11-й клас, закінчення школи. Один за найкращих періодів в твоєму житті завершується і перед тобою відкривається дорога в майбутнє. Ти будуєш плани, знаєш ким хочеш стати та маєш на меті досягти успіху.
І перед тобою постає питання: «А який університет мені обрати?». Звичайно, перш за все, це залежить від обраної тобою спеціальності. А далі вже по твоєму бажанню: ціна, якість, розташування.
До вибору ВНЗ потрібно підходити з відповідальністю і серйозністю. Походження отриманого диплому, безсумнівно, буде грати суттєву роль у вашій майбутній кар'єрі.
Вибір професії
Перше, про що ви повинні задуматися - це про вибір професії. Рекомендуємо все ретельно зважити і вирішити, ким бути і чому присвятити все своє життя. Можна попросити поради у родичів, друзів, шкільного психолога або профконсультанта, а ще краще - уважно вивчити всі професії і зробити свій власний вибір.
При виборі професії треба розглянути кілька критеріїв: ваші смаки, схильності, розумові здібності, інтереси, стан здоров'я і сімейний бюджет.
Пошук університету
Після того як зроблений вибір професії, можна приступити до пошуку вузу. Якщо є бажання стати хірургом, педагогом або археологом - буде простіше, «асортимент» ВНЗ невеликий. Але якщо ви бачите себе в якості економіста, юриста, інженера, менеджера - готуйтеся до стомлюючої, але необхідної процедури пошуку саме «вашого» ВНЗ серед десятків, а то і сотень подібних.
Критерії вибору вузу. Платне або безкоштовне навчання
Зараз багато хто йде в платний вуз, щоб отримати освіту, на їхню думку, не напружуючись. Однак, як стверджують викладачі, що навіть якщо ви не пройшли на безкоштовне відділення в державний вуз, то йдіть на платне: це і престиж, і якість освіту. Не потрібно думати, що на бюджет вступити неможливо. Принаймні, необхідно спробувати, а можливість платної освіти завжди залишається за вами.
Державний або приватний
У державному університеті є можливість вступити на бюджетне відділення. Крім того, диплом державного ВНЗ більше цінується сьогоднішніми роботодавцями. Можливо, це пов'язано з діючим у багатьох у свідомості стереотипом, що «за гроші можна не вчитися». Можливо з тим, що багато недержавних університетів виникли не так давно і ще не встигли, що називається, напрацювати свою програму. Тому, незважаючи на те, що деякі комерційні вищі навчальні заклади пропонують дійсно висококласну освіту, на ринку праці продовжує існувати певна дискримінація їх випускників.
В державних ВНЗ, ще «збереглися» деякі викладачі, які викладали ще у ваших батьків. У них достатньо досвіду, щоб його передати, а в приватних більша частина викладачів молоді - щойно закінчивші магістратуру.
Гуманітарний або технічний
Технічні ВНЗ вважають досить важкими як для вступу, так і для освіти, але як показує статистика, то студенти цих ВНЗ швидше за всіх вживаються в комерційні структури.
Що стосується гуманітарних, то тут ви будете більше читати і вивчати безліч таких предметів як «Література», «Релігієзнавство», «Філософія», «Екологія», «Історія». Фахівці, які закінчили гуманітарний вуз, найбільш здатні до творчої роботи.
Престижність ВНЗ
Звичайно, завжди краще вчитися в першому університеті країни, але не завжди виходить. Отже, наступним вибирайте ВНЗ, який має статус державного, а не приватного, якщо ж і туди не надійшли, то дорога вам в приватний. Правда, зараз є нові спеціальності, яким найкраще навчатися у молодих фахівців, наприклад, PR-менеджери. Це професія з'явилося не так давно і краще про неї можуть розповісти і передати знання та досвід тільки молоді фахівці, ті, хто вже встиг спробувати себе в цій сфері.
Денне або інше
Найцікавіше навчання на денному відділенні. Там ви завжди в курсі останніх подій, постійно берете участь у різних заходах. Але якщо ж не хочете побути в колективі п'ять років, а заробляти, то краще податися на заочне - це і час вільний і повністю відкрите поле для можливостей.
Є ще один вид навчання - дистанційний. Він ще не сильно освоєний, але деякі вузи вже в майбутньому повністю хочуть перейти на такий вид навчань. Його суть полягає в тому, що студент, не виходячи з дому, може не тільки працювати, а й отримувати освіту, сидячи за своїм комп'ютером. Щоб отримати залік в такому вузі, потрібно буде вислати викладачеві на електронну скриньку лист з відповідями на надіслані вам запитання. Якщо зробили добре, то здасте, якщо ні, то переробляти можна скільки душі завгодно.
Тож до вашої уваги пропонуються топові ВНЗ Києва:
- Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка
- Національний авіаційний університет
- Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова
- Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, ДВНЗ
- Київський національний торговельно-економічний університет
- Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
- Національний університет біоресурсів і природокористування України
- Національний університет харчових технологій
- Державний вищий навчальний заклад "Національний гірничий університет"
- Київський університет імені Бориса Грінченка
- Національний транспортний університет
- Київський національний лінгвістичний університет
- Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
- Київський національний університет культури і мистецтв
- Київський національний університет будівництва і архітектури
- Київський національний університет технологій та дизайну
- Національний університет державної податкової служби України
-
Державний вищий навчальний заклад "Український державний хіміко-технологічний університет"
Читайте також: Куди вступати абітурієнту в 2015 році?
2