Чому важливі розспівування для вокаліста?

 Давайте розглянемо приблизну схему роботи над голосом на занятті.

1. Розігрів:

 Перш ніж перейти до серйозних вправ, спочатку слід трохи розігріти зв'язки і підготувати їх. Нічого надприродного тут не потрібно. Ці вправи повинні виконуватися в максимально комфортному діапазоні, без зайвої напруги. Вони спрямовані не на навантаження голосу, а скоріше на розслаблення і розкріпачення. В результаті подібних вправ м'язи вокального тракту стають більш еластичними, і ними стає легше керувати.

 У кожного педагога з вокалу буде свій арсенал подібних вправ. Найпоширеніше з них - «мукання».

 «Мукати» можна що завгодно, наприклад мелодію з улюбленої пісні, хроматичну гаму або будь-які інтервальні варіації розспівок. Головне тут уникнути знову ж напруги і зайвого видиху. Звук не варто робити гучним спеціально. Головне щоб він був стабільний, плавний і розслаблений на різній висоті. Не поспішайте відразу співати високі ноти. Спочатку «мукаєте» на самій комфортній висоті, поступово переходячи на менш комфортну.

 Тягніть звук «У» на одній ноті в зручному діапазоні скільки вам дозволяє дихання. Домагайтеся рівномірного звучання, щоб звук не був переривчастим і нестабільним.

На «ІАУ» співайте висхідну гаму починаючи в середньому діапазоні і поступово розширюючи межі. На тризвуки співайте стаккато (уривчасте спів) будь-які зручні голосні. У таких вправах важливо досягати гармонії з голосом, вчитися керувати ним спокійно.

 2. Розвиток.

 Отже, наш голосовий апарат розігрівся. Далі ми переходимо до більш цікавою і складною частини розспівування. Тут важливо правильно виявити те, чим вам слід зайнятися в першу чергу, який навик відточити. Це вправи на окремі елементи, з яких збирається наш вокал. Відтінки звучання, свобода голосу, зняття затискачів та інших шкідливих вокальних звичок - список може бути довгим.

 Ці вправи призводять вокаліста до технічного і впевненого вокалу, але їм потрібно приділяти багато часу, не один і не два дні.

 Новачкам часто складно зрозуміти, з чого слід почати. Хочеться освоїти всі і відразу, і негайно заспівати пісні! У таких випадках дуже допомагає наявність грамотного педагога з вокалу. Педагог допоможе правильно підібрати необхідний вам курс вправ по вокалу і буде їх ускладнювати, стежити за вашим розвитком і підштовхувати до потрібного напрямку.

 Зіставте свої бажання і можливості. Визначте, наскільки ви добре інтоніруете і як точно потрапляєте в ноти. Можливо, спочатку вам доведеться ставити слух. У цьому немає нічого страшного, постановка слуху - справа копітка, але дуже цікава і виключно важлива для вокаліста.

 Визначте свої затискачі і проблеми і спочатку виправляйте їх, поступово переходячи до бажаного.

 Щоб розширити голосовий діапазон співайте на «м» гліссандо по всьому діапазоні, дістаючи до найвищих нот і опускаючись якнайнижче. Не «підштовхуйте» звук, дозвольте йому бути комфортним, розслабленим.

 Для більш низьких нот опускайте гортань, як при позіху на всі голосні. Можна робити цю вправу на одній ноті. Постарайтеся відчути рух гортані, не опускайте її занадто низько.

 Відпрацьовуйте кожну вправу стільки, скільки буде потрібно для максимально майстерного володіння ним. Чи не перескакуйте від одного до іншого.

 3. Розучування пісень.

 У багатьох вокалістів саме цей етап викликає масу задоволення. Хтось приходить співати лише тому, що хоче вивчити певну пісню, але в підсумку вокал затягує надовго;)

 Практика важлива в будь-якій справі.

Підбирайте матеріал так, щоб в ньому були присутні техніки, які ви зараз вивчаєте. Так легше відпрацьовувати і швидко розвивати їх, постановка голосу на прикладі буде працювати набагато ефективніше. Ви зможете безпосередньо відчувати віддачу від роботи над вокальними розспівування.

 Безсумнівно, пісня повинна вам дуже подобається і, бажано, зачіпати струни вашої душі і ваших слухачів. Так ви емоційно поринете в атмосферу, і пісня вийде значно краще, ніж та, яка вам не подобається.

Не вибирайте занадто простий матеріал. Звичайно, пісня не повинна перевищувати ваших можливостей, але повинна змусити попотіти.

 В кінці цього заняття ви повинні бачити результат, до якого прийшли. Вивчена пісня, відпрацьована техніка, нові враження та відчуття мають привести вас до висновку, що вокал тепер невід'ємна частина вашого життя.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ірина К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;