Тванг як необхідний прийом у вокальному мистецтві

Тванг (з англ. twang - гугнявити) - це вокальний прийом, який дозволяє співати голосно та високо зберігаючи здоров’я голосових складок.

Термін “тванг” прийшов до нас із західних методів співу США та Європи. Найкраще його дослідили та описали інститути Complete Vocal Technique (CVT) та Estill Voice Training (EVT), за допомогою досліджень фізіології голосу людини. Дослідження проводилися за допомогою прибору ендоскопу. Наразі в Україні таких досліджень не проводять і в українській вокальній педагогіці поняття твангу відсутнє. Тому що вокально-педагогічні методи застарілі.

Американські та європейські вокалісти постійно використовують тванг і вони не створюють його спеціально. Тому що в англійській мові дуже багато “тванговості”. В українській мові є лише декілька твангованих звуків, тому нам приходиться переймати досвід у наших західних колег.

Анатомічно тванг досягається за допомогою звуження надгортанника до аритеноїдногохрящя, що забезпечує вузький простір над голосовими складками, тим самим змушуючи голосові складки не так сильно коливатися. В залежності від висоти ноти простір над голосовими складками буде вужчий або ширший. На практиці чим вище нота, тим вужчим буде простір і навпаки. При цьому вокаліст не буде відчувати дискомфорту у своєму вокальному апараті.

Знайти тванг можна за допомогою імітації таких звуків як плач немовляти, сирена, м'явкання та ін. Також тванг тренують за допомогою 10 звуків американського алфавіту: EE, I, EH, A, OO, O, OH, AH, OE, UH. Кожному звуку відповідає певне положення язика в роті. З дітьми краще займатись імітаціями різних твенгованих звуків у формі гри. З дорослими потрібно використовувати всі способи.

Тванг буває виразний та необхідний. Необхідний тванг ми використовуємо при розмові, особливо, коли хочемо гучніше донести свою думку, а також у співі на середніх та низьких ділянках діапазону голоса. Виразний тванг безумовно використовується при виконанні високих нот. На практиці найлегше знайти виразний тванг, а потім поступово його можна зменшувати до необхідного.

Оскільки тванг являється базовим прийомом при постановці голосу, тому він використовується в усіх вокальних техніках. Без нього неможливо засвоїти белтінг, екстремальний вокал. Він навіть використовується в хоровому та оперному мистецтві.

Перед тим, як почати засвоювати цей прийом початківець вокаліст повинен добре володіти своєю опорою. Вокальна опора номер один для вокаліста. За її допомогою вокаліст може протяжно та довго утримувати будь-які ноти. Особливої сили потребують високі ноти. Також важливо, щоб вокаліст опановував нові уміння під наглядом компетентного викладача. Самостійно навчитись вокальній опорі та різним вокальним прийомам, практично, нереально.

Не менш важливо мати базові знання англійської мови, для того, щоб розвивати тванг. Якщо вокаліст не знає англійської, то йому необхідно почати її вчити. Також не завадить дивитись відео з англомовними носіями, щоб чути правильний акцент. Крім цього потрібно багато слухати музики західних виконавців та аналізувати їх спів. Це буде тренувати слух і вокаліст краще буде розуміти, як йому знайти своє звучання. Для прикладу можна послухати таких вокалістів як: Уїтні Х’юстон, Адель, Крістіна Агілера, Демі Ловато та багато інших.

Крім того, що тванг розвиває гучність та діапазон, він також сприяє дзвінкості голосу. Особливо дітям важливо не втрачати цю якість.

Кожен вокаліст повинен знати про тванг і впершу чергу в цьому йому повинен допомогти кваліфікований викладач. Таким чином, тванг необхідний прийом у вокальному мистецтві.
Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Ірина К.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;