Як вступити на психологію в 2024 році?

12.12.2023

Як вступити на психологію в 2024 році?
Вища освітаНовини ЗНО
 1. Спеціальність психологія: перспективи працевлаштування
 2. Що потрібно здавати на психолога у 2024?
 3. Як вступити на психологію після 9 класу?
 4. Де в Україні вивчати психологію?

В Україні професія психолога стає більш затребуваною, адже суспільство позбувається стереотипів про психотерапію. Серед населення підвищується рівень поінформованості про цю професію й люди не бояться звертатися по допомогу до психологів. А випускники шкіл під час вступу до університету все частіше віддають перевагу цій спеціальності.

 

У 2023 році на спеціальність психологія до Київського університету імені Бориса Грінченка подали заявки 764 абітурієнти. У 2022 році ця цифра була меншою – 566 осіб. А у 2020 році на психологію хотіли вступити 422 людини. 

 

У Київському національному університеті імені Тараса Шевченка у 2023 році на психологію зареєстрували 1636 заявок, у 2022 – 1230, а у 2020 році – 1068.

 

Ким можна працювати після здобуття диплома та як вступити на психологію можна дізнатися із цієї статті.

СПЕЦІАЛЬНІСТЬ ПСИХОЛОГІЯ: ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Ця спеціальність відкриває перед молодими спеціалістами багато перспектив.

Навчальні установи

Психологи працюють у школах, ліцеях, університетах. Робота спрямована на взаємодію з учнями та їхніми сім’ями, допомогу у вирішенні різних проблем. Фахівці керуються психологічними основами навчання та виховання.

Дитячі центри

Дитячі психологи працюють у дитячих садках, інтернатах, дитячих будинках, спеціалізованих центрах допомоги дітям з особливостями розвитку. Вони спілкуються з дітьми та їхніми батьками.

 

У таких установах можуть працювати психологи-консультанти та корекційні психологи, які допомагають дітям сформувати правильні моделі поведінки або скоригувати хибні поведінкові форми.

 

Батьків фахівці вчать правильно взаємодіяти з дитиною з огляду на її індивідуальні особливості.

Приватні кабінети

Приватною практикою можуть займатися сімейні, дитячі психологи, конфліктологи, які прагнуть допомагати людям у вирішенні їхніх сімейних та особистих проблем. Можуть працювати як з одним членом сім’ї, так і з усією сім’єю.

Соціальні служби

У таких установах працюють соціальні психологи, які підтримують незахищені групи населення та людей у ​​складних життєвих ситуаціях. Іноді в соціальних службах є реабілітаційні психологи, але найчастіше такі фахівці працюють у службах порятунку.

HR-агентства

Спеціаліст з персоналу – не найочевидніша робота для психолога. На співбесіді потрібно за невеликий період часу визначити особистісні якості людини, зрозуміти, чи підходить кандидат компанії та ухвалити рішення про його прийняття. Психолог впоратися з цим завданням краще за інших.

Фірми, що надають послуги поліграфу

Останнім часом співбесіда – це не єдиний етап для успішного працевлаштування. Часто після нього потрібно пройти поліграф.

 

Поліграфолог веде перевірку людини на спеціальному апараті, ставить їй питання та відстежує реакції на пристрої. Психолог чудово впорається з цією роботою.

Приватні компанії

Керівники фірм запрошують до штату корпоративних психологів, коучів для підтримки здорової атмосфери в колективі та мотивації співробітників. Коучі проводять особистісні та групові тренінги для зростання особистості та підвищення продуктивності компанії загалом.

Рекламні компанії

Психологи працюють у парі з маркетологом і допомагають створювати ефективні рекламні компанії, аналізуючи потреби цільової аудиторії з погляду психології.

Тренінгові центри

У таких компаніях працюють практичні психологи та коучі, які проводять тренінги розвитку лідерських якостей, програми з впровадження нових форм навчання співробітників.

 

З розвитком бізнесу підвищився попит на кар’єрних, трансформаційних і велнес-коучів.

Поліклініки, реабілітаційні центри

У таких службах працюють клінічні та реабілітаційні психологи, які взаємодіють із пацієнтами / постраждалими та допомагають їм поставити діагноз / впоратися із сильним стресом. Останнім часом попит на таких спеціалістів зріс через кризову безпекову ситуацію в Україні.

Політичні партії

Подібні організації наймають психологів, які знають психологічні аспекти політичного життя та можуть залучити потенційних виборців. У партіях працюють коучі, які проводять спеціальні тренінги підвищення ефективності співробітників.

 

Психологія – мультидисциплінарна наука. Психолог може працювати як у кризовому центрі, медичному закладі, hr-агентстві, юридичній компанії, так і в спортивній, освітній, науковій галузі.

Читайте також: Умови вступу до університетів України в 2024 році

вступ на психологію 2024

ЩО ПОТРІБНО СКЛАДАТИ НА ПСИХОЛОГА У 2024?

Для вступу на спеціальність психологія у 2024 році потрібно скласти три обов’язкові іспити – українську мову, математику, історію України. Четвертим іспитом на НМТ можна обрати українську літературу географію, іноземну мову, біологію, фізику чи хімію.

 

Але перш ніж писати заяву про предмети на НМТ, краще уточнити інформацію про необхідні іспити в приймальній комісії чи на сайті конкретного університету. Здебільшого біологія має вищий ваговий коефіцієнт для цієї спеціальності, тому доречно обрати саме її.

вступ на психологію 2024

ЯК ВСТУПИТИ НА ПСИХОЛОГІЮ ПІСЛЯ 9 КЛАСУ?

В Україні навчання на психолога відбувається у вищих навчальних закладах, вступити до яких можна після закінчення 11 класу та успішного написання НМТ (ЗНО). Не треба поспішати йти зі школи якомога раніше, якщо є бажання надалі пов’язати свою кар’єру з психологією.

Випускні класи краще присвятити ретельній підготовці до випускних іспитів. Потрібно вибрати предмети НМТ (ЗНО) для вступу на психолога й почати займатися.

 

Підвищити ефективність підготовки до НМТ допоможе репетитор. Педагог розробить графік навчання з урахуванням початкового рівня підготовки та кількості місяців до іспитів. Вчитель буде приділяти весь час на занятті своєму підопічному й буде пояснювати всі складні моменти простими словами для глибшого розуміння матеріалу.

 

Знайти репетитора для підготовки до НМТ можна на сайті BUKI.

 

Але якщо потрібно шукати коледж зі схожою на психологію спеціальністю, то можна розглянути педагогічний напрямок. Після закінчення дошкільної освіти або викладання в молодших класах у рамках коледжу, можна вступити до університету на психологію і пізніше працювати в дитячих садках, школах або інших закладах, де потрібно взаємодіяти з дітьми.

Читайте також: Університети Львова: куди вступати

вступ на психологію 2024

ДЕ В УКРАЇНІ ВИВЧАТИ ПСИХОЛОГІЮ?

Важливо знайти хороший виш для отримання фундаментальних знань із психології. Перш ніж вибирати вузьку спеціалізацію, потрібно здобути основні знання з усіх напрямів психології.

 

У 2024 році (за результатами 2023 року) найбільш престижними вишами зі спеціальністю психологія в Україні було визнано такі навчальні заклади.

Київський національний університет імені Тараса Шевченка

У виші є факультет психології, на якому можна вивчати три спеціальності: психологія, соціальна робота та соціальна педагогіка.

 

Після здобуття диплома бакалавра, можна продовжити вивчати психологію на магістратурі та вибрати вузьку спеціалізацію:

 • Політична психологія;
 • Психологія дитинства та сім’ї з основами психотерапії;
 • Клінічна психологія з основами психотерапії;
 • Нейропсихологія.

Львівський національний університет імені Івана Франка

Спеціальність психологія можна здобути на філософському факультеті. Після випуску з бакалаврату можна продовжити навчання в магістратурі на аналогічній спеціальності. В університеті можна навчатися на бюджетній та контрактній формі.

Харківський національний університет імені Каразіна

У ВНЗ психологію вивчають на факультеті психології. Є можливість після здобуття диплома бакалавра, вступити до магістратури та аспірантури. Вчитися можна на денній та заочній формі.

Києво-Могилянська академія

У навчальному закладі спеціальність психології можна здобути на факультеті соціальних наук та соціальних технологій. Після отримання освітнього рівня бакалавр можна вступити до магістратури на ідентичну спеціальність.

Львівська Політехніка

Вищий навчальний заклад називає структурні одиниці не факультетами, а інститутами. Для отримання освітніх рівнів бакалавра та магістра, потрібно вступити до Інституту права, психології та інноваційної освіти на відповідну спеціальність.

Київський національний торговельно-економічний університет

У ВНЗ на факультеті економіки, менеджменту та психології можна вивчати практичну психологію в рамках освітніх рівнів бакалавра та магістра.

Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова

Студенти педагогічного факультету можуть вивчати практичну психологію та психологію розвитку особистості. На соціально-правовому факультеті є спеціальність консультативна психологія. В університеті є цілий факультет психології, де студенти можуть навчатися на різних напрямах:

 • Психологічне консультування;
 • Соціальна та сімейна психологія;
 • Психосоматика та психологія здоров’я;
 • Політична психологія. Коучінг;
 • Психологія врегулювання конфліктів.

На факультеті спеціальної та інклюзивної освіти абітурієнти можуть знайти спеціальність спеціальної, клінічної психології.

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара

На факультеті психології та спеціальної освіти в рамках бакалаврату можна вивчати психологію, практичну психологію та логопедію. На магістратурі студентам надається право вибрати спеціалізацію – психологію управління.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича

На факультеті педагогіки, психології та соціальної роботи є можливість вивчати психологію для закладів дошкільної освіти, практичну та соціальну психологію, логопедію.

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

Під час вступу на факультет психології можна вибрати одну з таких спеціальностей:

 • Психологія;
 • Реабілітаційна психологія;
 • Дитяча психологія та психологічна практика.

Список університетів психології в Україні не обмежується наведеними вище навчальними закладами. Вивчати психологію можна в ДонНУ імені Василя Стуса, Ужгородському національному університеті, Сумському державному університеті.

 

У ВНУ імені Лесі Українки є можливість навчатися на спеціальності практична психологія, корекційна психопедагогіка і логопедія, соціальний аналіз.

 

Навчання психолога не закінчується здобуттям диплома бакалавра чи магістра. Щоби бути в курсі нових методик, потрібно постійно розвиватись: читати профільну літературу, відвідувати навчальні семінари, виступати на конференціях.

Читайте також: Плюси і мінуси освіти за кордоном

Оцініть новину

Рейтинг: 4.06 з 5

На основі відгуків 31 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Як вступити на психологію в 2024 році?

Де працювати психологом?

Ця спеціальність відкриває перед молодими спеціалістами багато перспектив. Навчальні установи Психологи працюють у школах, ліцеях, університетах. Робота спрямована на взаємодію з учнями та їхніми сім’ями, допомогу у вирішенні різних проблем. Фахівці керуються психологічними основами навчання та виховання. Читайте більше на BUKI

Що потрібно здавати на психолога у 2024?

Для вступу на спеціальність психологія у 2023 році потрібно здати два обов’язкові предмети – українську мову та літературу, математику... Читайте більше на BUKI

Як вступити на психологію після 9 класу?

Після закінчення дошкільної освіти або викладання в молодших класах у рамках коледжу, можна вступити до університету на психологію і пізніше працювати в дитячих садках, школах або інших закладах, де потрібно взаємодіяти з дітьми. Читайте більше на BUKI

Де в Україні вивчати психологію?

У 2023 році найбільш престижними вишами зі спеціальністю психологія в Україні було визнано такі навчальні заклади. Київський національний університет імені Тараса Шевченка У виші є факультет психології, на якому можна вивчати три спеціальності: психологія, соціальна робота та соціальна педагогіка. Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. ІІ.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі.

Автор: Наталія Д.

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. І.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі

Автор: Наталія Д.

Уважно! Англійські слова, які легко переплутати

У цьому дописі розглянемо 5 пар слів, які можна легко переплутати. В англійській мові це не єдина складність, однак пройшовши її, ви будете на крок ближче до успіху!

Автор: Руслана Ф.

Корисні поради для вивчення іспанської мови

Вивчення іспанської мови може бути захоплюючим та корисним викликом. Якщо ви вирішили освоїти цю мову, деякі поради можуть полегшити вам цей шлях.

Автор: Віолетта Д.

ТОП порад для ефективного вивчення івриту

Вивчення івриту - захоплюючий і надзвичайно корисний процес.

Автор: Вероніка В.

;