Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Найкращі книжки для підлітків українською

16.06.2022

Найкращі книжки для підлітків українською
Для батьківХобі
 1. Як обрати книгу для підлітка?
 2. Цікаві сучасні художні книжки для підлітків
 3. Сучасні науково-популярні книги для підлітків
 4.  

  Для дошкільнят чи дітей молодшого шкільного віку книжки обирають дорослі, і це має сенс. У цьому віці дитина вподобає книжку очима, виходячи з власних вражень від оформлення, та не дуже зважаючи на якість друку, оформлення, зміст та тему. Тут дитина ще потребує підтримки та допомоги у виборі.

   

  Однак обирати книжку для підлітка — справа складніша. У підлітків є більш-менш сформований смак, а отже дорослі ризикують не поцілити у підліткові вподобання.

   

  Нижче ви дізнаєтеся, як обрати книгу для підлітків українською так, щоб вона сподобалась, а також побачите підбірку якісних художніх та нон-фікшн книжок, що можуть сподобатися вашій дорослій дитині.

  як обрати книгу для підлітка

  Як обрати книгу для підлітка?

   

  Найкращий спосіб обрати книгу для підлітка, піти у книгарню разом. Так ви точно не помилитеся, а подарована книжка з меншою ймовірністю присипатиметься порохами на полиці. У віці від 10 до 18 років дитина вже здатна сама знайти те, що резонує з її внутрішніми переживаннями, особистісними рисами, цінностями та зацікавленостями.

   

  Даючи підліткам свободу вибору, ви не лише гарантовано зробите гарний подарунок. Ви також визнаєте та валідуєте їхню самостійність, проявляєте довіру до них та їхнього вибору, тож ваші стосунки зможуть стати теплішими та довірливішими.

   

  Якщо ж обрати книгу разом та обговорити вибір можливості нема, спробуйте спрогнозувати, що сподобається дитині, ґрунтуючись на її смаках та інтересах або запитавши про них інших дорослих, близьких до дитини.

   

  Якщо підліток більше любить нон-фікшн, має цілу книжкову шафу енциклопедій та полюбляє корисний контент, спробуйте підшукати для нього актуальну нехудожню літературу. Якщо ж захоплюється фантастичними світами або вигаданими історіями, зверніть увагу на фентезі. Консультант у книжковій крамниці зможе зорієнтувати вас у популярній серед однолітків літературі. Підбираючи художню книгу, ви можете звернутися як до класиків, наприклад, Рея Бредбері чи Джона Толкієна, так і нових авторів, як от Джона Гріна чи Ульфа Старка.

   

  Надзвичайно важливо при виборі книги орієнтуватися на смаки дитини, а не на власні вподобання. Це мусить бути подарунок для неї, а не для вас. Влучно обравши книгу, ви покажете дитині, що уважні до неї, цей жест стане кроком назустріч близькості. Обравши ту книгу, яку б ви хотіли прочитати самі, коли були у цьому віці, ви просто закриєте власний гештальт. Якщо вже дуже кортить придбати книжку, яка вам до смаку, купіть дві: одну, що буде цікава дитині, й іншу — для себе.

   

  При виборі книги зважайте також на поліграфію, якість друку та тексту. Для меншого віку книги мусять мати ілюстрації, а для підліткового — достатньо й тексту. Також зважайте також на читацький досвід дитини та її загальний рівень розвитку: вікові рекомендації, що подаються на книжках, зазвичай мають рекомендаційний характер та не враховують індивідуальних особливостей вашого підлітка.

   

  Читайте також: Як стати уважнішим: поради для дорослих та дітей

  як обрати книгу для підлітка

   

  Цікаві сучасні художні книжки для підлітків

   

  Назва: Заклятий меч, або Голос крові

  Автор: Володимир Аренєв

  Переплетення скандинавської та слов’янської міфології, алюзії на українську культуру та історію закручують сюжет, що за масштабом можна порівняти із Володарем перснів. Якщо підліток полюбляє фентезі, ця книга мусить йому сподобається.

   

  Назва: Єва і Ел

  Авторка: Надія Біла

  Цей роман для підлітків та про підлітків. Головні герої мають складні та сильні характери, та у момент вразливості знаходять у собі сили для того, щоб зблизитися. Авторка майстерно прописує характери Єви та Ела, тож спостерігати за їхнім життям буде цікаво не лише підліткам, а й дорослим.

   

  Назва: Сем, без проблем

  Авторка: Оксана Лущевська

  Книги, написані Оксаною Лущевською для підлітків — це проста, подекуди гумористична, але водночас глибока проза. У ній відтворюються складні життєві ситуації і з життя підлітків, і з життя дорослих, із яких герої повсякчас знаходять вихід. Якщо ваша дитина любить зворушливі книги, ця може їй сподобатися. Книги авторки також підійдуть для тих, кому складно приймати дорослі рішення та приймати відповідальність за власні дії. Вони навчать дитину, що на будь-який життєвий виклик можна дати гідну відповідь, не йдучи на компроміси із совістю та собою.

   

  Назва: Вуличний кіт на ім’я Боб

  Автор: Джеймс Бовен

  Світла книга, заснована на реальних подіях, розповідає історію хлопця, що боровся із наркозалежністю. Вона вчить тому, що навіть із найбезвихідніших ситуацій завжди є вихід. Вона буде цікавою як для дівчат, так і для хлопців, адже порушує вічні питання дружби, відповідальності, боротьби, любові, віри та підтримки.

   

  Назва: Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих

  Автор: Стівен Чбоскі

  Справжній бестселер підліткової літератури, роман у листах про хлопця, якого легко можна назвати невдахою, та все не так просто. У цій книзі порушуються питання дорослішання, а також висвітлюються різні проблеми підліткового життя. Прочитавши цю книгу, ваш підліток точно почуватиметься менш самотнім у доланні викликів дорослішання.

   

  Читайте також: Як перестати прокрастинувати: поради та корисні додатки

  як обрати книгу для підлітка

   

  Сучасні науково-популярні книги для підлітків

  Назва: Союз радянських речей

  Автор: Петро Яценко

  Дорослий погляд на радянську добу від українського автора для підлітків. Автор у цікавій манері досліджує радянський побут та історію повсякденності. Яскраві образи, влучні рефлексії та неповторний іронічний стиль — ця книга буде цікава тим, хто цікавиться історією, хоче віднайти зв’язки між минулим та теперішнім, зрозуміти, яким може бути життя у тоталітарній державі та чому варто цінувати цінності свободи та демократії, за яке не одне десятиліття борються українці. Окремої уваги вартують ілюстрації, адже вони були відзначені в дитячий секції конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» у 2020 році.

   

  Назва: Сила бодипозитиву. Як покласти край дієтам і жити у злагоді зі своїм тілом

  Авторка: Меган Креб Джейн

  Один з ключових трендів фемінізму, присвячений вивільненню жіночого тіла, у цій книжці подається у доступній та цікавій манері. Читаючи цю книгу, підліток зможе позбавитися стереотипів про красу, а також почати більш вільно та толерантно ставитися до своїх особливостей та «недоліків». У підлітковому віці чи не найбільше ми потерпаємо від впливу оточення на нас, ми є вразливими до цього, тому надзвичайно важливо саме у цей час дати дитині підґрунтя для впевненості у собі та показати, що любов до себе — головна запорука щасливого майбутнього.

   

  Назва: Таємниця життя та смерті

  Авторка: Світлана Ройз

  Ця книга безперечно актуальна за будь-яких часів, та в часі війни, коли смерть буквально ходить поруч з нами, ця книга зможе стати острівцем безпеки та джерелом спокійного, філософського погляду на смерть. Страх смерті, що він є невіддільною частиною людської психології, можна послабити. І книга, написана відомою українською психологинею, може у цьому допомогти. Рекомендовано до спільного читання разом з дорослими.

   

  Назва: Опануй себе. Для підлітків, які хочуть навчитися контролювати своє життя

  Авторки: Леона Мільтон, Марі Томічич

  Травми, здобуті під час підліткового віку, часто мають величезний вплив на усе наше подальше життя. Саме тому критичної важливості набуває впевненість у собі, любов до себе, а також прийняття та визнання своїх сильних та слабких сторін. Ця книга вчить вимикати самокритику, не брати близько до серця думку оточення та орієнтуватися на власні бажання та амбіції. Вона допоможе менше тривожитися, не соромитися своєї інакшості та любити себе таким, який є. Жодна книга не замінить психотерапії, однак ця може допомогти у формуванні адекватних реакцій на світ, події та людей. Після уважного читання підлітки зможуть поблажливіше ставитися до себе, не боятися бути вразливими, водночас вміючи дати відсіч, коли хтось зазіхає на їхні особисті кордони.

   

  Назва: Ненудна наука

  Автор: Бертран Фішу

  У цій книзі підлітки знайдуть доступні відповіді на найскладніші запитання. Якщо вам важко пояснити дитині, звідки взялися вулкани чи чому ми бачимо зірки, придбайте цю книгу. Особливо підійде всезнайкам, що ніколи не втомлюються від спроб зрозуміти, як влаштований світ навколо них. Це також відмінна опція для того, щоб зацікавити дитину точними науками, що у майбутньому може вплинути також і на вибір кар’єри.

   

  Назва: Леся. Мандрівний клубочок

  Авторка: Наталка Малетич

  Стереотип, мовляв, класики української літератури, є застарілими та неактуальними в сьогоденні, руйнується цією книгою. Виданий до 200-річного ювілею Лесі Українки, цей життєпис складений спеціально для підлітків, тому читати історію та глибше пізнавати власну культуру буде напрочуд цікаво. Леся Українка постає у творі передусім як людина, сильна та чуттєва, а вже потім — як фахівчиня, яку легко можна поставити в один ряд з Фрідою Кало чи Вірджинією Вулф. Прочитавши цю книгу, підлітки не лише проймуться більшою повагою до власної культури, а й також зрозуміють, як фемінізм працює на практиці.

   

  Назва: Читати заборонено. (Майже) таємний посібник

  Авторки: Ілона Айнвольт, Катаріна Фьорінґер

  У підлітковому віці дитина переживає не лише стрімкий інтелектуальний та ментальний розвиток, а й переживає купу змін у власному тілі. Як жити у дорослому тілі, як відчувається дорослість — ця книга дасть вичерпну та доступну інформацію з сексуальної освіти. Світова педагогічна практика довела, що більше діти знають про безпечний секс, що краще вони розуміють свої бажання та небажання, то менше помилок та небезпек вони переживають. Часи, коли про секс мовчали, вже відійшли у минуле. Подбайте про те, щоб ваша дитина не відставала від сучасних реалій та дізналася про всі деталі статевого виховання, адже обізнаний — значить озброєний.

   

  Читайте також: Сучасний англійський сленг

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 4 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Найкращі книжки для підлітків

Як обрати книжку для підлітка?

Підбираючи художню книгу, ви можете звернутися як до класиків, наприклад, Рея Бредбері чи Джона Толкієна, так і нових авторів, як от Джона Гріна чи Ульфа Старка. Надзвичайно важливо при виборі книги орієнтуватися на смаки дитини, а не на власні вподобання. Це мусить бути подарунок для неї, а не для вас. Влучно обравши книгу, ви покажете дитині, що уважні до неї, цей жест стане кроком назустріч близькості. Читайте більше на BUKI

Які книжки треба прочитати до 18 років?

Назва: Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих Автор: Стівен Чбоскі Справжній бестселер підліткової літератури, роман у листах про хлопця, якого легко можна назвати невдахою, та все не так просто. У цій книзі порушуються питання дорослішання, а також висвітлюються різні проблеми підліткового життя. Прочитавши цю книгу, ваш підліток точно почуватиметься менш самотнім у доланні викликів дорослішання. Читайте більше на BUKI

Яку книжку має прочитати кожен підліток?

Назва: Опануй себе. Для підлітків, які хочуть навчитися контролювати своє життя Авторки: Леона Мільтон, Марі Томічич Травми, здобуті під час підліткового віку, часто мають величезний вплив на усе наше подальше життя. Саме тому критичної важливості набуває впевненість у собі, любов до себе, а також прийняття та визнання своїх сильних та слабких сторін. Ця книга вчить вимикати самокритику, не брати близько до серця думку оточення та орієнтуватися на власні бажання та амбіції. Читайте більше на BUKI

Що почитати в 14 років?

Назва: Єва і Ел Авторка: Надія Біла Цей роман для підлітків та про підлітків. Головні герої мають складні та сильні характери, та у момент вразливості знаходять у собі сили для того, щоб зблизитися. Авторка майстерно прописує характери Єви та Ела, тож спостерігати за їхнім життям буде цікаво не лише підліткам, а й дорослим. Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.