11-й клас, закінчення школи. Один за найкращих періодів в твоєму житті завершується і перед тобою відкривається дорога в майбутнє. Ти будуєш плани, знаєш ким хочеш стати та маєш на меті досягти успіху.

І перед тобою постає питання: «А який університет мені обрати?». Звичайно, перш за все, це залежить від обраної тобою спеціальності. А далі вже по твоєму бажанню: ціна, якість, розташування.

До вибору ВНЗ потрібно підходити з відповідальністю і серйозністю. Походження отриманого диплому, безсумнівно, буде грати суттєву роль у вашій майбутній кар'єрі.

 

Вибір професії

Перше, про що ви повинні задуматися - це про вибір професії. Рекомендуємо все ретельно зважити і вирішити, ким бути і чому присвятити все своє життя. Можна попросити поради у родичів, друзів, шкільного психолога або профконсультанта, а ще краще - уважно вивчити всі професії і зробити свій власний вибір.

При виборі професії треба розглянути кілька критеріїв: ваші смаки, схильності, розумові здібності, інтереси, стан здоров'я і сімейний бюджет.

Пошук університету

Після того як зроблений вибір професії, можна приступити до пошуку вузу. Якщо є бажання стати хірургом, педагогом або археологом - буде простіше, «асортимент» ВНЗ невеликий. Але якщо ви бачите себе в якості економіста, юриста, інженера, менеджера - готуйтеся до стомлюючої, але необхідної процедури пошуку саме «вашого» ВНЗ серед десятків, а то і сотень подібних.

 

Критерії вибору вузу. Платне або безкоштовне навчання

Зараз багато хто йде в платний вуз, щоб отримати освіту, на їхню думку, не напружуючись. Однак, як стверджують викладачі, що навіть якщо ви не пройшли на безкоштовне відділення в державний вуз, то йдіть на платне: це і престиж, і якість освіту. Не потрібно думати, що на бюджет вступити неможливо. Принаймні, необхідно спробувати, а можливість платної освіти завжди залишається за вами.

Державний або приватний

У державному університеті є можливість вступити на бюджетне відділення. Крім того, диплом державного ВНЗ більше цінується сьогоднішніми роботодавцями. Можливо, це пов'язано з діючим у багатьох у свідомості стереотипом, що «за гроші можна не вчитися». Можливо з тим, що багато недержавних університетів виникли не так давно і ще не встигли, що називається, напрацювати свою програму. Тому, незважаючи на те, що деякі комерційні вищі навчальні заклади пропонують дійсно висококласну освіту, на ринку праці продовжує існувати певна дискримінація їх випускників.

В державних ВНЗ, ще «збереглися» деякі викладачі, які викладали ще у ваших батьків. У них достатньо досвіду, щоб його передати, а в приватних більша частина викладачів молоді - щойно закінчивші магістратуру.

Гуманітарний або технічний

Технічні ВНЗ вважають досить важкими як для вступу, так і для освіти, але як показує статистика, то студенти цих ВНЗ швидше за всіх вживаються в комерційні структури.

 Що стосується гуманітарних, то тут ви будете більше читати і вивчати безліч таких предметів як «Література», «Релігієзнавство», «Філософія», «Екологія», «Історія». Фахівці, які закінчили гуманітарний вуз, найбільш здатні до творчої роботи.

Престижність ВНЗ

Звичайно, завжди краще вчитися в першому університеті країни, але не завжди виходить. Отже, наступним вибирайте ВНЗ, який має статус державного, а не приватного, якщо ж і туди не надійшли, то дорога вам в приватний. Правда, зараз є нові спеціальності, яким найкраще навчатися у молодих фахівців, наприклад, PR-менеджери. Це професія з'явилося не так давно і краще про неї можуть розповісти і передати знання та досвід тільки молоді фахівці, ті, хто вже встиг спробувати себе в цій сфері.

Денне або інше

Найцікавіше навчання на денному відділенні. Там ви завжди в курсі останніх подій, постійно берете участь у різних заходах. Але якщо ж не хочете побути в колективі п'ять років, а заробляти, то краще податися на заочне - це і час вільний і повністю відкрите поле для можливостей.

Є ще один вид навчання - дистанційний. Він ще не сильно освоєний, але деякі вузи вже в майбутньому повністю хочуть перейти на такий вид навчань. Його суть полягає в тому, що студент, не виходячи з дому, може не тільки працювати, а й отримувати освіту, сидячи за своїм комп'ютером. Щоб отримати залік в такому вузі, потрібно буде вислати викладачеві на електронну скриньку лист з відповідями на надіслані вам запитання. Якщо зробили добре, то здасте, якщо ні, то переробляти можна скільки душі завгодно.

Тож до вашої уваги пропонуються топові ВНЗ Києва:

 

 1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут»
 2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
 3. Національний авіаційний університет
 4. Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова
 5. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, ДВНЗ
 6. Київський національний торговельно-економічний університет
 7. Національний медичний університет імені О.О. Богомольця
 8. Національний університет біоресурсів і природокористування України
 9. Національний університет харчових технологій
 10. Державний вищий навчальний заклад "Національний гірничий університет"
 11. Київський університет імені Бориса Грінченка
 12. Національний транспортний університет
 13. Київський національний лінгвістичний університет
 14. Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки
 15. Київський національний університет культури і мистецтв
 16. Київський національний університет будівництва і архітектури
 17. Київський національний університет технологій та дизайну
 18. Національний університет державної податкової служби України
 19. Державний вищий навчальний заклад "Український державний хіміко-технологічний університет"

 

Читайте також: Куди вступати абітурієнту в 2015 році?

 

2

Автор: Поліна