«Скільки мов ти знаєш - стільки разів ти людина» Ґете

Мова -  найнебезпечніша  зброя і наймиліша серцю пісня. Причина початку вічно існуючих війн і зцілення найглибших  душевних ран.  Ще у ХVIII столітті  великий німецький письменник підкреслив значення знання іноземної мови. Адже у всі часи, людина, яка вміла розмовляти різними мовами вважалась еталоном мудрості і розуму.  Та  в добу технічно-наукової революції, постає питання важливості вивчення іноземних мов. Чи варто витрачати час на вивчення нової  мови, коли не сьогодні завтра, існує вірогідність заміни перекладачів роботами, секунд ного вирішення любого питання за допомогою технічних пристроїв та різних гаджетів?

Серед найпоширеніших причин вивчення мови: професійна діяльність, комунікація, хоббі. Та чи впливає нова мова на кругозір і світосприйняття людини?  

Відомо, що білінгви (знавці двох і більше мов) володіють більш гнучкішим і  швидшим пристосуванням до нових явищ, ніж носії однієї мови. Адже з вивченням нової мови, ви дізнаєтесь про її культуру, історію, традиції та світосприйняття, що безперечно, залишає свій слід і в самому учні.  Науковці багатьох країна переконливо підтримують  слова великого  німецького письменника Йогана Вольфганг фот Ґете. Спираючись на спостереження за поліглотами, які в свою чергу розмовляючи на різних мовах,  змінюють  не тільки тембр голосу, а і подачу сказаного, міміку, жести. В певних випадках, навіть відбувається  зміна характеру і темпераменту, що проявляється у вчинках людини. 

 Поліглот Дмитро Петров впевнений що люба мова це 90%  психологія і 10% математика. До метиматичного розділу він відносить граматичні конструкції, побудову речень та нових сполук в мові, а до психологічного - асоціації з іноземною мовою, бачення її культури, розуміння носіїв без бездоганного знання їх мови. Безперечно, іноземна мова - це джерело нового бачення речей.

 Знання будь-якої  іноземної мови робить тебе новою людиною, збагаченою знанням нової культури і звичаїв країни, де розмовляють цією мовою. Мова - це культура. Закладена в ній інформація з різних сфер знань розширює наші духовні горизонти, дає розуміння загальнолюдських цінностей. 

Чим більше ти знаєш мов, тим освіченіше і ерудованвше стаєш. В інтелігентному і культурному суспільстві одним з правил шанобливої поведінки є вміння вести бесіду на рідній мові гостя. Адже ми знаємо, якою повагою користуються серед нас поліглоти - люди, які володіють багатьма мовами. Серед відомих історичних постаті, які були поліглотами не модна не згадати прекрасну Клеопатру (більше 10 іноземних мови), цар Понту Мітрідат (22 мови), Джузеппе Гаспаро Меццофанті, що жив в 19 столітті і володів 30-100 мовами.

Поліглоти, які знають десятки мов, були не рідкістю сотні років назад, та й у наш час їх чимало. Правда, кажуть, в Фінляндії 17 століття до смертної кари було засуджено "відьмак" студент за те, що "з неймовірною швидкістю вивчав іноземні мови, що немислимо без сприяння нечистої сили".

У поліглотів є один "секрет": чим більше мов вони освоюють, тим легше даються їм наступні. Зазвичай поліглот не може знати досконало більше ніж 25 мов, причому йому доводиться весь час освіжати свої знання: адже мови забуваються.

Для деяких професій володіння декількома іноземними мовами просто необхідно, наприклад для дипломатів. У разі, якщо носіями мови є не корінне населення, а група іммігрантів, які змушені виконувати некваліфіковану і низькооплачувану роботу, мова на додачу до вищесказаного є маркером, що дозволяє відокремити «чужих», «понаїхали», від своїх. Так, мало хто в Росії відкрито пишається тим, що говорить на таджицькій мові, незважаючи на все багатство таджицької літератури і середньовічної поезії.

Але низький статус рідної мови не для всіх носіїв є перешкодою. Причини, за якими кожен з носіїв робить свій особистий вибір, далеко не завжди усвідомлюються. Часто на запитання «Для чого ви вирішили вивчити рідну мову?» дається розпливчастий відповідь «Просто так, для себе». За цією безликою формулюванням ховається бажання відшкодувати збиток, нанесений емоційній сфері. При зміні мови втрачається зв'язок з попередніми поколіннями, перекривається доступ до колективного несвідомого етносу. Цінність цієї зв'язку з точки зору розуму і практичної вигоди сумнівна, але у емоцій своя логіка. Усвідомлення своєї ідентичності, в тому числі і мовної, мабуть, є важливим компонентом душевної рівноваги. Саме тому завжди знаходяться ті, хто всупереч сучасним тенденціям, а то і інстинкту самозбереження підтримує і зберігає мови.

 При виборі іноземної мови, слід звернути увагу на наступні фактори: 

  1. Проаналізувати складність мови і наявність у вас вільного часу для її вивчення; 
  2. Мета вивчення мови: робота, подорож, розмовна мова і т.д. 
  3. Зацікавленість мовою та культурою її носіїв 
  4. Готовність проходити труднощі задля досягнення своєї цілі. 

У разі, якщо ваша відповідь вищезгадані фактори - позитивна. Ви  повністю готові до «стороння себе нового». Адже, при наявності бажання, потреби та готовності "і гори можна перевернути". Тож реалізувати слова великого філософа, не стане для вас проблемою.  Бажаю удачі!

Рейтинг:3.4 з 5

На основі відгуків 5 користувачів

Автор: Василина Г.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;