Як вивчити хімію. Кілька корисних порад.

Як вивчити хімію. Кілька корисних порад.
Шкільна освіта

Зміст

1. Чому хімія один з найважчих шкільних предметів?

2. Як вчити хімію ефективніше? Про нестандартні методи як вивчити хімію самостійно

2.1 Як вирішувати завдання з хімії?

2.2 Як легко запам'ятати таблицю Менделєєва?

3. Чому важливо знати хімію?

3.1 Значення хімії в житті сучасної людини

3.2 Хімічні явища в природі

3.3 Цікава хімія: факти про хімічні явища

4. Так чи потрібно вчити хімію?

Чому хімія один з найважчих шкільних предметів?

Чому хімія один з найважчих шкільних предметів? 

Хімія є наукою, яка сформувалася в сивій давнині. Жерці Стародавнього Єгипту використовували свої знання з цього предмету, щоб тримати у своїй владі громадян країни. Зараз же ця дисципліна доступна кожному, хто вивчає її в середній та старшій школах. Це предмет про речовини та їх перетворення.

Важко визначити, як вивчити хімію з нуля, відвідавши лише один-два уроки. Для деяких становить труднощі освоїти науку навіть на другому або третьому році навчання. Причин цьому може бути декілька:

• складність запам'ятовування теоретичної інформації, що містить безліч деталей різної тематики;

• відсутність мотивації до вивчення предмета з боку вчителів;

• наявність безлічі взаємозв'язків між окремими галузями хімії, які можуть бути використані для вирішення комбінованих завдань;

• різні типи завдань, що пропонуються для вирішення, алгоритми для яких запам'ятати важко;

• відсутність практичних наочних прикладів того, що викладено в підручнику або посібнику;

• вивчення подальшої теми без належного засвоєння попередньої.

Підготовка до іспитів по хімії при цьому перетворюється в повторення об'ємного матеріалу, але без стрункої системи знань це зробити дуже важко.

Грамотний репетитор з хімії зможе змінити ставлення дитини до даного предмету, відкривши для нього можливість ефективно навчатися самостійно надалі.

 

Повернутись до початку

 Як вчити хімію ефективніше?

Як вчити хімію ефективніше? Про нестандартні методи як вивчити хімію самостійно 

У разі, якщо було пропущено чимало навчального матеріалу, може виникнути проблема, як вивчити хімію з нуля і як готуватися до чергового уроку. Навіть якщо в попередніх знаннях існують прогалини, досить уважно перечитати попередні кілька параграфів, розташованих перед поточної темою і розглянути приклади вирішення завдань.

Швидко й ефективно вивчити матеріал можна, якщо не розглядати його як суху теорію. В якості альтернативи використовуються мнемотехнічні або асоціативні формули для запам'ятовування термінології та алгоритмів вирішення завдань. В цьому випадку для кожного хімічного взаємозв'язку використовуються відомі з повсякденного життя приклади (приклад хімічного розчину - цукор у воді). Це один із способів, як вивчити хімію самостійно.

Щоб почати вивчати науку самостійно, необхідно уявити, навіщо і з чого почати вчити хімію. Ця дисципліна - не просто рядки в черговий книзі, наповнені незрозумілими і складними формулами, як і у фізиці. Все, що було викладено на уроках, знаходиться навколо кожної людини. Просто необхідно уважно спостерігати, щоб побачити хімічні перетворення навколо себе.

Ефективніше цього можна досягти, користуючись послугами приватних викладачів. Існує навіть послуга «онлайн репетитор з хімії» - щоб навчатися навіть не доведеться виходити з дому, вчитель прийде сам.

 

Повернутись до початку

 Як вирішувати завдання з хімії?

Як вирішувати завдання з хімії?

Особливо важливою частиною у вивченні хімічної науки є зрозуміти, як вирішувати завдання з хімії. У шкільному та університетському курсах дисципліни пропонується безліч завдань не тільки одного напрямку, а й поєднують в собі кілька типів. Тому важливо визначити алгоритм вирішення таких завдань, і записати його окремо.

Найбільш простим способом є варіант «питання-відповідь», який дає найбільшу кількість інформації:

• про що саме йдеться в задачі?

• знання яких тем і формул можливо використовувати для її вирішення?

• які величини і одиниці вимірювання задіяні в умови і як вони взаємопов'язані між собою (моль, літр, грам)?

• які константи можуть знадобитися?

По черзі відповівши на кожне з цих питань, варіант рішення для школяра може бути оформлений дуже швидко. Такий алгоритм діє і при вирішенні завдань з фізики для правильного розрахунку.

Практично для будь-якої задачі важливо знати як скласти рівняння реакції з хімії. Для цього знову ж таки варто ставити правильні питання, щоб дізнатися, чи буде поводитися речовина так, як описано в підручнику, або додаткові умови можуть вплинути на склад кінцевих продуктів реакції:

• тип речовини;

• умови проведення реакції;

• концентрація реагентів.

Після того, як схема реакції складена, залишається розставити коефіцієнти перед молекулами реагентів і продуктів реакції. В цілому, це становить спрощену схему, як вирішувати рівняння з хімії.

 

Повернутись до початку

 Як легко запам'ятати таблицю Менделєєва?

Як легко запам'ятати таблицю Менделєєва?

Періодична таблиця елементів є чи не найбільш упізнаваним символом хімії як науки. З цієї причини важливо знати, як швидко вивчити таблицю Менделєєва. Це необхідно, оскільки молярна маса хімічних елементів, їх валентність і передбачувані хімічні властивості можна визначити, просто заглянувши в неї.

Запам'ятовувати і записувати розташування елементів не варто здійснювати, вивчаючи на пам'ять, оскільки в результаті для пошуку елемента в таблиці доведеться згадувати розташування всіх елементів до необхідного. Набагато ефективніше буде мати таблицю під рукою під час вирішення завдань і знаходити той, який згадується в конкретному завданні.

Ще одним цікавим способом, як легко вивчити таблицю Менделєєва, є віршована форма розташування в ній хімічних елементів.

 

Повернутись до початку

 

Чому важливо знати хімію? 

Дана наука має істотне значення в житті людини. Відкриття, що здійснюються в лабораторіях, поступово використовуються в практичних цілях. Нове паливо, металевий сплав або більш ефективні ліки - результат наукових пошуків дослідження навколишньої природи.

Хімія важлива не тільки для людей, які вирішили пов'язати з нею майбутню професію. Вона має значення і в побуті, коли, самі того не знаючи, люди використовують інтуїтивні навички володіння нею. Це важливо як для кухарів, які для приготування тіста, «гасять» соду оцтом, так і для автолюбителів, які мають справу з сірчаною кислотою в акумуляторних батареях автомобілів. І для вчителів, які викладають науку.

Значення хімії в житті сучасної людини 

Значення хімії в житті сучасної людини

Кожен з нас повинен мити руки кожен день - це незаперечний підхід для збереження здоров'я і підтримання чистоти у власному будинку. При цьому мало хто замислюється, що утворення піни - процес хімічної природи. Це один з багатьох прикладів, коли хімічні явища в побуті проявляються так яскраво.

Інший приклад - звичайне горіння деревини, при якому целюлоза при окислювальному дії кисню повітря перетворюється в сажу, вуглекислий газ і водяну пару.

Хімія в повсякденному житті людини - це не просто набір тексту з умовних позначень в спеціалізованій книзі. Для того, щоб відкрити їх користь для себе, важливо мати поняття про хімічні речовини і про їхню природу в цілому. За умови, що Ви вирішите, що Вам потрібен репетитор хімії, Київ - місто, що пропонує широкий вибір викладачів.

Особливо варто сказати, яка роль хімії в медицині. Вчений-хімік займається розробкою нових препаратів для боротьби з хворобами проводиться на підставі вже отриманих раніше результатів з урахуванням нових можливих форм синтезу сполук. Фармакологія, як особливий розділ хімії став невід'ємною частиною способу лікування хвороб.

Не менш важлива роль хімії в житті суспільства. Відкриття нових з'єднувальних, будівельних матеріалів і видів палива дозволяє створювати більш ефективні види обслуговуючих механізмів.

 

Повернутись до початку

 

 Хімічні явища в природі

Хімічні явища в природі 

Хімічні явища в навколишньому середовищі можна зустріти на кожному кроці. Наприклад, розрізане яблуко з часом на місці зрізу починає темніти. Це відбувається через окислення речовин, що входять до складу м'якоті яблука на повітрі. Горіння газу - ще один з найбільш зустрічаються варіантів. Метан, що входить до складу природного газу, згоряє з утворенням вуглекислого газу і водяної пари.

Значення хімічних процесів у природі спостерігається не випадково навіть на прикладі тіла людини. З'їдена їжа розщеплюється організмом з вивільненням енергії на більш прості речовини для подальшої життєдіяльності.

Але найбільш яскравим прикладом є фотосинтез рослин. За допомогою лише води та вуглекислого газу на сонячному світлі формуються більш складні за своєю будовою органічні речовини. Ними можуть бути як спирт, так і цукор.

 

Повернутись до початку

 

Цікава хімія: факти про хімічні явища

Одним з розділів цієї дисципліни може бути охарактеризований двома словами: «цікава хімія». У ньому наводяться приклади явищ, з якими людина практично не стикається в реальному житті.

Якщо задати людині на вулиці питання: «Чи горить вода?», вона, ймовірно, відповість, що вода не горить. Насправді це не так. У середовищі фтору вода загоряється і горить досить яскраво.

Серед всіх металів існує цікавий галій. Якщо в побуті залізо доводиться нагрівати до високих температур, щоб воно стало рідиною, то галій досить просто покласти на долоню. Під впливом тепла людського тіла він стане калюжкою.

Цікава хімія: факти про хімічні явища

А ось помічником у відкритті нового хімічного елемента - йоду - одного разу стала кішка. У 1811-му році в лабораторії французького вченого-хіміка Куртуа вона випадково перевернула банку з сірчаною кислотою на висушені водорості. В результаті почав виділятися фіолетовий газ, що і дозволив відкрити новий хімічний елемент.

Дані особливості речовин вивчає хімія. Цікаві факти можна зустріти в усіх її розділах.

 

Повернутись до початку

 

Так чи потрібно вчити хімію?

Хімія відіграє важливу роль в житті сучасного суспільства. Мова йде не тільки про нові досягнення в області науки і техніки, а й про дотримання звичайних правил безпеки. Знання хімічних законів допомагає більш повно зрозуміти навколишню природу і процеси, що в ній відбуваються.

При правильному підході до науки, її вивчення може не бути тортурами, а стати дуже цікавим заняттям. При цьому важливо кожен момент опрацьовувати до кінця, і з'ясовувати все, що незрозуміло.

Якщо уроків в школі недостатньо, ефективно буде звернутися до репетитора для додаткової підготовки. Таким чином можна досягти бажаного результату.

 

Повернутись до початку

Вам може бути цікаво:

Хімія - тест ЗНО з відповідями

Як підготуватися до ЗНО з хімії 2017-го року?

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Порівняння приголосних звуків китайської на української мов

Продовжуємо порівняння звуків китайської та української мов

Автор: Олександра В.

Визуализация дерева знаний

Для повышения успешности освоения чего-либо нового существует ряд универсальных приемов. В данной статье освещается один из них - визуализация взаимосвязанных целей - новых и ранее поставленных. Приводится пример соответствующего программного инструмента.

Автор: Юрій Т.

Індивідуальне навчання чи школа: всі «за» і «проти» при виборі для дитини з інклюзією

Ви сумніваєтесь, чи давати дитину з інклюзією в школу? Прочитайте цю статтю.

Автор: Андріан Г.

Особливості підходу у підготовці до школи та навчання дитини з інклюзивністю

Ви маєте дитину з інклюзією і не знаєте як розпочати та провадити з нею навчання? Прочитайте ці поради!

Автор: Андріан Г.

Мотиваційна стаття, призначена для тих хто вивчає, або збирається вивчати іноземну мову

Стратегія вивчення іноземної мови

Автор: Олексій П.