Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Як скласти кубик Рубіка: пояснення та схеми

23.07.2022

Як скласти кубик Рубіка: пояснення та схеми
Хобі
 1. Як скласти кубик Рубіка: з чого починати новачкам
 2. Основні алгоритми складання кубика Рубіка
 3. Як скласти кубик Рубіка 3 на 3?
 4. Як скласти кубик Рубіка 4 на 4?
 5. Як скласти кубик Рубіка 5 на 5?

 

Можливо, ви дивилися феєричні шоу відомих спідкуберів? Не важливо, хто і як надихнув вас або вашу дитину опанувати кубик Рубіка. Важливо, що цей вибір – початок розвитку логіки, швидкості реакції, системного мислення, просторової уяви та інших інтелектуальних здібностей. У статті ви дізнаєтесь, як зробити перші кроки і розпочати свій прогрес. 

Як скласти кубик Рубіка: з чого починати новачкам

Швидше за все, вас цікавить, як влаштована ця головоломка. У цьому розділі ви також ознайомитесь з її основними поняттями та функціями. 

 1. Для початку проштудіюйте будову кубика. В процесі навчання не плутайте ребра і кути. Обов'язково слід запам’ятати кольорові пари та їхнє розташування один щодо одного: білий vs жовтий, синій vs зелений, червоний vs оранжевий. 
 2. Куб, окрім того, має три шари. Запам’ятайте правильне положення кубика: біла грань повинна майже завжди знаходитися зверху. Відповідно, шар з цією гранню буде 3-м, за ним розміщується 2-й і нижній – це 1-й шар.
 3. Далі розберіть кубик на складові і роздивіться, з яких елементів він складається. Центральні елементи з’єднані між собою і не можуть змінювати розташування один щодо одного. Реберні елементи можуть від’єднуватись і мають два кольори. Ще є кутові елементи, які мають три кольори. 
 4. Сторони можуть обертатися як за годинниковою стрілкою, так і проти. Кожна сторона має відповідне позначення: права сторона за годинниковою стрілкою позначається R, проти годинникової стрілки – R’. Ліва сторона – L і L’, передня сторона – F і F’, верхня сторона – U і U’.
 5. Сторони можуть обертатися двічі, тоді до літери додаємо цифру два. Наприклад, U2 – обертання верхньої сторони два рази. 

Як складання кубика Рубіка дуже важко здійснити без розуміння його будови, так само майже неможливо зробити перші кроки без супроводу профі. Тільки уявіть, скількох помилок і неправильних дій можна уникнути, навчаючись з професіоналом! Тим паче, що педагог може поділитися корисними лайфхаками і показати вам усі можливі способи складання. 

Одним з найбільш популярних репетиторських майданчиків в Україні вже багато років є BUKI. За допомогою простих пошукових дій ви можете знайти вчителя за абсолютно всіма вашими запитами. 

 

Основні алгоритми складання кубика Рубіка

Потренуйтесь обертати згадані вище сторони кубика. Можете виконати таку комбінацію: RUR’U’. Це називається правий алгоритм

Ви не повірите, але комбінація з цих 4-х рухів лежить в основі складання в цілому. Аби вам було максимально зручно тримати кубик, покладіть три пальці правої руки на верхню білу грань. Повторивши комбінацію (RUR’U’) шість разів, ви зможете повернути кубик в початкове положення. 

Як скласти кубик Рубіка

А ось алгоритм для лівої грані: L’U’LU. Після виконання вказаних обертань шість разів поспіль, кубик також займає початкове положення. Цей алгоритм складання кубика Рубіка дзеркально протилежний до першого, і називається він лівий алгоритм. Усі рухи виконуються лівою рукою. 

↑L’    U’→    L↓    U←

 

Як скласти кубик Рубіка 3 на 3?

Викладений нижче метод займе у вас близько півгодини. Ця інструкція – одна з найбільш зрозумілих. 

 

Хрест на білій стороні – наша початкова мета в освоєнні кубика Рубіка 3 на 3. Перед цим ребра білого кольору потрібно розташувати довкола жовтого елемента. Перш за все слід шукати ребра, які знаходяться на другому шарі. 

Як скласти кубик Рубіка

Далі кубик з готовими чотирма білими ребрами вгорі необхідно обертати, доки колір, що знаходиться навпроти вас, не співпадає з ребром. Наприклад, реберний елемент синього кольору повинен співпадати з центром такого ж кольору. Потім два рази крутимо передню сторону – і тоді це ребро опускається вниз. 

 

Після цього обертаємо кубик іншою стороною, крутимо верхню грань. Як наслідок: колір центрального елемента передньої грані збігається з кольором на ребрі. І повторюємо ті самі дії. 

Як скласти кубик Рубіка

Перевертаємо кубик так, щоб жовтий центр був направлений вгору. Необхідно знайти кутові елементи, які мають білий, на верхньому шарі. Нам потрібно, щоб колір кутового елемента (з білим у тому числі) і сусідніх центрів виявилися однаковими. 

 

Застосовуємо комбінацію RUR’U’. Цей алгоритм слід робити доти, доки потрібний нам кут не стане на місце. Після цього продовжуємо шукати на верхній грані білі кути. І повторюємо ці дії. У результаті біла грань повинна бути зібрана.

 

Далі збираємо перший шар, після чого переходимо до другого. На стороні з жовтим центром відшукуємо відсутні елементи. Шукаємо елементи, яких не вистачає, на верхній стороні, де знаходиться жовтий центр. Потрібно знайти ребра, що не мають жовтого, і зіставити їх з центрами. 

 

Виконуємо рухи за схемою RUR’U’, розвертаємо кубик протилежною стороною, а потім крутимо його відповідно до схеми L’U’LU.

Як скласти кубик Рубіка

Опісля на жовтій стороні складаємо хрест, після чого перевіряємо правильність розташування кутів. До прикладу, жовтий, синій і червоний кути повинні знаходитися між центрами відповідних кольорів. Якщо не збігаються два кути, робимо три алгоритми правою рукою, перехоплюємо кубик в ліву руку і виконуємо алгоритм лівою рукою теж тричі. 

 

Перевертаємо кубик білою стороною догори. За допомогою алгоритму RUR’U’ намагаємося повністю зібрати жовту грань, внаслідок чого кути жовтого кольору виявляються перевернутими вниз.

 

Міняємо ребра між собою. Наше завдання: поставити в правильне положення три ребра. На малюнку подана комбінація необхідних обертів. Якщо не всі ребра складаються, ще один раз повторюємо алгоритм. 

Як скласти кубик Рубіка

Читайте також: Все про нетрадиційні техніки малювання

Як скласти кубик Рубіка 4 на 4?

Починаємо процес зі складання центральних елементів білого кольору. Спочатку треба поставити поряд два білих елементи.

Як скласти кубик Рубіка

Далі збираємо жовтий центр, як показано на малюнках. І аналогічно складаємо наступні два.

Як скласти кубик Рубіка

Для правильного компонування останніх двох центрів знадобиться особлива формула складання кубика Рубіка, за допомогою якої ви зможете поміняти місцями визначені центри. Ось вона: RrURr’URU2Rr’U2 (Rr – одночасне обертання правої верхньої і правої внутрішньої грані). Кінцевий результат виглядає так. 

Як скласти кубик Рубіка

Далі намагаємося зібрати всі реберні елементи парами. Використовуємо формулу Rr’U’RURr’. Якщо трапляється ситуація, коли ребра розміщені однаково, застосовуємо наступну формулу DdRF’UR’FDd’ (Dd – одночасне обертання нижньої і внутрішньої нижньої граней). 

 

Працюємо, як з кубиком 3×3. Неочікувані підступи на останньому шарі:

 • якщо ви спостерігаєте паритет хреста, застосовуємо формулу r2B2U2lU2r’U2rU2F2rF2l’B2r2 (В – задня грань, l – внутрішня ліва грань, r – внутрішня права грань);
 • якщо трапляється паритет кутів, діємо за r2U2r2(Uu)2r2u2 (u – внутрішня верхня грань).

Як скласти кубик Рубіка

Читайте також: Сучасний англійський сленг

Як скласти кубик Рубіка 5 на 5?

Початок цього доволі складного рівня включає всього 5 кроків – 5 основоположних комбінацій кубика Рубіка:

 1. праві чи ліві грані повертаємо так, щоб зіставити два елементи ребер;
 2. поворот верхньої грані, який залежить від сторони нескладеного ребра;
 3. поворот правої/лівої грані для підстановки нескладених ребер;
 4. oбертання протилежні рухам 1 і 2, мета яких – повернення до початкового положення. Після чого ми отримуємо результат:

Як скласти кубик Рубіка

Далі вас чекає робота з паритетами, тобто нетиповими складними випадками, які можуть легко загнати новачка у глухий кут. Найкраще такі комбінації, як, власне, і базові оберти, тренувати разом з гуру мистецтва складання. Це може бути репетитор з математики або логіки, чи професіонал-спідкубер. Головне, що ви отримаєте чудову нагоду для відпрацювання практичних навичок. 

Читайте також: Як стати уважнішим: поради для дорослих та дітей

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Як скласти кубик Рубіка: пояснення та схеми

Як скласти кубик Рубіка?

Для початку проштудіюйте будову кубика. В процесі навчання не плутайте ребра і кути. Обов'язково слід запам’ятати кольорові пари та їхнє розташування один щодо одного: білий vs жовтий, синій vs зелений, червоний vs оранжевий. Читайте більше на BUKI

Як скласти кубик Рубіка 3х3?

Хрест на білій стороні – наша початкова мета в освоєнні кубика Рубіка 3 на 3. Перед цим ребра білого кольору потрібно розташувати довкола жовтого елемента. Перш за все слід шукати ребра, які знаходяться на другому шарі. Читайте більше на BUKI

Як скласти кубик Рубіка 4х4?

Починаємо процес зі складання центральних елементів білого кольору. Спочатку треба поставити поряд два білих елементи. Читайте більше на BUKI

Як скласти кубик Рубіка 5х5?

Початок цього доволі складного рівня включає всього 5 кроків – 5 основоположних комбінацій кубика Рубіка: праві чи ліві грані повертаємо так, щоб зіставити два елементи ребер; Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.