10 правил догляду за гітарою

 • Частіше протирайте корпус гітари серветкою з мікрофібри та будь-яким м’яким поліролем. Ні в якому разі не використовуйте воду.

Для цього слід використовувати окрему серветку, яку ви будете прополіскувати проточною водою, сушити і класти в окремий пакет чи коробку. Це дуже важливо, тому що пил, який залишається на серветці, працюватиме як скраб. 

 • Очищуйте струни. Після кожної гри на струнах залишаються частки жиру від пальців, тому згодом струни перестають звучати чисто. Для чищення використовуйте вологі серветки не на водній, а на спиртовій основі, або серветку з мікрофібри змочіть рідиною для дезинфекції рук (не гель). 

Миття рук з милом (без вмісту крему) перед кожним уроком і ретельне протирання струн дозволить їм слугувати довше. При регулярному використанні струни слід міняти хоча б раз на півроку.

 • Очищуйте гриф. Для цього слід обережно послабити струни і, використовуючи серветку з мікрофібри, протерти гриф. Бажано купити у музичному магазині спеціальну рідину. Але зверніть увагу, щоб рідина підходила саме для вашого інструмента (тип деревини). 

басейн гітара

 • Перед кожним уроком гітари слід обов’язково налаштовувати інструмент з допомогою тюнера (придбати в магазині, або скачати безкоштовний додаток, наприклад, GuitarTuna, чи скористатится відповідними онлайн сервісами). Також практично в будь-якому музичному магазині є послуга налаштування гітари.
  Завдяки регулярному налаштовуванню з часом гітара звучатиме ще краще.
  Тримайте гітару у чохлі або на підставці – це убереже її від падіння чи чиєїсь ноги. Адже гітара – ніжна істота і кожен завданий їй удар впливає на її подальше звучання. 

 • Звертайте увагу на прикраси, ґудзики і блискавки на одязі – саме вони частіше за все стають причиною появи подряпин на гітарі. Не використовуйте ремінь з металевою пряжкою. Якщо все ж таки на гітарі з’явилися невеликі подряпини, їх можна замазати прозорим лаком для нігтів. Тріщини нейтралізуйте суперклеєм.
 • Оптимальна температура для гітари – кімнатна. Різкі перепади температури чи вологості сприяють деформуванню корпусу. Тому не слід ставити гітару біля гарячих батарей чи під прямими сонячними променями. Якщо повітря в приміщенні, де знаходиться гітара, дуже сухе, то варто купити зволожувач для гітари, або зробити його самостійною
 • Періодично перевіряйте і затягуйте всі гвинти і кілки. По-перше, гітара не буде деренчати під час гри, а по-друге, це дозволить механіці інструмента довго і справно служити.
 • Бажано хоча б раз на рік віддавати інструмент на діагностику гітарному майстру. Він зможе визначити и усунути недоліки, які ви самі не помітите. 
 • Грайте на гітарі частіше. Чим частіше ви гратимете на гітарі, тим краще вона звучатиме з роками. Гітари як витримане вино – з часом стають ціннішими. Не даремно обіграні гітари, яким більше десяти років, коштують в кілька разів дорожче за їхні новенькі аналоги.

Ці прості поради разом із регулярною практикою гри на гітарі дозволять вам з роками зробити і вашу гітару, і вашу майстерність більш цінними.

 

Автор: Євгеній Н.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Ментальні вправи у кундаліні-йозі

Стаття описує деякі ментальні вправи у кундаліні-йозі, які покажуть те, що можна домогтися впливу енергії на тіло.

Автор: Тарас Г.

IELTS vs TOEFL: що обрати?

Яке воно - протистояння між двома найпопулярнішими екзаменами з англійської мови? Гайда розбиратись!

Автор: Соломія Я.

Як написати власне висловлення на ЗНО на високу оцінку?

Як уберегти себе від поганого результату ЗНО з української мови і літератури. Структура власного висловлення, особливості написання, поради.

Автор: Лілія Ш.

Фундамент жизни и вокала. Развиваем правильное дыхание

Основы вокального дыхание, виды дыхания, опора. Функционально значение работы диафрагмы и упражнения помогающие почувствовать диафрагму и научится управлять ею.

Автор: Анастасія М.

Ідіоми англійською про сніг і тематична підбірка «Ялинкові прикраси»

Після прочитання цієї статті святковий настрій і нові знання з англійської - гарантовано!

Автор: Тарас Ш.