Добірка запитів у Chat-GPT, які точно полегшать роботу вчителям

18.03.2024

Олена Б.

Статті автора: 148

Добірка запитів у Chat-GPT, які точно полегшать роботу вчителям

Професія вчителя передбачає велике навантаження: написання конспектів уроків, перевірка домашніх завдань і контрольних робіт учнів, заповнення різної документації. І, якщо, деякі різновиди робіт можна виконати лише самостійно, то під час виконання інших можна звернутися по допомогу до штучного інтелекту.

Chat-GPT і інші нейромережі можуть стати їм у пригоді педагогам і полегшити виконання певних службових обов’язків. Що таке чат gpt і як він може допомогти вчителям – розповімо в цьому матеріалі.

Chat-GPT: що таке і як користуватися

Чат GPT – це система штучного інтелекту, яка дає змогу генерувати тексти на основі заданих вхідних даних – запитів.

Щоби користуватися чатом GPT, зазвичай потрібно виконати наступні кроки:

  1. Перейдіть на сайт чату GPT.
  2. Напишіть запит. Це може бути текстове повідомлення або запитання, на яке ви хочете отримати відповідь.
  3. Отримайте відповідь. Чат GPT згенерує відповідь на ваш запит, з огляду на вхідні дані.
  4. У разі незадоволення відповіддю або бажанням отримати більше інформації, ви можете далі взаємодіяти з GPT, ставити йому додаткові запитання або давати чіткіші вказівки.

Під час взаємодії зі штучним інтелектом важливо:

  • Формулювати чіткі запитання або давати однозначні вказівки. Чим точніше і зрозуміліше ви висловите свій запит, тим краще буде відповідь;
  • Фільтрувати результати. Іноді GPT може генерувати неочікувані або непотрібні відповіді. Будьте готові відфільтровувати результати та вказати, яка інформація вам потрібна.

На загал, користування чатом GPT може бути корисним для отримання інформації, але важливо користуватися ним з усвідомленням його можливостей і обмежень. Будь-яка нова технологія покращує і полегшує життя людей. Тому не потрібно боятися чату GPT, а спробувати використовувати його для своїх цілей.

Читайте також: Навчаємося граючи. Що таке гейміфікація

Chat-GPT для вчителів

Чат GPT для вчителів: навіщо використовувати?

Чат GPT «знайшов своє місце» в секторі освіти й дає нові можливості вчителям покращити викладання та персоналізувати процес навчання. Ось кілька вагомих причин, щоби звертатися по допомогу до чату GPT вчителям шкіл і викладачам вишів.

Chat GPT як швидка пошукова система.

У класі бувають випадки, коли вчителеві потрібен швидкий доступ до інформації. Хоча традиційні пошукові системи надають величезну кількість даних, миттєво отримати точну відповідь може бути важко. Натомість вчителі можуть використовувати чат GPT, щоб отримати необхідну інформацію.

GPT також може рекомендувати навчальні ресурси чи інтерактивні сервіси, які можуть бути корисними для викладання конкретного предмета або теми.

Створення адаптованих уривків для читання

Якщо ви вчитель іноземної мови і прагнете покращити навички читання своїх учнів, надання відповідних матеріалів для читання може бути складним завданням.

Створення уривків, адаптованих до індивідуальних рівнів учнів, потребує часу та зусиль. На щастя, Chat GPT зможе й тут допомогти вам. З його допомогою можна писати уривки для читання на певні теми та змінювати рівень складності відповідно до потреб вашого учня.

Замість того, щоб витрачати години на пошук відповідних матеріалів для читання, зверніться по допомогу до чату GPT.

Створення математичних задач

Вчителі можуть розраховувати на Chat GPT, щоб створити математичні завдання, адаптовані до конкретних тем, разом із рішеннями. Ця функція дає змогу швидко розробити цікаві завдання, з урахуванням віку учнів і необхідного рівня складності.

Підготовка запитань і відповідей до контрольної роботи / сесії

Після вивчення певної теми типовою практикою є оцінювання знань учнів із допомогою перевірочних робіт. Однак, упорядкування запитань і відповідей вручну може зайняти багато часу.

Chat GPT пропонує зручне рішення, створюючи різні запитання. Використовуючи чат GPT, викладачі можуть оцінити знання учнів і заощадити свій час на підготовку контрольної.

Chat GPT може генерувати різноманітні типи запитань – від тестових питань із варіантами відповідей до розгорнутих із короткою відповіддю. Це дасть змогу урізноманітнити оцінювання знань учнів.

Чат GPT для ефективного планування уроків

Чат GPT є цінним інструментом для планування уроків. Вчителі можуть використовувати його, щоб складати плани уроків, розробляти таблиці для учнів і проєктувати навчальні матеріали згідно з освітніми стандартами. Chat GPT може коригувати та адаптувати уроки, щоби вони якнайкраще відповідали потребам різних груп учнів.

Створення цікавих сценаріїв і навчальних ігор

Навчання з допомогою ігрових методик може покращити засвоєння знань учнями. Однак створення цікавих сценаріїв може зайняти багато часу. З допомогою чату GPT вчителі можуть це зробити швидко.

Поради з психології навчання

Учителі можуть запитувати поради із психології навчання, наприклад, як краще стимулювати зацікавленість учнів. Також педагоги мають можливість дізнаватися стратегії збереження дисципліни, вирішення конфліктів та підтримання позитивного середовища в класі.

Chat-GPT для вчителів

Чат GPT для вчителів в Україні: які завдання можуть виконувати запити?

З допомогою чату gpt можна онлайн можна створювати тексти до презентацій, навчальні таблиці для учнів, генерувати сценарії позакласних заходів, готуватися до уроків, писати конспекти до них і, навіть, розв’язувати різноманітні рівняння.

Тепер розгляньмо кілька прикладів запитів для чату GPT, які полегшать роботу вчителям.

  1. Будь у ролі вчителя історії. Я дам тобі тему для календарно-тематичного планування і напиши мені детально про неї. Ця інформація буде використана для підготовки до уроку. Напиши основну інформацію, цікаві факти і джерела. Заохочуй мене вивчати історію і після того, як напишеш, пропонуй розглянути більш детально те, що ти написав. Надай 5 прикладів запитань, які тобі можна задати, я напишу від 1 до 5 і ти продовжиш. Роби так після кожної відповіді.

    Розділ 1. Виникнення Русі-України.

    Розселення літописних слов’янських племен на території сучасної України.
  2. Будь у ролі вчителя історії. Напиши план проведення уроку.

    Розділ 1. Виникнення Русі-України. Розселення літописних слов’янських племен на території сучасної України.
  3. Будь у ролі вчителя української мови. Створи тест із 5 запитаннями й декількома варіантами відповідей, які оцінюють розуміння учнями теми «Головні члени двоскладного речення».
  4. Будь у ролі вчителя української літератури. Створи план проведення позакласного заходу до дня народження Тараса Шевченка.
  5. Будь у ролі вчителя географії. Створи 12 запитань різних видів до контрольної роботи з теми «Африка».
  6. Будь у ролі вчителя фізики. Створи тест, який буде складатися з 10 запитань і 4 варіантів відповідей до кожного питання з теми «Механічна робота та енергія».
  7. Створи приклад добре написаного есе на тему «Вплив культури на ідентичність людини» для школярів.
  8. Будь класним керівником 11 класу. Розроби план проведення виховної години в школі на тему «Соціальні мережі: зміна спілкування».
  9. Ти – вчитель історії. Створи описи до 15 слайдів презентації «Хрещення Русі».
  10. Будь у ролі вчителя англійської. Напиши текст для читання учнями 6 класу на тему «Travelling» і розроби 12 завдань, які перевірять розуміння прочитаного учнями.
  11. Будь у ролі вчителя англійської. Напиши текст на тему «Family», у якому будуть пропущені певні слова, щоб учні самостійно їх підібрали.
  12. Будь у ролі вчителя англійської. Напиши зрозуміле пояснення теми «Irregular verbs» дітям, наведи приклади найуживаніших неправильних дієслів.
  13. Будь у ролі вчителя математики. Напиши зрозуміле пояснення теореми Піфагора дітям.
  14. Напиши 10 цитат відомих людей про творчість Лесі Українки.
  15. Надай інформацію про кращі практики викладання математики в 5 класі.
  16. Як краще стимулювати зацікавленість учнів на уроці або як ефективніше організувати клас?
  17. Які є стратегії вирішення конфліктів між учнями підліткового віку для застосування учителем у школі?
  18. Напиши приклади практичних робіт із природознавства для 5 класу за новою програмою з перевірковими завданнями і 3 варіантами відповідей.
  19. Створи 15 запитань із 4 варіантами відповіді, які оцінюють розуміння учнями теми «Атоми й молекули».
  20. Створи таблицю «Основні події Першої світової війни».
  21. Розроби інструкцію користування обладнанням у класі інформатики для учнів.
  22. Підготуй зрозуміле пояснення для учнів 6 класу про цикли в програмуванні.
  23. Створи докладний план уроку з географії для учнів 7 класу з теми «Корисні копалини». Зрозуміло поясни всі важливі поняття. Напиши питання для перевірки знань учнів наприкінці уроку.
  24. Перевір на граматичні й орфографічні помилки текст «…».
  25. Будь у ролі класного керівника в школі. Запропонуй теми для обговорення на виховній годині з учнями 11 класу.
  26. Створи 12 завдань із математики з теми «Додавання від’ємних чисел» із правильними відповідями.
  27. Запропонуй командні навчальні ігри для учнів 5 класу під час вивчення теми «Будова слова».
  28. Розроби 5 запитань із варіантами відповідей на встановлення правильної послідовності події на тему «Розвиток культури України за більшовицького режиму».
  29. Створи інтерактивний квест для учнів 9 класу із завданнями із різних предметів.
  30. Будь у ролі вчителя початкових класів. Запропонуй тему для уроку із використанням STEM-технологій для учнів 3 класу.
  31. Запропонуй план батьківських зборів на 30 хвилин із питань безпечного освітнього середовища та правил поведінки дітей під час сигналу «Повітряна тривога».
  32. Створи глосарій термінів із хімії для учнів 6 класу.
  33. Запропонуй допис для сторінки школи в соціальній мережі на тему «Як пройшла лінійка з нагоди свята 1 вересня в Київській гімназії № 177».
  34. Створи список навчальних курсів, які будуть корисні для вчителя інформатики.
  35. Запропонуй найкращі сервіси для створення інтерактивного контенту для уроків із покликаннями.
  36. Створи чек-лист з 10 порадами «Як бути хорошим учителем».

Учителі можуть експериментувати і пробувати вирішувати будь-які робочі завдання з допомогою чату GPT.

Читайте також: Метод асоціацій: як швидко вивчити англійську мову

Сподобалась стаття? Оцініть

5

На основі відгуків 3 користувачів

Олена Б.

Автор Олена Б.

У 2019 році закінчила магістратуру філологічного факультету Донецького Національного Університету імені Василя Стуса. Співпрацювала з міжнародними компаніями, пишу інформаційні статті

Статті автора: 148

Підібрати репетитора

Добірка запитів у Chat-GPT, які точно полегшать роботу вчителям

Як використовувати Chat GPT у навчанні?

У класі бувають випадки, коли вчителеві потрібен швидкий доступ до інформації. Хоча традиційні пошукові системи надають величезну кількість даних, миттєво отримати точну відповідь може бути важко. Читайте більше на BUKI

Як створити план уроку в чаті GPT?

Chat GPT може коригувати та адаптувати уроки, щоби вони якнайкраще відповідали потребам різних груп учнів. Читайте більше на BUKI

Як чат GPT може допомогти вчителю?

Будь у ролі вчителя історії. Я дам тобі тему для календарно-тематичного планування і напиши мені детально про неї. Ця інформація буде використана для підготовки до уроку. Напиши основну інформацію, цікаві факти і джерела. Читайте більше на BUKI

Схожі статті

BUKI

Платформа, що об’єднує репетиторів та учнів

Створити профіль репетитора

Експертні статті від репетиторів