Оперно-симфонічна музика. Частина 2. Георг Фрідріх Гендель

Цікаві факти про Генделя:

- Батько майбутнього композитора був вельми стурбований нахилами до музики, що рано проявилися в сина, тому заборонив тримати в своєму будинку музичні інструменти, а також суворо наказав хлопцеві не входити ні в один будинок, де був хоч якийсь музичний інструмент. Результат, як відомо, став прямо протилежний очікуванням.

- Існує легенда, що поки батьки спали , маленький Гендель грав на клавікордах, які таємно зберігалися на горищі. У цю романтичну історію можна було б повірити, якби мова йшла не про джерело звуку - музичномий інструмент, а про книгу, наприклад.

- Переписуючи для свого першого вчителя Ф. Цахова сотні музичних творів з його великої бібліотеки, Гендель записав багато з них і в свою особисту книгу, з якою не розлучався до кінця своїх днів.

- До недавніх пір жителі Галле (місто, де народився композитор) не здогадувалися, чому одна з вулиць їхнього міста називається «Цаховштрассе». Лише в 2009 році на фасаді одного з будинків під табличкою з назвою вулиці з'явилася ще одна: «Фрідріх Вільгельм Цахов (1663-1712), композитор і органіст. Учитель Георга Фрідріха Генделя ».

- Книга першого біографа композитора Дж. Мейнворінга «Спогади про життя покійного Георга Фрідріха Генделя» (1760) була видана вперше через рік після смерті Генделя. Це єдине джерело інформації про життя композитора до приїзду в Лондон, і, треба сказати, джерело, сповнене протиріч.

- Університетські лекції правознавця Крістіана Томасіуса навчили Генделя повазі до людської гідності, свободу совісті і священної величі закону, принципам, які спонукали його провести в Англії півстоліття.

- Сирітський притулок, організований викладачем Генделя теологом і професором східних мов Августом Германом Франке пробудив у серці майбутнього композитора благородні почуття, які змусили пізніше його самого теж займатися благодійністю.

- Кантата «Ацис і Галатея» (1708) за життя Генделя найчастіше виконувалась.

- Опера «Рінальдо» (1711), створена за «La Gerusalemme Liberata» італійського поета Торквато Тассо, була написана поспішно, з безліччю запозичень з власних раніше написаних італійських робіт. І все ж саме ця опера містить найулюбленіші арії Генделя «Cara sposa, amante cara» і «Lascia ch'io pianga».

- У липні 1717 року «Музика на воді» Генделя була виконана більш ніж тричі на Темзі для короля Генріха I і його гостей. Кажуть, музика так сподобалася королю, що сприяла примиренню між Генріхом І та композитором.

- У 1717 Гендель став домашнім композитором в Кеннонсі, Мідлсакс, де він заклав наріжний камінь для своїх хорових творів в дванадцяти Чендоських антемах. Ромен Роллан писав, що ці антеми були пов'язані з ораторіями Генделя так само, як італійські кантати - з його операми: «чудовими ескізами більш монументальних робіт».

- Опера «Сципіон» (1726) заснована на життєписі римського генерала Сціпіо Африкануса. Повільний марш з цієї опери є полковим маршем гренадерської варти і виконується під час церемоніальної ходи лондонської міської поліції.

- Опера «Сципіон» виконувалася в Королівській музичній академії як тимчасова заміна репертуару, поки в Лондон не прибула знаменита Фаустина Бордон, володарка чарівного меццо-сопрано.

- У 1727 Генделю було довірено скласти 4 Антем для церемонії коронації короля Георга II. Один з них, Антем «Священик Садок», виконували з тих пір під час кожної британської коронації. Фрагмент цього Антему використаний також в гімні футбольної Ліги чемпіонів УЄФА.

- Широко відомий хор «Алілуя» з «Месії» наказом Георга II став обов'язковий для виконання у всіх храмах англіканської церкви і його, як молитву, належало слухати стоячи.

- На смертному одрі Гендель шепотів: «Я знаю, мій рятівник живий» - слова з «Месії». Саме ці слова і ноти до них будуть написані на надгробку композитора.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Олександр Б.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

8 принципів роботи мовленнєвого терапевта (логопеда) в роботі із СДУГ, РАС, дислексія

Оскільки все більше з’являються запити на роботу із дітьми із СДУГ/РАС/дислексією тощо, в роботі спеціалісти логопеди повинні знати та використовувати принципи підтримки нейрорізноманіття.

Автор: Юлія К.

Схема хімічної реакції є, а з коефіцієнтами повне розчарування?

Перетворимо схему хімічної реакції з відомими продуктами, додавши відповідні коефіціенти

Автор: Анна Г.

Вивчати мову в мовному середовищі чи ні: проблеми з якими можна стикнутися

В статті розглядаються найпоширеніші труднощі, з якими стикаються новачки, які переїжджають в іншу країну з бажанням вивчити мову

Автор: Карина К.

Ефективна підготовка до TOEFL: ключові кроки

Ключові стратегії у підготовці до міжнародного іспиту TOEFL iBT

Автор: Світлана К.

What's the difference between BIG and LARGE, SMALL and LITTLE?

В англійській мові є два прикметника маленький та великий. В цій статті описується загальне правило вживання цих прикметників та їх відмінності.

Автор: Світлана Д.

Інші новини:

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

Вивчаємо синтаксис: розбираємо речення за членами й робимо його синтаксичний розбір

11.02.2024

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

Готуємося до весняних свят: привітання і сценарії для 8 березня в школі

09.02.2024

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

Цікаві позакласні заходи до Дня народження Тараса Шевченка

01.02.2024

Як вступити на дизайн в 2024 році

Як вступити на дизайн в 2024 році

31.01.2024

;