З якого віку можна займатися шахами? Чи є сенс у заняттях для дорослих?

2019-09-08

Данило М.

Якщо ваша дитина почала виявляти інтерес до настільних ігор, то це не просто так. Діти - вельми активні істоти, але при цьому ще й надзвичайно допитливі. Шахи здаються їм складною грою, а тому, - дуже цікавою. Інтерес до цієї настільної гри, як правило, з'являється у дітей, віком від 4 років. Але самого дитячого бажання недостатьно. Потрібна ще й посидючість. Тому вам можуть і відмовити у вступі до шахового гуртка.

 

Що робити? Адже дитина так хоче займатись!

Я часто чую такий аргумент від батьків. В перший рік моєї роботи вчителем я взяв одного 4-річного хлопчика. Він був тихим, посидючим і бажання було. Все як треба. Але вік дає про себе знати, він був дуже асоціяльним хлопчиком і постійно тримався мене. Він часто хотів до мами. Йому ставало нудно, коли я відволікався на групу. Тобто, розумієте, він психологічно був не готовий до групових занять. Щодо індивідуального заняття, - тут все значно легше. Але є свої нюанси. Такі заняття рідко триватимуть більше пів години, відповідно не кожний репетитор погодиться їхати через весь Київ на 30 хвилин заняття, не кожному так буде зручно. Оплата за пів години буде менша, і це теж вагомий фактор. Скайп? Теж можна, але я вважаю, що для чотирирічної дитини достукатись через екран буде важче ніж вживу. Це залежить від викладача і, частково, від самої дитини. Отже, 4 роки, на мій погляд, є трохи заранній вік для занять шахами. Але спробувати можна.

 

5-6 років

Якщо ваше чадо пішло до школи, - це вже серйозний момент. Такі діти переживають зміну соціуму, пристосування до постійного навчання, тощо. Дитина (хоч це буває й непомітно), серйозно дорослішає. При належному вихованні такі діти стають значно самостійнішими: вони вже можуть смотужки прибратись у себе в кімнаті, зібрати свої речі і навіть трохи допомагати батькам по домашніх обов'язках. Знову ж таки, - тут все індивідуально. Дитина може і в 10 років поводити себе як в 4, якщо батьки не знають міри опіці.

Звісно ще будуть проблеми. Особливо, якщо дитина непосидуща. Деякі батьки вважають, що шахи з часом зроблять дитину більш спокійною. Не зроблять. Шахи - це не панацея від дитячої гіперактивності. Якщо виховання нема, то ніякі шахи тут не допоможуть. Але якщо дитина вихована, то шахи тільки сприятимуть їхньому розвитку. Отож, 5-6 років, - більш сприятливий період для занять шахами.

 

7-8 років.

На мій погляд, - ідеальний вік. Дитина в 2-3 класі, звикла до групи, до навчання, до домашньої роботи. Шахи в цьому випадку будуть чудовим доповненням, особливо для хлопчиків, бо це боротьба, протистояння, - тут можна чудово реалізувати свою логіку, вміння справлятися з проблемами, вирішувати задачі та питання свого королівства. Також дитина вже здатна витримувати годинне заняття, продуктивно працюючи.

 

Як щодо дорослих? 

Для дорослих шахи може стати чудовим хобі, а для старшого покоління, - гімнастикою для розуму. Так само, як фізична гнучкість сприяє довшому та повнішому життю, так і розумова гнучкість робитиме життя людини більш осмисленним. З віком шахи тільки легше даються. Я маю на увазі теорія. На практиці з молоддю буде важче грати, якщо ви ніколи до цього не грали, або востаннє доторкалися до шахів лише у дитинстві.

Отже, бажаний вік від 4 років, раніше нема сенсу абсолютно. Якщо дитині 4-5 років, краще звертайтеся тільки до репетиторів. Дорослим можна грати у будь-якому віці. Шахи підуть тільки на користь. 

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 1 користувачів

Данило М.

Автор та репетитор на BUKI: Данило М.

Працюю з дітьми віком від 5 років. Також викладаю дорослим. Навчаю українською, англійською та російською мовами.

Ціна

600 грн/год

Інші блоги автора

Шукаєте репетитора?

На BUKI відправляють заявки на співпрацю з репетитором кожні 4 хвилини. Та вже 650000+ учнів знайшли викладача. Бажаєте приєднатись до них?

Підібрати репетитора

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора