Як правильно шукати інформацію

Чим би ви не займалися, де б не працювали, ви витрачаєте понад 30% свого часу на пошук інформації. Якщо ви хочете працювати в сфері консалтингу, аудиту або інвест-банкінгу, ви будете проводити до 50-60% трудового дня, працюючи з даними.

 

Чому важливо вміти шукати і обробляти інформацію

Обсяг оброблюваної нами інформації подвоюється щороку, а знання, які ми отримуємо, застарівають протягом 2-5 років. Ось чому нам життєво необхідно вміти працювати з даними.

Навик багато і добре працювати з якісною інформацією допомагає не тільки заощадити час, але і працювати в 2,5 рази ефективніше. Тут потрібно звернути увагу на три речі:

 • як ми шукаємо інформацію;
 • як її обробляємо;
 • в якому вигляді представляємо цільової аудиторії.

І почнемо ми з розмови про пошук.

 

Пошук даних: чи не інтернетом єдиним

Всі ми звикли шукати інформацію в інтернеті, але, крім звичайних інтернет-джерел, існують паперові носії, експертна думка і власна база даних.

Якщо ви починаєте з інтернету, сфокусуйтеся на якісних джерелах. Але інформація в інтернеті не структурована і обробляти її важко і енергозатратно. Що робити? Тут в гру вступає експерт. А про цінності власної інформаційної бази можна навіть не згадувати: ви і самі уявляєте, за які гроші свої бази по проектам продають такі компанії, як McKinsey.

 

Алгоритм пошуку інформації

Виходячи з вищесказаного, ми пропонуємо вам простий алгоритм пошуку інформації.

 1. Власна база. Якщо це не перший ваш проект, ви зможете швидше увійти в тему, використовуючи свої архіви, структуровані так, як зручно особисто вам.
 2. Вступний пошук в інтернеті. Тільки після цього приступайте до preliminary research. Вступний пошук допоможе вам приблизно зрозуміти вашу тематику: тренди, гравців на ринку і т. Д. Не витрачайте на це занадто багато часу.
 3. Перша зустріч з експертом. Тепер можна сміливо телефонувати експерту. Експерт - це той незамінна людина, який розкидає всі ваші завдання по піраміді Мінто, допоможе структурувати інформацію і підкаже, в якому напрямку рухатися далі.
 4. Занурення в тему. Тільки після зустрічі з експертом ви починаєте повноцінний research - детальний і ретельний.
 5. Повторна зустріч з експертом. Тепер вам потрібен feedback про те, наскільки знайдена вами інформація актуальна і адекватна. Проведіть sanity check, або «тест на вошивість». До того ж у вас напевно накопичилися питання, на які необхідно отримати релевантні відповіді.
 6. Фіналізація даних. І тільки в самому кінці ви аналізуєте інформацію, засновану на просунутому пошуку та отриманих від експерта Інсайт.

 

Шість правил пошуку інформації

Щоб зробити роботу з даними ефективніше, дотримуйтеся шести правил пошуку інформації:

 • Чітко розумійте мета пошуку. Яку інформацію ви хочете знайти? Якщо у вас є мета, ви не будете втрачати час, переходячи по випадковим посиланнях і безладно гортаючи сайти.
 • Використовуйте первинний фільтр. Які ресурси вас цікавлять? Визначте критерії релевантності сайтів та відсівайте зайве.
 • Складіть список сигнальних слів. Сигнальні слова - це терміни, які використовуються в функціональному жаргоні даної тематики. Складіть список таких слів і використовуйте їх в пошукових запитах. Це дозволить вам уникнути сайтів непрофесіоналів з неправильною інформацією.
 • Шукайте зверху вниз. Працюючи зі структурованими джерелами, наприклад з Wikipedia, пам'ятайте, що визначення і базові тези найчастіше розташовуються на початку статті, і вам не обов'язково гортати далі в разі їх нерелевантності.
 • Сканувати вміст. Читати кожен документ повністю на етапі вступного пошуку необов'язково. Пробіжіться по тексту і виділіть те, що може бути вам корисно, щоб уникнути багатогодинного читання.
 • Створіть підсумковий список. Розставте джерела, щоб позначити подальшу стратегію роботи з ними: які з джерел самі релевантні і вимагають детального вивчення, а які стануть в нагоді як додаткові матеріали?

Як це працює? Наведемо приклад.

Ви шукаєте ноутбук на «Яндекс.Маркеті». В першу чергу задайте потрібні вам критерії (технічні характеристики, дизайн, ціновий діапазон), але не йдіть відразу ж в магазин, а знайдіть експерта з досвідом 10-15 років і задайте йому ваші питання. Тільки не забувайте головне правило: завжди вислухайте як мінімум трьох експертів.

 

Де шукати

В інтернеті є джерела інформації, про які багато хто з вас не чули. Якщо ви звикли користуватися виключно Google, спробуйте нові місця для пошуку:

Пошуковики - НЕ Яндекс і Google. Наприклад, Wolfram | Alpha. Він значно спрощує роботу з математичними моделями і допомагає візуалізувати фінансові та економічні показники.

Авторитетні новинні сервіси. Ми радимо «Ведомости» як найбільш бізнес-орієнтований ресурс (до речі, студентам надається 75% -ва знижка на підписку), але ви також можете звернутися до політичного «Коммерсант» або новинному «РБК». Краще не вибирати щось одне, а читати все три.

Рейтинг:5 з 5

На основі відгуків 1 користувачів

Автор: Валерій У.

Редакція не несе відповідальності за наповнення блогів, вони є персональною думкою автора

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Інші статті викладача

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Лексичні помилки на ЗНО: Підготовка та запам'ятовування

З цими практичними порадами та стратегіями ви зможете ефективно вивчити лексику та підготуватися до успішного складання ЗНО з української мови.

Автор: Ірина З.

Різниця між синтезатором, акустичним піаніно та MIDI- клавіатурою

Перед тим, як почати займатися фортепіано, дуже багато учнів хочуть придбати інструмент, але не знають різницю між ними і просять допомоги при виборі. Тому хочу трохи обговорити цю тему.

Автор: Юлія А.

Як відрізнити Present Simple від Present Continuous, якщо Ви початківець?

Допомога в розумінв англійської граматики для початківців.

Автор: Юліанна С.

Логопедичні кейси

У даній статті представлено два логопедичні кейси, в яких описано роботу з клієнтами з мовленнєвими порушеннями.

Автор: Марина К.

Чи після 1 заняття з логопедом мовлення буде чітким?

Стаття про прогнозування результату 1 заняття та про те чи потрібно дотримуватися послідовності постановки звуків.

Автор: Марина К.

Інші новини:

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

Творення і відмінювання прізвищ, імен по батькові в українській мові

01.03.2024

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

Вчимося рахувати швидко: що таке ментальна арифметика

28.02.2024

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

Вивчаємо речення, які ускладнені вставними словами: правопис вставних конструкцій

27.02.2024

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

Відмінювання слів в українській мові: важливі відомості про кличний відмінок

20.02.2024

;