Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Таблиця часів іспанської мови

10.02.2022

Таблиця часів іспанської мови
Вивчення іноземних мов
  1. Скільки часів в іспанській мови
  2. Часи в іспанській мові: коротке пояснення
  3. Таблиця часів іспанської

   

  Усю граматику іспанської мови охопити за один раз не вдасться, оскільки обсяги цієї теми досить великі. В цій ви знайдете інформацію про основні часи в іспанській мові, їх коротка характеристика, а також декілька зручних таблиць, які можна зберегти й використовувати як підказки під час вивчення нової мови.

  Скільки часів в іспанській мови?

  Всього в іспанській мові існує 32 дієслівні часи (Tiempos verbales). До їх переліку не входять конструкції з інфінітивами або герундієм, такі як:

 • ir a+infinitive: Por la tarde voy a jugar al tenis (Увечері я гратиму в теніс);

 • estar+gerundio: Ágata está hablando por teléfono (Агата говорить по телефону);

 • seguir+gerundio: Bruno sigue viviendo en València (Бруно продовжує жити у Валенсії);

 • llevar+gerundio: Frank lleva estudiando español tres años (Френк вчить іспанську три роки).

Усі часи в іспанському варто поділити на дві великі групи по 16 часів з активним (Voz activa) та пасивним (Voz pasiva) станами, дві таблиці з якими ви знайдете нижче. Активний стан використовується тоді, коли суб'єкт речення є виконавцем дії, та відповідно виступає у ролі підмета:

таблиця часів в іспанській мові

Тут в активному стані стоїть дієслово hace, а об'єкт plan виступає у ролі доповнення. У реченні з пасивним станом об'єкт перетягує на себе роль підмета, а дія виконується над ним:

таблиця часів в іспанській мові

Зверніть увагу, що пасивний стан утворюється за схемою «ser + participio», де ser ставиться в потрібному числі, особі та часі та поєднується з дієприкметником минулого часу. Дієприкметник формується за таким зразком:

таблиця часів в іспанській мові

Винятки становлять ці дієприкметники:

таблиця часів в іспанській мові

Далі розглянемо категорії, за якими розподіляються всі наявні часи. Але не забувайте про те, що для того, щоб глибоко освоїти іспанську мову, самоосвіти недостатньо. Тому бажано займатися індивідуально з репетитором, який буде вказувати на ваші помилки, слухати вас, пояснювати вам основні правила та винятки, давати вправи під ваш рівень знань та складати вам зручну програму занять.

Читайте також: Найпростіший спосіб вчити нові іншомовні слова

Часи в іспанській мові: коротке пояснення

Дієслова поділяються на прості (simples) та складні (compuestos): Yo compré un coche (Tiempo simple – простий час); Yo he comprado un coche (Tiempo compuesto – складний час). Переклад в обох прикладах наступний: Я купив машину. У складному часі дієслово складається з двох частин – форми дієслова haber (мати) та дієприкметника. Простий час утворюється від простого інфінітива (comprar – купувати), складний час будується на основі складного інфінітива або інфінітива минулого часу (haber comprador – мати купленим).

таблиця часів в іспанській мові

Наступний поділ часів відноситься до Los modos (способів). Кожним способом передається мета висловлювання. Їх існує лише 4, а саме:

 • Indicativo. Дійсний спосіб, використовується для реальних дій. Emilia come albaricoques. Емілія їсть абрикоси.

 • Subjuntivo. Умовний спосіб, використовується при вираженні почуттів, емоцій, бажань. Fabián quiere que Emilia coma albaricoques. Фабіан хоче, щоб Емілія їла абрикоси.

 • Condicional. Умовний спосіб, використовується, коли щось залежить від якоїсь умови. Si Emilia no hiciera dieta, comería dulces. Якби Емілія не була на дієті, вона їла б цукерки.

 • Imperativo. Наказовий спосіб, використовується для примусу до дії. ¡Come albaricoques! Їж абрикоси!

Дії можуть бути доконаними (Perfectos) і недоконаними (Imperfectos). Gabriel construía la valla. Габріель будував паркан - недоконаний, тобто йдеться про процес, результат якого не відомий. Gabriel construyó la valla. Габріель побудував паркан - доконаний, результат дії зрозумілий. В теперішньому часі може бути лише недоконана дія (Presente imperfect de indicative). У майбутньому та минулому можуть бути дії закінчені (Gabriel construyó la valla – Габріель побудував паркан, Yo habré leído «Guerra y Paz» – Я прочитаю «Війну і мир») або незакінчені (Gabriel construía la valla – Габріель будував паркан, Yo leeré «Guerra y Paz» – Я читатиму «Війну і мир»).

 

У минулому також є такі часи, як Pretérito indefinido (невизначений) і два минулих доконаних часи - Pretérito Pluscuamperfecto і Pretérito Anterior, коли одну дію скоєно в минулому раніше за іншу дію. Різниця між ними в тому, що Pretérito Anterior означає дві дії з мінімальним розривом у часі між собою; у реченні зазвичай присутні такі часові маркери як luego que (після того, як), tan pronto como (як тільки), apenas (тільки, ледь), no bien (ледве), así que (як тільки). Tan pronto com Héctor ha construido la valla, se compró un coche. Щойно Гектор збудував паркан, він купив машину. У Pretérito Pluscuamperfecto уривок часу між діями не має значення. Наприклад, Cuando llegué a la casa, mi madre ya se había ido (Коли я прийшов додому, мама вже пішла). 

 

Підбиваючи підсумки, за основним параметром (тобто за часом) всі дієслова поділяються на три категорії:

 1. Préteritos. Минулі. Йдеться про подію, скоєну раніше моменту мовлення.

 2. Presentes. Теперішні. Момент мовлення збігається з дією.

 3. Futuros. Майбутні. Дія буде вчинена після моменту мовлення.

По закінченості дії можна виділити п'ять категорій дієслівного часу:

 1. Perfecto. Доконаний.

 2. Indefinido. Невизначений.

 3. Imperfecto. Недоконаний.

 4. Anterior. Передминулий.

 5. Pluscuamperfecto. Давноминулий.

Читайте також: Іспанська для туристів: список основних фраз

Таблиця часів іспанської

Деякі з цих часів вже не використовуються в живому мовленні. Зазвичай їх можна знайти у якійсь старій літературі чи документації. Наприклад, Futuro Subjuntivo – його можна зустріти в деяких прислів'ях та приказках іспанською: Allá on fueres, haz lo que vieres. Куди б ти не пішов, роби те, що бачиш. Або ще один забутий варіант – Pretérito Anterior.

 

В одній із таблиць часів ви побачите часи з активним станом, а в другій – з пасивним.

таблиця часів в іспанській мові

таблиця часів в іспанській мові

Якщо у вас є бажання вчитися, але немає достатнього часу ходити на заняття з іспанської, у пошуку BUKI можна обрати форму онлайн-навчання з репетитором. Сидячи вдома, ви зможете освоювати іспанську для ваших потреб (для подорожей, складання іспитів, спілкування з новими знайомими тощо).

Читайте також: Вивчення іспанської мови: рівні знання і способи підготовки

 

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 3 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Таблиця часів іспанської мови

Скільки часів в іспанській мові?

Всього в іспанській мові існує 32 дієслівні часи (Tiempos verbales). До їх переліку не входять конструкції з інфінітивами або герундієм, такі як: ir a+infinitive: Por la tarde voy a jugar al tenis (Увечері я гратиму в теніс); estar+gerundio: Ágata está hablando por teléfono (Агата говорить по телефону); seguir+gerundio: Bruno sigue viviendo en València (Бруно продовжує жити у Валенсії); llevar+gerundio: Frank lleva estudiando español tres años (Френк вчить іспанську три роки). Читайте більше на BUKI

Які основні часи в іспанській мові?

Дієслова поділяються на прості (simples) та складні (compuestos): Yo compré un coche (Tiempo simple – простий час); Yo he comprado un coche (Tiempo compuesto – складний час). Переклад в обох прикладах наступний: Я купив машину. У складному часі дієслово складається з двох частин – форми дієслова haber (мати) та дієприкметника. Простий час утворюється від простого інфінітива (comprar – купувати), складний час будується на основі складного інфінітива або інфінітива минулого часу (haber comprador – мати купленим) Читайте більше на BUKI

Які бувають способи дієслова в іспанській?

Наступний поділ часів відноситься до Los modos (способів). Кожним способом передається мета висловлювання. Їх існує лише 4, а саме: Indicativo. Дійсний спосіб, використовується для реальних дій. Emilia come albaricoques. Емілія їсть абрикоси. Subjuntivo. Умовний спосіб, використовується при вираженні почуттів, емоцій, бажань. Fabián quiere que Emilia coma albaricoques. Фабіан хоче, щоб Емілія їла абрикоси. Читайте більше на BUKI

Як утворити пасивний стан в іспанській?

Зверніть увагу, що пасивний стан утворюється за схемою «ser + participio», де ser ставиться в потрібному числі, особі та часі та поєднується з дієприкметником минулого часу. Дієприкметник формується за таким зразком: Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.