресурси допоможуть зробити процес навчання і корисним, і приємним.

5 крутих сайтів, які допоможуть вивчати англійську на основі пісень

1. LyricsTraining https://lyricstraining.com  ̶  це сайт, який навчає англійським словам та словосполученням на основі популярних пісень.

Ви вибираєте пісню, потім  ̶  рівень складності (Beginner, Intermediate, Advanced або Expert), а коли починається музика, слухаєте і заповнюєте пропуски в тексті.

Коли ви починаєте заповнювати пропуск, відео тимчасово зупиняється. Більш того, сайт не дасть вам надрукувати ті літери, яких немає в слові. Після цього відео автоматично повторить цей фрагмент, щоб ви могли його знову прослухати і виправити помилки, якщо вони є.

2. ESOL Courses https://www.esolcourses.com/topics/learn-english-with-songs.html  ̶  це безкоштовний сайт для тих, хто вивчає англійську мову, де викладено безліч корисних матеріалів і ресурсів для викладачів і студентів.

Серед них є безкоштовні уроки на основі музичних відео. Кожен такий урок починається з перегляду відеокліпу, далі є кілька завдань, додаткова інформація та визначення найбільш рідкісних слів та словосполучень. Сайт приваблює ще й тим, що завдання весь час удосконалюються й оновлюються. Наприклад, більш ранні відео мають лише одну-дві вправи, а новіші супроводжуються складними запитаннями про пісню і її зміст.

3. Multimedia-English https://multimedia-english.com  ̶  тут чекає ще одна велика добірка уроків з музичними кліпами.

У кожному уроці:

 • короткий опис;
 • текст пісні;
 • завдання та ігри;
 • пояснення до найбільш незвичних і рідкісних слів і фраз;
 • і навіть караоке-версії деяких пісень!

На цьому сайті викладено багато сучасних хітів. Приємно, що можна вчитися і одночасно бути в курсі музичних новинок!

4. EnglishLanguageCentreshttps://www.ecenglish.com/learnenglish/category/subjects/music-video  ̶  на цьому сайті є цілий розділ, де можна тренуватися, заповнюючи пропуски в словах пісень.

Кожен такий урок по тексту пісні містить декілька вправ: тести, заповнення пропусків, загальну перевірку розуміння тексту, а іноді ̶ додаткову інформацію про кліп.

Найбільший «плюс»? ̶ ви можете одразу перевірити правильність своїх відповідей після кожної вправи. Але, на жаль, сайт зараз переживає не найкращі часи, деякі відео недоступні для перегляду. Проте знайти їх в загальному доступі, наприклад, на YOUTUBEзовсім не складно. Всі ж завдання працюють бездоганно.

Відеокліпів і завдань до них на цих п’ятисайтах вам вистачить надовго: зможете наспіватися і натанцюватися вдосталь, аще – покращити знання англійської мови за текстами самих популярних пісень.

Додаткові поради щодо активної роботи з піснями:

 • Звертайте увагу на звучання слів. В майбутньому це неабияк допоможе вам розпізнавати різні акценти та розуміти носіїв мови.
 • Розвивайте інтуїцію та «відчуття мови». Якщо пісня для вас нова, спробуйте під час прослуховування вгадати, які слова будуть в наступному рядку, або куплеті.
 • Тренуйте сприйняття мови на слух. Якщо ви вже не новачок у вивченні англійської мови, спробуйте записати слова так, як ви їх чуєте (хоча б фрагмент), а потім звіритеся з текстом і перевірите, наскільки добре ви зрозуміли зміст.
 • Підспівуйте. Можливо, спочатку ви будете почувати себе невпевнено, однак спів ̶ надзвичайно ефективний спосіб запам'ятовувати нові слова. Спів англійською поліпшить вашу вимову, а також допоможе говорити більш вільно. Як тільки ви запам'ятаєте слова пісні як слід, спробуйте вимкнути музику і прочитати їх вголос, без мелодії. Коли ви навчитеся слова співати, то і вимовляти їх ви будете більш впевнено.
 • Організуйте вечір з караоке! Навчіться співати улюблені пісні англійською ̶ це і користь, і задоволення.
 • Влаштуйтеепічний реп-баттл! Якщо ви любите реп, спробуйте дописати власні слова до улюблених композицій англійською. Найкраще ще працює з друзями, змагаючись у кого вийде швидше і краще.
 • Знайдіть помилки. Текст пісні ̶ це вірш. Щоб вийшов гарний, звучний і ритмічний текст, автори часто дозволяють собі деяке відходження від правил граматики, або вживають слова в незвичних значеннях. Помічайте в текстах пісень граматичні помилки або неточності у вживанні слів.

До речі, останню обставину треба враховувати, якщо працюєшз англійськими піснями самостійно. Те, що ви чуєте, не завжди правильно. Обов'язково перевіряйте всі «сумнівні» місця в тексті пісні ̶ наприклад, запитайте про них у викладача або знайомого носія мови.

І, найголовніше, не давайте собі занудьгувати! Вивчення англійської мови з піснями ̶ креативний підхід, який допомагає вчитися новому легко і невимушено. Отже, відкладіть ненадовго підручники і спробуйте розширити свій словниковий запас за допомогою найпопулярніших хітів!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 4 користувачів

Автор: Юлія М.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;