Як мотивувати себе до навчання?

motivation

Хочете почати щось вчити, але знову заважають втома, лінь, прокрастинація та нудьга? Не картайте себе та не сприймайте навчання як повинність собі чи іншим. Вчитися не завжди легко, саме тому не всі з нас академіки. Однак, навчання не варто боятися – воно має бути в задоволення.

Якщо Ви так і не сіли за вивчення улюбленого предмету, то ці поради саме для Вас!

1) Ставте великі цілі, але не сподівайтеся їх досягнути в запланований час. Як писав Григорій Сковорода, "Бери вершину і матимеш середину". Потрібно реально оцінювати свої сили та не впадати у відчай через невиправдані очікування.

2) Хтось уже це знає, а Ви ще ні? Нічого, це не причина взагалі цього не вчити, бо хтось може більше. Одну й ту ж саму річ можна не знати, потім знати добре, потім забути, а потім вивчити ще краще.

3) Не соромтеся вчитися від інших, навіть якщо це Ваші конкуренти чи люди молодші і менш досвідчені за Вас. Як кажуть, вік живи – вік учись.

4) Вчіться з різних джерел. Так і цікавіше, і можна перевірити достовірність інформації.

5) Чергуйте різні види діяльності. Це забезпечить захист від швидкої втомлюваності.

6) Зробіть місце для навчання зручним та затишним. Оточіть себе улюбленими речами, живими рослинами, домашніми улюбленцями, впустіть у кімнату вдосталь світла та свіжого повітря.

7) Моліться перед тим, як братися за якусь справу. Я серйозно. Звичайно, я не про "Отче наш", за винятком того, що Ви людина релігійна. Я про правильне налаштування. Подумайте для чого Вам потрібно опанувати цей предмет, як це Вас змінить, як Ви будете почуватися, яка від цього буде користь Вам та іншим.

8) Не бійтеся не знати або не розуміти чогось. Прочитайте ще раз. Запитайте у когось. Незнання – це не соромно. Відсутність прагнення до знання – інша справа.

9) Не думайте, що вам щось повинно даватися легко, бо ви такі чудові. Навчання – це завжди важка праця, яка або ламає людину повністю, або робить її кращою.

10) По можливості вчіть те, що ви любите. Не вчіть все підряд. Нехай уроки будуть побаченнями.

11) Пам’ятайте про труднощі, які були на шляху до вивчення цього предмету та як ви ї здолали. Не можна ж закрити очі на все це та зупинитися саме зараз? Не руйнуйте те, що так довго будували, та не забувайте, чому ви почали.

12) Дбайте про якість ваших знань, а не лише про швидкість вивчення. Те, що цікаво, запам’ятається надовго, а те, що вивчене якісно, ніколи не забудеться.

То чому ж навчатися так складно? Невже не можна просто сісти і запам’ятати все відразу? Справа в тому, що суперечлива людська природа постійно шукає привід нічого не робити, навіть якщо бездіяння приносить шкоду. Навіщо вчити правило, якщо по телевізору йде улюблений фільм чи надворі гарна погода і саме час прогулятися? Треба постійно собі нагадувати, що якщо не зараз, то цей ідеальний час для навчання може ніколи й не настати. Прокручуйте в голові, що екзамен чи співбесіда вже не за горами. Крім того, сісти за вивчення предмету часто заважають попередні невдачі. Якщо одного разу щось не вийшло, то потім вже не хочеться повертатися до цієї теми. Переступіть через усе, що вам заважає і почніть вчитися вже зараз. Навіть якщо сьогодні не вийшло, то завтра вже точно вийде.

Завжди думайте наперед, де ви зможете використати здобуті знання найближчим часом. Утім, іноді потрібно накопичувати знання та відкладати їх до потрібного моменту. Приміром, берегти ці знання до співбесіди, до екзамену чи до поїздки закордон. У наш час інформація – дуже цінна річ. Не впускайте нагоду її отримати. Чим більше предметів ви освоїте, тим більше шансів у вас буде залишитися на плаву. Не дарма говорять, знання за плечима не носити. Кожного разу, відкриваючи книжку, думайте про те, чому ви це робите. Нові знання несуть нові можливості. Головне – розуміти, як їх використати.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 2 користувачів

Автор: Вікторія П.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;