Реєстрація ЗНО 2021 - покрокова інструкція. Дати, документи, процедура

01.02.2021

Реєстрація ЗНО 2021 - покрокова інструкція. Дати, документи, процедура
Новини ЗНО

Уже 1 лютого починається реєстрація на ЗНО 2021. Триватиме реєстрація до 5 березня 2021 року. У цей період можна зареєструватися на основну сесію ЗНО. Важливі моменти та покрокові інструкції за даними УЦОЯО написали в статті.

Реєстрація ЗНО 2021 - покрокова інструкція. Дати, документи, процедура 

Як зареєструватися на ЗНО 2021? 

Для того, щоб потрапити на тестування, необхідно пройти процедуру реєстрації, яка має основні пункти:

 1. Завчасно вирішити які предмети ЗНО треба складати для вступу.
 2. Зібрати пакет документів для реєстрації на ЗНО.
 3. Подати сформований пакет документів відповідальній за реєстрацію людині в школі.

 

Детально про процедуру реєстрації на ЗНО

У першу чергу потрібно вирішити які предмети складати на ЗНО 2021. Майбутні абітурієнти мають обов’язкові предмети на ЗНО:

 1. «Українська мова та література» або «Українська мова». Так, цього року предмет зазнав змін. Тепер не на всі спеціальності потрібно складати «Українську мову та літературу». Для вступу на технічні, інженерні, математичні факульти достатньо скласти «Українську мову».
 2. «Математика» рівня стандарт або профільного рівня. У 2021 році вперше «Математика» стає обов’язковим предметом для всіх. Але тут так, як і з «Українською мовою». Тим, хто вступає на математичні або технічні спеціальності потрібно буде скласти «Математику» профільного рівня. А тим, кому не потрібна для вступу «Математика» достатньо буде базового рівня. Результат ЗНО автоматично буде зарахований як результат ДПА.

Предмет для третього тесту вибираєте самостійно, для цього орієнтуйтеся на правила вступу університетів. Загалом у 2021 році на ЗНО можна скласти не більше 5 дисциплін.

 

Щоб зорієнтуватися які предмети ЗНО складати, щоб вступити на певну спеціальність, почитайте нашу статтю. Там ми зробили перелік популярних спеціальностей та предмети ЗНО до них. 

 

Для реєстрації вам потрібен пакет документів на ЗНО: 

 • засвідчена копія паспорта громадянина України; 
 • дві однакові фотокартки 3х4; 
 • оформлена реєстраційна картка, бланк якої формується із використанням спеціального сервісу «Зареєструватися»;
 • засвідчена копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників минулих років);
 • за потреби інші документи (медичний висновок про створення про створення особливих умов для проходження ЗНО, копія документа про зміну імені/прізвища, копія нотаріально засвідченого перекладу українською мовою документів, наданих іноземною мовою для реєстрації).

УЦОЯО зазначає, що на копії паспорту потрібно написати “Згідно з оригіналом” (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії. Щоб отримати реєстраційну картку, потрібно скористатися онлайн сервісом від УЦОЯО на тестпорталі. Можливість зареєструватися там та отримати картку з’явиться з 1 ютого 2021 року. Також із отриманням такої картки можуть допомогти в школі.

 

Як отримати реєстраційну картку на ЗНО з онлайн сервісу УЦОЯО

 • з 1 лютого зайти на testportal.gov.ua та в розділі “Сфера діяльності” вибрати “ЗНО/ДПА”:

Реєстрація ЗНО 2021 - покрокова інструкція. Дати, документи, процедура

 • на сторінці, присвяченій ЗНО у переліку справа вибрати кнопку “Зареєструватися”:

Реєстрація ЗНО 2021 - покрокова інструкція. Дати, документи, процедура

 • Далі потрібно буде обрати категорію:

Реєстрація ЗНО 2021 - покрокова інструкція. Дати, документи, процедура

Заповнити всі необхідні поля з персональними даними, вибрати предмети, отримати контрольно-реєстраційний лист та картку з унікальним номером. Ці документи друкуються, картка заповнюється відповідно до інструкцій та додається в пакет документів.

Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є Сертифікат, який вам буде надіслано в індивідуальному конверті разом з реєстраційним повідомленням учасника зовнішнього оцінювання. Ці документи дуже важливі, бо знадобляться для подальших процедур складання ЗНО

Звичайно, всі нервують та часто хочуть перевірити на якому етапі перевірка документів на реєстрацію. Для цього є ось такий сервіс від УЦОЯО.Поширені запитання про ЗНО 

Що робити, якщо я отримав Сертифікат і бачу помилку у своїх даних?

Треба обов’язково внести зміни. Для цього потрібно знову пройти процес реєстрації у період з 1 лютого по 5 березня за допомогою «Внести зміни».

Вхід до сервісу – за номером і пін-кодом Сертифіката. Оформляємо нову реєстраційну картку, повторно формуємо комплект реєстраційних документів, вкладаємо до нього отриманий раніше Сертифікат. Пакет документів треба подати до відповідного регіонального центру в той самий спосіб, у який це було здійснено під час реєстрації.

Хто і як може зареєструватися на додаткову сесію?

Одразу зареєструватися на додаткову сесію може лише певна категорія осіб. Для цього потрібно писати заяву та мати додаткові документи. Детально про додаткову сесію розказано у цьому розділі.

Чи можлива відмова в реєстрації на ЗНО?

Так, можуть відмовити, якщо пакет документів не повний, або вказана недостовірна інформація, якщо було пропущено кінцеві строки реєстрації, а також якщо не можуть створити спеціальних умов для проходження ЗНО, яких потребує абітурієнт відповідно до медичного висновку.

Джерело: http://testportal.gov.ua

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Как повысить свою эффективность как преподавателя

Советы по повышению своей продуктивности, основаные на личном опыте

Автор: Вадим Н.

Простий інструмент для розвитку комунікативних навичок учнів

Комунікативні навички учнів набувають особливого значення під час розвитку і навчання учнів засобами онлайн-навчання.

Автор: Наталiя Г.

Рекомендации по выбору музыкального инструмента (фортепиано)

В статье рассматриваются виды фортепиано, в чем их отличие. Приведены примеры моделей цифровых пианино и их характеристики.

Автор: Анастасія М.

Необходимо ли ребенка готовить к школе?

Уважаемые родители, в данной статье постараюсь ответить на вопросы. Необходимо ли готовить ребенка к школе, должен ли он уметь читать, писать, считать или его научат в школе?

Автор: Марина Д.

Особові займенники в польській мові.

При вивченні іноземних мов дуже важливими є нюанси, певні особливості мови, які дозволяють нам чутися "своїми", відчувати мову, уникати тих помилок, які видають іноземця. Займенник - маленька, але важлива частина мови.

Автор: Христина Ш.