Слава Україні! Героям слава!Підтримка армії »

Найкращі словники для вивчення англійської

14.01.2022

Найкращі словники для вивчення англійської
Вивчення іноземних мовХобі
 1. Типи словників англійської мови
 2. Як обрати словник англійської мови?
 3. Онлайн словники англійської мови
 4.  

  Уміння правильно працювати зі словником – це вже чимала частина успішного вивчення мови. Нижче ви можете ознайомитися з тим, на які речі варто звертати увагу при виборі англійського словника, а також знайдете зручний список корисних онлайн-словників.

  Типи словників англійської мови

  При згадці словника перше, що спадає на думку – це звичайний перекладний словник. Які взагалі бувають типи англійських словників?

 • Перекладний. Може бути українсько-англійським або навпаки – англо-українським. Цей тип включає слова однієї мови й подає визначення цього ж слова (або максимально подібного за значенням) іншою мовою. Наприклад, «roof» - дах (ім.), настилати дах (дієсл.).

 • Тлумачний (монолінгвальний). Визначення кожного слова подається англійською мовою. Roof – a structure that covers or forms the top of a building.

 • Словник синонімів. До потрібного слова подається список схожих слів за значенням. Roof – rooftop, top, protection, housetop.

 • Словник ідіом та фразових дієслів. В англійській мові, як відомо, є стійкі фрази, які не вдасться перекласти окремо через кожне слово, адже значення буде зовсім іншим. У таких словниках подаються значення цілих фраз. Hit the roof - вийти із себе.

Такі словники можна знайти як у паперовому вигляді, так і в електронному. Переваг другого варіанта набагато більше: можливість послухати вимову, створити список обраних слів, швидко виконати пошук, мобільність. Але якщо ви – прихильник традиційних книжок, тоді для зручності зробіть у словнику позначки під кожну букву (за допомогою закладок або клейких наліпок).

 

Якщо ви тільки починаєте вивчення англійської, то краще обирати перекладний словник. Коли ж ви освоїте основні поняття, можна користуватися й англо-англійськими словниками. Досягнути потрібного рівня мови допоможе репетитор, якого можна знайти на платформі BUKI.

словники англійською

Для роботи з англійським словником вам також необхідно запам'ятати ряд скорочень частин мови. Це стане вам в пригоді, оскільки в англійській мові багато слів мають ту саму форму в різних частинах мови, і, на перший погляд, не зрозуміло, як правильно перекласти або ввести в контекст це слово. Скорочення, які ви могли побачити на першій сторінці книжкового словника:

 • Adjective (a.) – прикметник;

 • Adverb (adv.) – прислівник;

 • Verb (v.) – дієслово;

 • Noun (n.) – іменник;

 • Preposition (prep.) – прийменник;

 • Conjunction (conj.) – сполучник.

Читайте також: Найпростіший спосіб вчити нові іншомовні слова

словники англійською

Як обрати словник англійської мови?

Обираючи англійський словник, варто звернути увагу на основні моменти, які мають бути в ньому:

 1. Транскрипція чи звуковий супровід. Транскрипція потрібна для того, щоб ви могли прочитати правильно слово, адже вимова відрізняється від написання. В онлайн-словнику може бути транскрипція в супроводі звукової вимови.

 2. Переклад одного слова у кількох частинах мови. Наприклад, звичний іменник «water» перекладається як «вода». Але також слово вживається як дієслово або прикметник: to water (flowers) - поливати (квіти), water journey - подорож по воді (водна). В хорошому словнику мають бути перелічені всілякі варіації значень слова у тій чи іншій частині мови.

 3. Наявність прикладів, вживання у контексті. В словнику мають бути приклади під кожне значення слова у вигляді фраз, речень. Так можна зрозуміти, де і як правильно вживати слово, як воно перекладається. Наприклад, прийменник «at» у цих трьох випадках має різний переклад: I'm at work – Я на роботі, I’m at home – Я вдома, He’s at school – Він у школі.

 4. Наявність синонімів (та антонімів). Цей пункт не є обов'язковим, адже існують окремі словники синонімів та антонімів. Однак якщо ваш словник має такий розширений функціонал, то разом з основним словом ви паралельно ще вивчите схоже та протилежне за значенням. Наприклад, слово «natural» має такі синоніми, як «normal», «standard», «usual», «ordinary», «typical». Кожен синонім має свою характерну конотацію.

Не завжди хороший словник англійської мови можна обрати за принципом «чим більше слів – тим краще». Для початківця достатньо мати словник, що включає не менше 8000 слів, але не більше 30 тис. Цього вистачить, аби покрити звичайний (не спеціалізований) текст приблизно на 95%. Великий словник поки не потрібен, та й більшість лексики все одно не знадобиться.

Читайте також: Метод асоціацій: як швидко вивчити англійську мову

Онлайн словники англійської мови

Як було зазначено, електронні словники мають низку переваг перед традиційними книжковими.

словники англійською

Ви можете обрати для роботи або навчання щось із цього списку:

 • ABBYY Lingvo. Це професійний словник, яким користуються лінгвісти-перекладачі. Його можна встановити у вигляді програми на комп'ютер, додатку на телефон або користуватися прямо на сайті. Основна англійська (General English) знаходиться у безплатному доступі, а ось для спеціалізованих тем (медицина, юриспруденція, ділова англійська тощо) потрібна передплата. Цей словник хороший тим, що в ньому під кожне слово вказано транскрипцію з наголосами, звуковий супровід, різні частини мови, різні значення, синоніми, а також безліч прикладів вживання. В онлайн-версії є окрема вкладка із прикладами.

 • ReversoContext. Цей словник найбільше підходить для просунутого рівня англійської, аніж для новачка. Ви вводите потрібне слово українською або англійською мовою. Наприклад, слово «підіймати». У пошуковому рядку вам відразу ж пропонуються розгорнуті за змістом варіанти: підіймати тяжкість, підіймати питання, підіймати галас, підіймати настрій тощо. Після пошуку словник показує частину мови, список можливих синонімів, а також у  двох стовпцях розписані різні приклади речень з вживанням українського слова, і навпаки – переклад англійською. Цей словник, як можна зрозуміти за назвою, є контекстним, і допомагає правильно вживати слова в тому чи іншому контексті.

 • WooordHunt. Простий у використанні онлайн-словник, подібний до структури ABBYY Lingvo. Однак на відміну від першого словника, цей містить лише англійську мову. Тут також є транскрипція, яку можна прослухати в британському або американському варіанті англійської, різні значення, частини мови та приклади вживання. Словник можна завантажити у вигляді мобільного додатку. На сайті також є посилання на онлайн-бібліотеку книг з паралельним перекладом.

 • Collins. Це монолінгвальний словник англійської мови. Користуватися можна тим, чий рівень англійської на рівні Intermediate та вище. Він хороший тим, що чітко дає визначення та синоніми слова. Слова «nice», «wonderful», «great», «fantastic», «awesome» мають схоже значення типу «хороший», «прекрасний». Але в цьому словнику ви знайдете для себе зрозуміле пояснення з прикладом вживання кожного з цих слів та зрозумієте різницю. Тут також є приклади вимови, у тому числі різних форм одного слова. Шкала частоти навпроти слова покаже вам, наскільки часто воно вживається у мові. Наприклад, слово «magnificent» вживається не так часто, і його вивчення поки що можна відкласти (якщо ви на початковому рівні). Також можна відзначити цікавий графік частоти вживання конкретного слова у різні роки.

 • UrbanDictionary. Як і попередній словник, цей призначений не для новачків. Він є неформальним, оскільки визначення слів пишуть звичайні користувачі. Тут можна подивитися різноманітний сленг, жаргон і навіть лайки. Підійде для розуміння усного розмовного мовлення, реплік з фільмів, серіалів тощо.

 • GoogleTranslate. Всіма улюблений перекладач добре використовувати для швидкого перекладу тексту, щоб зрозуміти основний зміст. Попри те, що з кожним роком він удосконалюється, все одно машинний переклад не ідеальний. Тому для якогось твору чи написання анотації краще звернутися до професіонала, тобто репетитора англійської. Тут також можна перекласти окреме слово. З останніми оновленнями додалися значення слова, частини мови, в яких воно виступає, синоніми та частота їх вживання, а також приклади.

Читайте також: Покращуємо вимову англійської: методики та поради

 

 

Оцініть новину

Рейтинг: 5 з 5

На основі відгуків 4 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Як обрати англійський словник

Які бувають словники англійської мови?

Тлумачний (монолінгвальний). Визначення кожного слова подається англійською мовою. Roof – a structure that covers or forms the top of a building. Словник синонімів. До потрібного слова подається список схожих слів за значенням. Roof – rooftop, top, protection, housetop. Словник ідіом та фразових дієслів. Читайте більше на BUKI

Як обрати словник англійської мови?

Обираючи англійський словник, варто звернути увагу на основні моменти, які мають бути в ньому: Транскрипція чи звуковий супровід. Транскрипція потрібна для того, щоб ви могли прочитати правильно слово, адже вимова відрізняється від написання. В онлайн-словнику може бути транскрипція в супроводі звукової вимови. Переклад одного слова у кількох частинах мови. Читайте більше на BUKI

Як обрати онлайн словник?

Як було зазначено, електронні словники мають низку переваг перед традиційними книжковими. Ви можете обрати для роботи або навчання щось із цього списку: ABBYY Lingvo. Це професійний словник, яким користуються лінгвісти-перекладачі. Його можна встановити у вигляді програми на комп'ютер, додатку на телефон або користуватися прямо на сайті. Читайте більше на BUKI

Що означають скорочення в англійському словнику?

Скорочення, які ви могли побачити на першій сторінці книжкового словника: Adjective (a.) – прикметник; Adverb (adv.) – прислівник; Verb (v.) – дієслово; Noun (n.) – іменник; Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Сленг крізь призму англійської мови

Хоча підручники та класичні форми навчання відіграють величезну роль у навчанні студента, єдиний спосіб стати експертом, вільно володіти англійською мовою – це спілкуватися з людьми в реальному житті

Автор: Ольга К.

Прогресивні методи розвитку лексичної компетентності учнів

Ключовим є дослідження особливостей застосування сучасних та прогресивних методів розвитку лексичної компетентності на уроках англійської мови. Аналіз їх місця та ролі під час навчання у стратегії роз

Автор: Катерина Г.

Макро- та мікроелементи

Всі, мабуть, чули про макро- та мікроелементи, а також те, що вони необхідні всім живим організмам. Це стосується як рослин, так і тварин. Пропоную більш детально поговорити саме про елементи, що необ

Автор: Андрій В.

Confusing Words (Слова, які вводять в оману)

В даній статті розглянемо різницю деяких слів в англійській мові, які, на перший погляд, видаються синонімами, проте це не зовсім так. Надзвичайно часто отримую подібні запитання від своїх учнів. Отож

Автор: Тетяна В.

Чи скасовано ЗНО у 2022 році?

У цій статті ти дізнаєшся чи скасовано ЗНО у 2022,розберемо теми,які слід знати,щоб скласти тест з математики та розглянемо структуру самого тесту

Автор: Євгенія Г.