Князь що охрестив Русь. Володимир Великий та цікаві факти з його біографії

Детальніше»Всі блоги користувача

Перше що необхідно знати про князя Володимира-його прихід до влади у Києві трапився внаслідок міжусобної боротьби між ним та його братами - Ярополком і Олегом. Не дивлячись на те, що князь прийшов у Київ з Великого Новгорода, саме Київ він вирішив зробити столицею величної держави.

Вступивши на престол Володимир одразу ж взявся до централізації володінь – він усунув від влади місцевих князів, поставивши на їхні місця своїх синів. Всі території були поділені на 9 адміністративно-територіальних одиниць, на чолі яких перебували сини Володимира. Фактично, усі руські землі були зосереджені під впливом князівської родини.

Розуміючи, що сильне військо є необхідним для сильної держави, Володимир також реформував військову сферу. Перш за все, були ліквідовані військові об’єднання племен, які стали на той час пережитком минулого, тепер землі роздавалися конкретним особам за умови військової служби.

Саме за князя Володимира на Русі почалось карбування власної грошових одиниць-монет під назвою "златники" і "срібники" із зображенням самого князя на них. Грошова реформа показала, що Київська Русь стала важливою торгівельно-економічною державою та забезпечила подальше процвітання країни.

Безперечно, чи не найважливішою справою життя Володимира стала христаянізація Київської держави. Як відомо з джерел, князь не одразу вибрав християнство в якості майбутньої релігії держави, він розглядав також і інші прогресивні релігії - іудаїзм, іслам, буддизм, однак через ряд факторів зупинився саме на християнстві. 

Ще однаєю важливою реформою Володимира Великого стали перетворення в освітній сфері - будівництво шкіл, перша з яких виникла при Десятинній церкві у Києві.

Саме Володимиру Великому ми завдячуємо виникненням таких міст-фортифікацій як Володимир (988р.), Володимир-на-Клязьмі (990), Переяслав (992), тощо.

Володимир Великий вибрав своїм особистим, а також державним гербом тризуб, який є символом нашої держави і зараз.

Зовнішня політика носила не менш успішний характер. Володимир підкорив в`ятичів, радимичів, ятвягів, хорватів, волжських болгар. Принциповим моментом було збереження та захист кордонів Київської Русі. Гостро стояла проблема захисту київських земель від степових кочівників - печенігів.

Відомий князь також своєю знаменитою шлюбною дипломатією. Його діти, та й він сам зрештою, вступали у шлюби з нащадками європейських монархів, завдяки чому зміцнювались міждержавні відносини європейських держав із Київською Руссю. 

Діти князя Володимира розпочали міжусобну боротьбу за престол ще за життя останнього, фактично послідувавши прикладу батька. Це відбулось через бажання Володимира передати свій престол сину Глібу, фактично порушивши традицію престолонаслідування Київської держави.

Князь Володимир канонізований як Православною так Католицькою церквою як рівноапостольний святий, за його величну працю в напрямку християнізації Руської держави.

В літературі та історичних джерелах Володимира згадують як "Святителя", "Великого", "Красне-Сонечко", "Хрестителя".

Цікавий факт: вважається, що князь Володимир вів доволі непристойний спосіб життя до того, як прийняти християнство. Однак після цього, ним різко заволоділа побожність, милосердність та всепростимість навіть до злочинців та розбійників. Також деякі історики стверджують, що за життя у Володимира було більше 900 наложниць і десятки позашлюбних дітей. Важливо розуміти, що така практика була звичною для тогочасного суспільства, причому не лише київського, а й європейського зокрема. 

Сподіваюсь дана стаття була цікавою для вас та допоможе у підготовці до ЗНО.

Рейтинг:4.5 з 5

На основі відгуків 6 користувачів

Автор та репетитор на BUKI: Зоряна К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Інші статті викладача

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора