Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Як запам'ятовувати більше? Методики, які будуть корисні всім!

29.08.2019

Як запам'ятовувати більше? Методики, які будуть корисні всім!
Про викладання

Пам'ять ‒ поняття, яке не можна описати одним реченням. Це не щось конкретне і відчутне, це робота вищих психічних функцій людини. Ця робота спрямована на запам'ятовування інформації, її збереження і відтворення. Пам'ять ‒ це не тільки про інформацію, а й про перенесені емоції, про досвід людини, її страхи й тривоги. Наш мозок запам'ятовує все! Дещо він через якийсь час забуває, а дещо залишається десь далеко-далеко в підсвідомості, відтворюючись картинкою через багато-багато років.

Завдяки пам'яті ми вчимося, запам'ятовуємо правила, формули, вирішуємо рівняння, вчимо мови. Без перебільшення, це двигун прогресу, як в масштабах особистості, так і в масштабах розвитку всього світу! Ми намагаємося запам'ятати важливі моменти і інформацію: робимо фото, відео, зберігаємо перечитані електронні книги на жорстких дисках комп'ютерів, на флешках, збираємо домашню бібліотеку. Хочеться в будь-який момент взяти і відкрити підручник на потрібній сторінці, щоб прочитати потрібний параграф! Але, на жаль, не завжди ця книга знаходиться під рукою.

Людям, які добре запам'ятовують інформацію, все завжди дається набагато легше, ніж тим, хто має проблеми із запам'ятовуванням. Якщо ви належите до другої категорії ‒ не впадайте у відчай! Існує безліч способів тренувати свою пам'ять.

Які чинники впливають на покращення нашої пам'яті?

Примітивні поради «Їжте більше фруктів», «Займайтеся спортом», «Проводьте більше часу на свіжому повітрі», ‒ зовсім не банальні, якщо мова йде про вашу пам'ять. За пам'ять відповідає мозок. А ми часто забуваємо про те, яким важливим є для мозку кисень, корисні мінерали і мікроелементи, нові емоції та враження. Як мінімум, для хорошої пам'яті вам необхідно:

Почати правильно харчуватися.

Під словом «правильно» читай «збалансовано»! Ваш раціон повинен вміщати достатню кількість вітамінів і мікроелементів. Безумовно, ви можете вживати вітаміни, але краще, якщо ви будете отримувати всі корисні речовини з їжею. Є цілий ряд продуктів, споживати які корисно для своєї пам'яті:

  • горіхи. Волоські, фундук або арахіс ‒ неважливо! Але найкориснішими вважаються волоські, бо в них міститься вітамін Е;
  • морепродукти, морська капуста. Йод ‒ ось те, що теж необхідно нашого мозку. В морепродуктах і морській капусті його предостатньо;
  • мед. Це не означає, що потрібно з'їдати по 50 грамів меду в день! Однієї чайної ложечки буде достатньо, для того щоб отримати потрібну кількість глюкози, яка так корисна для роботи мозку;
  • лимон. Фрукт, який славиться високим вмістом вітаміну С не міг не потрапити в наш список! Вітамін С не тільки корисний своїми властивостями підвищувати імунітет, але і здатний при регулярному вживанні запобігати забудькуватість.

Збільшити фізичну активність.

Хочете рівненько сидіти на стільці цілий день і пам'ятати Дні народження всіх своїх друзів і близьких? Не вийде. Для нормальної циркуляції крові, для запобігання застійних процесів лімфи і нормального кровопостачання мозку необхідно більше ходити пішки і відвідувати тренування (танці, фітнес, тренажерний зал).

Достатньо спати.

Людина, яка не виспалася ‒ це людина з поганою пам'яттю! Кожному, і дитині, і дорослому, необхідно спати не менше 8 годин на добу. Достатня кількість мелатоніну (гормону сну) і соматотропіну (гормону росту) допоможуть вам продуктивно вчитися, працювати і якісніше запам'ятовувати інформацію.

Отримувати нові емоції.

Ходити в гості, частіше бачитися з друзями, відвідувати виставки, театри, ходити в кіно, їздити в подорожі ‒ все це допоможе вашому мозку відчувати себе вічно молодим! Формуватимуться нові нейронні зв'язки.

Ефективні методики, використання яких допоможе вам запам'ятовувати інформацію

Ми знайшли для вас найбільш дієві методики, які допоможуть запам'ятовувати інформацію за лічені хвилини! Досконало оволодівши ними, ви зможете без особливих зусиль запам'ятовувати Дні народження своїх близьких, номери телефонів, правила, формули для вирішення завдань. Тож почнемо!

Методика «Заримуй!».

Для того щоб придумати риму, не обов'язково бути поетом. Досить мати хоча б трохи кмітливості, і все вийде. Принцип цього методу запам'ятовування в тому, щоб привласнити числу, формулі, телефонному номеру риму. Думаєте, не вийде? Давайте спробуємо разом! Наприклад:

  • 285-42-35 ‒ двісті вісімдесят п'ять, сорок два, тридцять п'ять ‒ сьогодні ми йдемо гулять;
  • 24 червня ‒ двадцять четвертого гладимо плаття, двадцять четвертого в гості йдемо, двадцять четвертого купуємо квіти для Наді, двадцять четвертого їх подаруємо!

Вірші можуть бути абсолютно примітивними, а рима ‒ не обов'язково ідеальною. Від вас вимагається створити свою власну асоціацію. Римовані речення допоможуть набагато швидше запам'ятати, а потім і відтворити потрібну інформацію. Це працює не тільки з цифрами, але й з важливими правилами і формулами. Спробуйте, і ви здивуєтеся, як просто і швидко у вас все вийшло!

Розкажи історію і повір у неї!

Сторітелінг ‒ метод, яким зараз користуються всюди: в рекламі, в соціальних мережах, при написанні резюме. Сенс в тому, що людина створює історію. Неважливо, про себе або про продукт. Наш мозок сприймає цю історію не як набір якихось безглуздих фраз, цифр і показників, а як щось реальн, те, що сталося. Пишучи історію, ви продумуєте образи, можете надавати «дієвим особам» колір або запах. Наприклад, можна скласти історію про формулу ваги, яку школярі вчать в 7 класі:

«Жила-була Вага. Від народження їй дали дивне ім'я ‒ букву «P». Її батьками були: мама Маса (ну з нею хоч все зрозуміло, у неї було ім'я «m»), і батько «g» ».

Історії можна складати як смішні, так і жалісливі. Принцип в тому, що в школі, вивчаючи правило, ви просто безглуздо зазубрюєте інформацію, яка не відкладається надовго в пам'яті. Пишучи ж історію, ви будете «опрацьовувати» кожен елемент формули або правила. Кожен показник можна описувати, придумувати йому асоціації, включити його у взаємодію з іншими показниками. Вам буде легко відтворити цю інформацію навіть в моменти переживань на іспитах.

Методика від Цицерона.

Коли оратори давнини виступали перед величезною кількістю людей, у них не було ніяких листочків, шпаргалок, смартфонів, де можна було б підглядати текст. А запам'ятати величезну промову ‒ це талант, погодьтеся! Зараз, коли учні виступають на конференціях, захищають курсові та дипломні роботи, представляють свій університет на міжнародних олімпіадах теж не дуже вітається читання з листка. Подумайте, на кого вам буде приємніше дивитися: на того, хто постійно підглядає, чи на того, хто відмінно володіє інформацією, взаємодіє з аудиторією поглядом, прекрасно презентує свою тему. Як цього досягти? Метод Цицерона в цьому допоможе!

Метод Цицерона полягає в тому, що для запам'ятовування матеріалу вам знадобиться візуалізація кімнати. Неважливо великої або маленької, знайомої чи ні. Головне ‒ подумки потрапити в цю кімнату і почати по ній ходити. Кожен предмет вам може нагадувати розділ вашого виступу. Припустимо, вступ ‒ це килимок, який лежить перед входом у кімнату. Перша частина ‒ комод, який стоїть від вас зліва. У скриньках комода можуть лежати якісь картки з цифрами або датами. Весь виступ ви подумки йдете по кімнаті за годинниковою стрілкою.

Такий метод досить-таки популярний і не вимагає від вас великих часових витрат. Досить, готуючись до виступу, обійти таку кімнату 3-4 рази і ви запам'ятаєте всю свою промову. Так, не слово в слово, але зможете живо розповідати інформацію для аудиторії і відмінно в ній орієнтуватися.

Методика візуалізації.

По суті, ця методика чимось нагадує методику Цицерона. Але якщо там інформацію ви вчите структуровано, розкладаєте її по полицях, то в методиці візуалізації зовсім не обов'язково все структурувати. Припустимо, потрібно вивчити вірш. Важливо підбирати в думках картинки, які будуть підходити під кожен куплет. Наприклад, якщо у вірші описується якийсь пейзаж, то важливо просто якскраво уявити всі деталі. Розповідаючи вірш, у вас насамперед будуть виникати образи, до яких ви з легкістю підберете потрібні слова.

Метод абревіатури.

Іноді, для того щоб запам'ятати ціле речення, нам не обов'язково його зазубрювати напам'ять. Можна скористатися методом абревіатур. Принцип в тому, щоб запам'ятати слова за їх першими літерами. Це відмінно працює з граматичними правилами української мови. Наприклад, фраза «Де ти з'їсі ці лини» ‒ репрезентація цієї методики. Суть полягає в тому, що після приголосних «д, т, з, с, ц, л, н» можна писати м'який знак. Запам'ятати всі букви важко, а ось за першими літерами слів ‒ легко. І краще, якщо це буде якась змістовна фраза.

Поки людина мислить, споживає нову інформацію, ділиться нею зі своїми друзями, родичами, знайомими ‒ вона живе. Якщо ми тренуємо своє тіло в спортзалі, ми повинні тренувати свій мозок! Вчити вірші, відтворювати в пам'яті моменти, тримати в голові всі важливі дати, читати книги і вміло вибирати з них корисну інформацію ‒ все це допомагає пам'яті бути бездоганною, а вашому мозку ‒ правильно функціонувати! Сподіваємося, методики запам'ятовування були корисними для вас, і ви знайдете можливість ними скористатися!

Оцініть новину

Рейтинг: 4.27 з 5

На основі відгуків 11 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.