Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

5 платформ для організації дистанційного навчання

13.05.2020

5 платформ для організації дистанційного навчання
Про викладанняОнлайн освіта
  1. Google Classroom
  2. Moodle
  3. Edmodo
  4. Мій клас
  5. Classdojo

  Організувати роботу всього класу під час дистанційного навчання - це та ще задачка для вчителів! У групі Вайбера все плутається, листи на пошту так і не доходять, а писати завдання кожному учню - занадто довго.

  Рішенням проблеми є платформи для дистанційного навчання, де можна легко організувати дистанційне навчання для всього класу, або навіть для декількох класів. Легко вести облік, легко давати завдання, легко ці завдання перевіряти, легко створювати новий контент.

  Ми вирішили поговорити про переваги і недоліки 5 популярних систем, які досить легкі в експлуатації, але при цьому мають широкий ряд можливостей.

   

  Google Classroom

  Найпростіше організувати онлайн навчання можна за допомогою Google Classroom - безкоштовна платформа для організації роботи з групами. Досить мати поштову скриньку на Google.

  Інтерфейс платформи дуже зручний і простий, тому складнощів у знайомстві з функціями не виникне. Але при першому знайомстві можна розпочати з відео-інструкція про те, як створити Клас в Google Classroom. Переходьте за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=lgi6lywuycE.

  Процедура створення класу проста. Після того, як ви зробите це, у вас з'явиться можливість:

 • легко завантажувати матеріали для своїх учнів (дидактичні, практичні, підручники, завдання, фото і відео-матеріали);
 • зможете надавати завдання;
 • у вкладці «Завдання» ви зможете групувати свої нотатки / документи і підручники за темами, а також розташовувати їх у зручному порядку;
 • учні зможуть виконувати ці завдання, а у вас з'явиться можливість контролювати виконані завдання і оцінювати їх;
 • учитель може залишати коментарі стосовно виконаного домашнього завдання учнів;
 • ви зможете спілкуватися всім класом.

Які переваги Google Classroom?

   1. Google Classroom - це зручна і повністю забезпечена всім необхідним платформа, в якій є всі інструменти для створення, зберігання та обміну інформацією. Зберігання всієї необхідної інфоромаціі відбувається в Google Drive, створення документів - в Google Docs, створення презентацій можливо за допомогою Sheets and Slides, планування розкладу за допомогою Google Calendar. Простими словами, тут є абсолютно всі інструменти, які необхідні в плануванні і створенні якісного віддаленого навчання.
   2. Є оффлайн доступ до інформації. Навіть якщо у вашого учня тимчасово відсутній доступ до інтернету, то він зможе все одно ознайомитися з матеріалом.
   3. Сервіс є безкоштовним.
   4. Інтерфейс російською мовою.

Недоліки Google Classroom

Незважаючи на те, що цей сервіс, на перший погляд, з усіх боків зручний, є також і недоліки.

   1. Насправді, арсенал функцій не такий великий, як у інших систем дистанційного навчання. Якщо онлайн-навчання трапилося з вами вперше під час карантину, то цей сервіс необхідно спробувати, так. 
   2. Незручні посилання на Classroom.

Резюмуємо: Google Classroom - це проста в експлуатації платформа для віддаленого навчання. У ній можна організувати роботу класу, особливо, якщо дистанційне навчання трапилося з вами вперше. Google Classroom відмінно підійде для знайомства з онлайн-навчанням. Сервіс є безкоштовним, а для того щоб скористатися його функціями, досить створити обліковий запис в Google.

Moodle

Moodle - це одна з найвідоміших платформ, які дозволяють організувати злагоджене навчання онлайн. Вона широко використовується багатьма закладами вищої та середньої освіти, адже є відмінним помічником в комплексній організації дистанційного шкільного навчання.

Однак, на відміну від Google Classroom, ця платформа вимагає більш серйозного підходу і більш глибокого вивчення інструментів роботи.

Для того щоб ознайомитися з базовими особливостями Moodle, рекомендуємо до перегляду відео: https://www.youtube.com/watch?v=Uz-9QPvDrhU.

Які є можливості у платформи? Наведемо найголовніші з них:

 • за допомогою Moodle ви зможете легко створювати контент, який дозволяє дистанційно навчати ваш клас / групу в університеті або просто групу учнів, які прийшли до вас на курс;
 • зручно управляти створеним контентом;
 • є можливість публікувати матеріали в різних форматах: аудіо, відео, текст, презентації;
 • до розміщених матеріалів ви можете давати доступ не всім, що дуже зручно в організації диференційованого навчання.

Які плюси системи дистанційного навчання Moodle?

   1. Тут більше функцій, ніж в Google Classroom.
   2. Можна завантажити безкоштовні плагіни, які дозволяють зв'язуватися з учнями в форматі відеоконференцій, а також бути учасником аудіочатов. Є можливість за допомогою такого плагіна скласти своє електронне портфоліо.

Які мінуси Moodle?

   1. Для того щоб встановити систему і користуватися нею, необхідно мати хостинг і домен. І хоча сама програма безкоштовна, але обслуговування хостингу вам виллється в певну копієчку. У цьому випадку добре, якщо школа придбає хостинг і навчить усіх вчителів користуватися програмою Moodle.
   2. Інструментів так багато, що деякі з них зовсім не потрібні під час використання.
   3. Програму потрібно вивчати. Тут все складніше, ніж з Google Classroom.

Можна зробити такі висновки: програма Moodle зручна в експлуатації, тут безліч інструментів для роботи, вона безкоштовна, але доведеться заплатити за хостинг. Краще, щоб все навчальний заклад перейшов на Moodle, але якщо ви плануєте самостійно організовувати роботу з класом, то можна вибрати програму простіше.

Edmodo

Edmodo - один з популярних сервісів, який використовується вчителями, для того щоб організувати дистанційний урок. Він досить простий в експлуатації, безкоштовний, має всі необхідні функції, завдяки яким учитель зможе працювати з класом дистанційно.

Про подробиці реєстрації дивіться в коротенькому відео: https://youtu.be/6bgxT0k9dUM.

Які функції є в Edmodo?

   1. По-перше, це соціальна мережа, де досить просто зареєструватися, для того щоб почати користуватися. Не потрібно нічого встановлювати, що вже за своєю суттю велика перевага.
   2. По-друге, є можливість створити групу класу, в якому вчитель буде ділитися всією необхідною інформацією: надавати план уроку, використовувати календар для кращої візуалізації, зможе прикріплювати файли із завданнями і різні навчальні матеріали.
   3. По-третє, можна створювати різні форми контролю учнів (тести, опитування, завдання). Є можливість там їх і виконувати.
   4. По-четверте, є журнал, в якому можна вести облік, виставляючи оцінки своїм учням.

Які переваги сервісу?

 • Досить проста реєстрація, яка не вимагає ніяких завантажень, завантажень, місця на диску або хостингу.
 • У сервісі немає ніякої нав'язливої ​​реклами, яка заважає процесу навчання.
 • Використання сервісу є безкоштовним.

Які мінуси?

 • На жаль, інтерфейс повністю англійською мовою. Для тих, хто її не знає, це стане серйозним мінусом.
 • Тут немає такого широкого функціоналу, як, скажімо, в Moodle. Тільки базові функції.
 • Групи, створені в сервісі, немає можливості об'єднати, що може дещо ускладнити роботу.

 

Мій клас

Відмінна українська платформа для онлайн-навчання. Тут зрозумілий, простий і дуже зручний інтерфейс українською мовою, достатня кількість різноманітних функцій, є можливість давати учням завдання різних форм і складнощів, а також можливість перевірити ці завдання автоматично.

Про детальний огляд цієї платформи ви можете прочитати в нашій статті.

Які переваги платформи «Мій клас»?

Скористатися платформою буде дуже зручно вчителю, репетитору, організатору курсів, який змушений перейти на онлайн-навчання. Даний сервіс буде зручним, тому що:

 • інтерфейс українською мовою;
 • величезна кількість завдань і тестів (близько 2 млн), які мають різну складність для учнів різних рівнів підготовки;
 • є відповіді на завдання для вчителів, щоб зменшити час на перевірку завдань;
 • є можливість автоматичної перевірки завдань учнів (особливо зручно, якщо самостійна робота або домашнє завдання проводиться в тестовому форматі).

Які є мінуси?

   1. Не всі функції безкоштовні. Якщо вам хочеться користуватися розширеним спектром, то доведеться платити.
   2. Профіль вчителя проходить перевірку адміністрацією. Адміністрація сайту зв'язується із зазначеним в анкеті навчальним закладом, щоб підтвердити вашу особу. На це йде час і процес реєстрації займає не стандартних 20-30 хвилин, а цілих 3-5 годин.

Платформа «Мій клас» заслуговує вашої уваги!

 

Classdojo

Експлуатація сервіса проста для всіх: треба пройти етап реєстрації і можна почати користуватися.

Найбільше Classdojo підходить для організації віддаленого навчання школярів молодшої та середньої школи, адже все оформлено яскраво, креативно, є анімації. Це привертає увагу. На платформі доступні такі функції:

 • можливість легко зв'язатися з батьками;
 • можливість легко відправити повідомлення групі учнів або кожному учню окремо;
 • можна подивитися, як працює учень, як його оцінюють інші вчителі, який прогрес;
 • оцінки учня дублюються в акаунті його батьків, що дає можливість контролювати успішність;
 • є журнал, в який виставляються оцінки.

Подробиці реєстрації ви можете подивитися у відео: https://www.youtube.com/watch?v=5hOLerjJSJQ.

Переваги сервісу

   1. Проста і зрозуміла реєстрація.
   2. Легко запрошувати учнів і їх батьків, а також взаємодіяти з ними.
   3. Яскрава анімація для дітей, яка привертає увагу (якщо отримав погану оцінку, то аватар сумує, а якщо гарну - веселиться).
   4. Учитель може створити необмежену кількість класів.
   5. Батьки можуть відправляти приватні повідомлення вчителю, що значно скорочує час, проведений в популярних месенджерах (Вайбер, телеграм).
   6. Безкоштовна експлуатація.

Мінуси

До мінусів лише варто віднести відносно простий набір функцій, якими володіє будь-яка платформа для дистанційного навчання. Наприклад, сервіс Moodle буде багатшим на функціонал.

Кожна з цих платформ потребує певного часу, щоб звикнути до неї та пояснити алгоритм роботи з нею своїм учням. Але в результаті ви отримаєте інструмент, який дозволить пришвидшити комунікацію з учнями при дистанційному навчанні. 

Оцініть новину

Рейтинг: 4.57 з 5

На основі відгуків 23 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.