Швидкий ріст: 10 елементів ефективної шахової підготовки

Порада 1. Тактична Гра
Напевно ви вже чули фразу, що шахи - це 99% тактики. Це, звичайно, жарт, але «вона заснована на реальних подіях». Адже якщо ваш тактичний рівень досить високий, то вас буде досить важко обіграти, навіть незважаючи на інші ваші «слабкі місця».

Виростити в собі "хорошого тактика" можна досить простим шляхом - регулярно вирішуйте шахові задачі з обмеженням по часу. 

Порада 2. Позиційна Гра
Уміння маневрувати фігурами - цінний ігровий навик. Сьогодні в мережі можна знайти велику кількість збірок вправ і посібників з навчання позиційній грі різних авторів. На наш погляд, один з найбільш вдалих - підручник Марка Дворецького.

Кожен шахіст постійно зустрічає в своїх іграх такі елементи, як слабкі пішаки, профілактику, пару слонів, перевага в просторі та ін. Якщо ви навчитеся вміло використовувати ці елементи, це стане ще одним вашим впевненим кроком на шляху до шахового майстерності.

Порада 3. Розуміння ендшпілю
Далеко не всі гравці вважають вивчення ендшпіля важливою частиною шахової підготовки. Навпаки, сьогодні поширене така думка - «навіщо так багато часу приділяти шаховим закінченнях, якщо спочатку потрібно подолати дебют і міттельшпіль?»

Ми з цією точкою зору не згодні, хоча вона і містить зерно істини. Адже деякі настільки грунтовно готуються до дебюту і міттельшпілю, що вийти з них «живим» в ендшпіль стає дійсно складним завданням. Проте, статистика показує, що більшість партій все-таки переходять в ендшпіль, і саме там вирішується підсумок партії. І на цьому етапі лідируючі до цієї частини гравці часто втрачають перевагу, отриману в дебюті і міттельшпілі. А це - вагома причина вивчати шахові закінчення.

Порада 4. Аналізуйте свої партії
Намагайтеся розбирати КОЖНУ свою партію, як би страшно це не звучало. Аналізуйте, де ви або ваш опонент помилилися, і будьте особливо критично налаштовані по відношенню саме до себе. Ви повинні навчитися розпізнавати свої слабкі і сильні сторони. Робіть це без допомоги шахового двигуна і, бажано, відразу після гри. А вже після того, як ви записали свої коментарі, перевіряйте їх за допомогою двигуна, щоб побачити, що ви пропустили, ну і знайти інші можливості.

Порада 5. Гра в дебюті
Більшість гравців серйозно вивчає дебюти. Багато хто віддає перевагу перед грою проаналізувати суперника, розробити під нього якусь схему, а потім прийти на партію з готовими варіантами. Але на практиці це не завжди приносить хороший результат. І ось чому.

Справа в тому, що дебют потрібно вибирати орієнтуючись, перш за все, на себе, а не на суперника. Відповідно до вашого стиля гри і з огляду на позиції, в яких ви себе почуваєте найбільш комфортно.

Звичайно, такий вибір ви можете зробити тільки самі, ну або за порадою вашого тренера. Але все-таки варто добре вивчити основні лінії. Свій репертуар потрібно постійно «шліфувати» - наприклад в бліц-партіях в інтернеті. Там же можна оцінити, наскільки ви добре адаптуєте до змін і граєте виникають позиції.

Порада: Щоб поліпшити свою гру, Вам потрібно не тільки вивчати дебют, але і зосередитися на позиційному розумінні і грі в ендшпілі. 

Порада 6. Вивчайте класику
Шахи мають багату історію. І вчитися треба у тих, хто досяг самої вершини. Проаналізуйте партії Капабланки, Ботвинника, Фішера та інших. Якщо раніше ви цього не робили, ми гарантуємо, що ви будете приємно здивовані.

Є й інші аспекти, над якими слід працювати. Вони не зовсім з області шахів, а, скоріше, відносяться до спортивної психології та підготовці.

Порада 7. Адекватно оцінюйте поточну ситуацію
Уникайте спокуси грати «на пастки», тому що вони працюють тільки проти слабких гравців. Коли ви стикаєтеся з сильним суперником, то потрібно грати те, чого від вас вимагає позиція. Захищайтеся, коли потрібно захищатися, відкладайте атаку, робіть поступки і будьте впертим захисником, якщо це необхідно.

Порада 8. Психологічний захист
Важливо тримати себе в руках і позитивний спортивний настрій, коли вас атакують. Комп'ютери в цьому плані нас розслабили - ми звикли, що у них майже завжди є захист в поганих позиціях на перший погляд. Так, хороший, вдумливий розрахунок грає важливу роль в обороні, але бути психологічно сильним у важкі моменти гри не менш важливо.

Порада 9. Слідкуйте за останніми дебютними трендами
Ми рекомендуємо стежити за елітними турнірами, щоб не впійматися на якусь новинку.

Порада 10. Мотивація і фізична підготовка
У підсумку хотілося нагадати про важливість мотивації. Сьогодні рівень шахістів в середньому сильно виріс. Вигравати партії у будь-якого суперника стає все важче. Тому дуже важливо бути високо мотивована і постійно і ретельно підвищувати свою кваліфікацію.

А хороша фізична форма стане хорошим доповненням до решти шаховим якостям. Вона допоможе вам уникати втрати концентрації після довгих годин напруженої боротьби.

Працюйте і у вас все вийде !!!

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Антон Р.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;