Національний університет "Києво-Могилянська академія" - уніікальний вищий навчальний заклад України

Києво-Могилянська академія - один з найстаріших навчальних закладів України, відроджений у день першої річниці незалежності України — 24 серпня 1992 року. Університет позиціонує себе, як продовжувач давніх освітніх традицій Києво-Могилянської академії, що була відкрита ще в далекому 1632 році!

 

Але не однією історією багатий сучасний університет. Спробуємо звернути вашу увагу на ряд тих відмінностей, що якісно відрізняють теперішній університет від інших вишів країни.

 

По-перше, це єдиний ВНЗ України який має чітко сформовані мету своєї діяльності та цінності, які він сповідує в рамках цієї діяльності! Місія університету: "сприяти самореалізації спудеїв, викладачів, працівників, НаУКМА та творенню високоосвіченої, національно свідомої особистості, здатної незалежно мислити і діяти згідно з принципами добра і справедливості". Не дарма звертаємо на це увагу, адже справжнім завданням вишів є не тільки надання якісної освіти, а й формування особистості, що могла б ці знання застосовувати на практиці та самореалізовуватися на благо суспільства, в якому ми живемо.

 

Тепер, ближче до суті. Особливості навчального процесу порадують майбутніх студентів. У Києво-Могилянській академії можливо самому формувати свій навчальний план з нормативних обов'язкових предметів та курсів, що пропонуються на вибір (формується кожної весни на наступний навчальний рік); вивчати одночасно багато іноземних мов (польську, чеську, хорватську, німецьку, французьку, арабську, шведську, фінську, іспанську, італійську тощо); слухати авторські курси; виділено час на самостійну роботу - один тиждень протягом кожного семестру; а сам навчальний рік поділено на триместри (на відміну від семестрів у більшості університетах), що полегшує засвоєння матеріалу. Навіть є можливість за деяких умов змінити спеціальність вже під час навчання. Особливо актуальним є те, що робочими мовами навчання є і українська і англійська! А це дуже важливий фактор, адже у сучасному світі майже все спілкування між науковцями ведеться англійською мовою. Тому студенти прослуховують частину курсів англійською мовою, відвідують лекції іноземних професорів, мають можливість читати навчальні матеріали мовою оригіналу. Посилене вивчення мови з перших же курсів буде обов'язково оцінене студентами вже під час випуску та пошуку роботи по спеціальності.

 

Ще одним беззаперечно цікавим фактом є те, що випускники отримують не тільки диплом державного зразка, а й диплом НаУКМА (Національного університету ”Києво-Могилянська академія”). Він характеризує випускників не тільки з боку активності в навчальному та науковому процесі, але й показує їхні здобутки поза університетськими аудиторіями. До здобутків відносяться участь у наукових конференціях, громадська активність, участь у мистецьких проектах, позитивні характеристики від викладачів та інші заслуги студентів. Наявність такого диплома враховують роботодавці-партнери університету.

 

У Києво-Могилянській академії постійно кипить культурне життя, в якому активну участь беруть і студенти університету. Постійно функціонують: галерея мистецтв, театральний центр (де грають як і професійні актори, так і студенти-аматори), студентський кіноклуб, художня студія “Антресоль”, ансамбль бального танцю та музична студія. Також реалізуються мистецькі проекти за підтримки спонсорів та меценатів: Гете інституту, швейцарської культурної програми "Про-Гельвеція", Британської ради, Польського Інституту в Києві. Проходять і інші заходи: концерти, виставки, літературні читання. Тому Києво-Могилянська академія має незмінний статус важливого культурного центру, що багатий своїми заходами, проектами та великою кількістю відвідувачів. 

 

Якщо вас зацікавила Могилянка, Ви можете відвідати День відкритих дверей НаУКМА та рейтингові предметні олімпіади з фізики, біології та хімії. Переможці таких олімпіад мають право (згідно правил університету) на першочергове зарахування на відповідні природничі спеціальності. Наступний День відкритих дверей пройде 17 березня у приміщеннях Культурно-мистецького центру НаУКМА. За один день Ви зможете побачити презентаційні фільми про університет, дізнатися докладніше про навчальний процес та умови вступу, поспілкуватися з викладачами та студентами різних факультетів. А на завершення програми є можливість пройти тренінг для майбутніх абітурієнтів для підготовки до написання тестів, пробне тестування ЗНО та одразу перевірити свої результати. Більше інформації про ці події можете знайти тут.

 

Отож, тепер ви дізналися про те, як живуть і навчаються у Києво-Могилянській академії. На цьому ми не зупинятимемося, а продовжимо знайомство з іншими університетами Києва.

Наступна розповідь:

Київський національний університет імені Тараса Шевченка - лідер у сфері вищої освіти України

 

Опубликовано:

2012-03-11

Раздел: Школьное образование