Вступ на інформаційні технології у 2024 році

13.12.2023

Вступ на інформаційні технології у 2024 році
Шкільна освітаВища освіта
 1. Професія програміста: перспективи працевлаштування
 2. Які предмети здавати для вступу на інформаційні технології у 2024 році?
 3. Як вступити на програміста після 9 класу?
 4. Де вивчати комп’ютерні технології у 2024 році: список ВНЗ України

Програміст – це одна з найперспективніших професій майбутнього. Технології все більше впроваджуються в життя людей по всьому світу, тому саме комп’ютерні спеціалісти є робочою силою сучасності. В яких навчальних закладах України можна навчатися за вказаним напрямком та які подальші перспективи професії – читайте в цьому матеріалі. 

ПРОФЕСІЯ ПРОГРАМІСТА: ПЕРСПЕКТИВИ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

Програміст – це людина, яка володіє мовою програмування. Є велика кількість мов, що мають свої особливості використання (для створення сайтів, ігор, ботів, роботів тощо). Проте головне їхнє завдання – налагодження «контакту» між людиною та машиною. 

 

Робота програміста насправді межує між технічною стороною та творчою. Ця сфера охоплює дуже багато видів діяльності, з якими варто ознайомитися, аби вибрати щось для себе. Оскільки сучасні технології оточують нас повсюди, спеціаліст з програмування може обрати для себе будь-який доступний шлях професійного розвитку:

 • Робота над мобільними додатками;
 • Розробка ПЗ для терміналів у метро; 
 • Проєктування сучасних протезів; 
 • Написання комп’ютерних ігор, навіть запуск ракет. 

Цей список може бути майже нескінченним. Лише за даними 2022-го року в Україні було зареєстровано більше 2000 компаній у сфері ІТ.

 

Місячний заробіток «новачка» (Intern, Trainee) без досвіду роботи може бути на рівні 450$, джуна – 1000$, спеціаліста середнього рівня (Middle) – 2600$, а вже досвідченого програміста (Senior, Team) – від 4900$ до 5376$. Аналітика проводилася влітку 2023 року, та було відзначено помітне підвищення заробітної плати «айтішників» – майже на 20%. 

 

Варто зазначити, що майже половина всіх опитаних українських програмістів володіють англійською на рівні вище середнього. Та як показує статистика, чим вище рівень знань іноземної мови – тим більший попит має спеціаліст та тим більшу зарплатню він отримує.

 

Скористайтесь зручним пошуком репетиторів на платформі BUKI, та завчасно подбайте про свою англійську, а разом з тим і про можливості, що відкриються перед вами зі знанням мови. Репетитор з англійської поцікавиться вашими цілями вивчення мови і складе план роботи з урахуванням вашої сфери діяльності.

 

Українські «айтішники» вважаються одними з найкращих у сфері, а з їхніми розробками зустрічаються люди в повсякденному житті чи не по всьому світу. Згідно з інформацією, розміщеною на сайті американської технологічної компанії HackerRank, українці увійшли в список 50 країн з найкращими розробниками. До речі, перше місце Україна посіла у сфері безпечного програмування (Secure coding), що говорить про високий рівень захищеності програм. Дрони від українських розробників використовувались навіть в зйомках голлівудського фільму «Нестримні-3». Це був перший у світі дрон, що вмів їздити, літати й плавати. 

 

Може здатися, що після досягнення певного рівня професійності, програмісти лишають країну та їдуть працювати за кордон. Однак основна кількість спеціалістів все ж залишається в Україні, оскільки тут вигідніші умови щодо сплати податків (як для фізичних осіб-підприємців) та гідний заробіток. Опитування DOU 2023 року свідчить про те, що з опитаних айтівців 12 746 залишаються в Україні, 1313 – переїхали за кордон через безпекову ситуацію, проте планують повернутися, і лише 847 покинули країну і не планують повертатися.

 

Емігрують здебільшого стартапери, які прагнуть потрапити на ринки більш розвинутих країн (США – одна з найперспективніших країн для розвитку стартапу). 

 

За останні роки кількість можливостей для розвитку в сфері інформаційних технологій зростає. В Києві розташований вітчизняний аналог «силіконової долини» під назвою UNIT.City. Тут є безплатна школа для початківців, а також дослідницькі лабораторії, оснащені за останніми розробками. Ще один аналог будується у Львові. 

 

Не варто вважати, що сфера програмування відкрита лише для представників чоловічої статі. Аналітичні дані DOU свідчать про те, що в Україні 26% програмістів – жінки.

Читайте також: Вчимо англійську: як перейти на рівень В2?

як вступити на програмування 2024

ЯКІ ПРЕДМЕТИ ЗДАВАТИ ДЛЯ ВСТУПУ НА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ У 2024 РОЦІ?

Для вступу на спеціальності галузі інформаційних технології майбутньому програмісту, що тільки-но закінчив 11 класів, необхідно надати сертифікати з НМТ з таких чотирьох предметів:

 • Українська мова – обов’язковий предмет;
 • Математика – обов’язковий предмет;
 • Історія України – обов’язковий предмет;
 • Іноземна мова, географія, хімія, фізика, українська література, біологія – предмети за вибором вступника.

Краще складати той вибірковий предмет, ваговий коефіцієнт якого вищий. Це підвищить ваші шанси на вступ в обраний виш. Для IT спеціальностей вищі вагові коефіцієнти здебільшого для фізики, також непоганий показник у іноземних мов.

 

Оскільки в цій галузі знань кожний навчальний заклад самостійно визначає мінімальні бали зі вступних випробувань, варто шукати та перевіряти інформацію безпосередньо на їхніх офіційних сайтах (в умовах та правилах прийому). 

Читайте також: Складаємо іспити на відмінно: поради, як впоратись із хвилюванням та отримати найвищий бал

як вступити на програмування 2024

ЯК ВСТУПИТИ НА ПРОГРАМІСТА ПІСЛЯ 9 КЛАСУ?

Після 9 класів навчання в школі ви можете вступити до фахового коледжу. В Україні займаються підготовкою молодших спеціалістів в галузі інформаційних технологій близько 90 навчальних закладів. Можливо, перед спеціалізованим навчанням вам може знадобитись додаткова підготовка, у чому допоможе репетитор з програмування.

 

Для вступу необхідно скласти іспити з двох предметів: українська мова є першим обов’язковим, а другим (в залежності від умов коледжу) – математика, фізика чи історія України. Мінімальні бали з предметів так само можуть відрізнятися в залежності від навчального закладу (від 100 до 120 мінімальних балів за предмет). Після 4-х років навчання можна подавати документи у виші для здобуття вищої освіти програміста. Вступ відбуватиметься одразу на 2-й курс суміжної спеціальності, проте за новими правилами прийому Міністерства освіти та науки України, вам все одно потрібно надати сертифікати НМТ.

 

Можна виокремити такі популярні фахові коледжі в м. Києві:

 1. Відокремлений структурний підрозділ «Київський фаховий коледж комп’ютерних технологій та економіки Національного авіаційного університету».
 2. Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж інженерії, управління та землевпорядкування Національного авіаційного університету».
 3. Київський фаховий коледж зв'язку .
 4. Відокремлений структурний підрозділ «Фаховий коледж інформаційних систем і технологій Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана».
 5. Відокремлений структурний підрозділ «Оптико-механічний фаховий коледж Київського національного університету імені Тараса Шевченка».
 6. Київський авіаційний фаховий коледж.
 7. Київський фаховий коледж електронних приладів.
 8. Фаховий коледж Закладу вищої освіти «Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая».
 9. Київський фаховий коледж туризму та готельного господарства.
 10. Товариство з обмеженою відповідальністю «Голосіївський економіко-правовий фаховий коледж».
 11. Відокремлений структурний підрозділ «Київський фаховий коледж морського і річкового флоту та транспортних технологій Державного університету інфраструктури та технологій».
 12. Фаховий коледж Київського університету інтелектуальної власності та права Національного університету «Одеська юридична академія».
 13. Фаховий коледж бізнесу та аналітики Національної академії статистики, обліку та аудиту.
 14. Фаховий коледж «Освіта» закладу вищої освіти «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна».

З навчальними закладами в інших містах України ви можете ознайомитися за покликанням.

як вступити на програмування 2024

ДЕ ВИВЧАТИ КОМП’ЮТЕРНІ ТЕХНОЛОГІЇ У 2024 РОЦІ: СПИСОК ВНЗ УКРАЇНИ

Ось виші, у які абітурієнти у 2024 році подали найбільше заяв на спеціальності, пов’язані з комп’ютерними науками і програмним забезпеченням:

 1. Національний університет «Львівська політехніка».
 2. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
 3. Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
 4. Львівський національний університет імені Івана Франка.
 5. Харківський національний університет радіоелектроніки.
 6. Національний авіаційний університет.
 7. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».
 8. Вінницький національний технічний університет.
 9. Національний університет «Одеська політехніка»
 10. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича.
 11.  Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій.
 12. Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.
 13. Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана.
 14. Державний торговельно-економічний університет.
 15. Національний технічний університет "Дніпровська політехніка».

З іншими університетами, у яких майбутні програмісти можуть навчатися після 11 класу, можна ознайомитися за покликанням.

Читайте також: Властивості і формули логарифмів

Оцініть новину

Рейтинг: 3.45 з 5

На основі відгуків 11 користувачів

Потрібен репетитор?

Обирай кращих викладачів на сервісі Букі!

Як вступити на інформаційні технології у 2024 році?

Як стати IT-спеціалістом?

Робота програміста насправді межує між технічною стороною та творчою. Ця сфера охоплює дуже багато видів діяльності, з якими варто ознайомитись, аби обрати щось для себе. Оскільки сучасні технології оточують нас повсюди, спеціаліст з програмування може обрати для себе будь-який доступний шлях професійного розвитку: робота над мобільними додатками, розробка ПЗ для терміналів у метро, проєктування сучасних протезів, написання комп’ютерних ігор, навіть запуск ракет. Читайте більше на BUKI

Які предмети здавати для вступу на IT-спеціальності?

Для вступу на спеціальності галузі інформаційних технології майбутньому програмісту, що тільки-но закінчив 11 класів, необхідно надати такі сертифікати з НМТ з таких предметів: Читайте більше на BUKI

Як вступити на програміста після 9 класу?

Після 9 класів навчання в школі ви можете вступити до фахового коледжу. В Україні займаються підготовкою молодших спеціалістів в галузі інформаційних технологій близько 90 навчальних закладів. Читайте більше на BUKI

Куди вступати на інформаційні технології?

Список навчальних закладів складено з урахуванням консолідованого рейтингу найкращих ВНЗ в 2023-му році та кількістю поданих заяв за спеціальностями галузі інформаційних технологій. Читайте більше на BUKI

Інші новини:

Реєструйся репетитором на BUKI!

Безкоштовна реєстрація за 10 хвилин

Заняття персонально чи по Skype

Оплата напряму від учня

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. ІІ.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі.

Автор: Наталія Д.

Як написати офіційний електронний лист в академічному середовищі. Ч. І.

Правила написання офіційних електронних листів у поьському академічному середовищі

Автор: Наталія Д.

Уважно! Англійські слова, які легко переплутати

У цьому дописі розглянемо 5 пар слів, які можна легко переплутати. В англійській мові це не єдина складність, однак пройшовши її, ви будете на крок ближче до успіху!

Автор: Руслана Ф.

Корисні поради для вивчення іспанської мови

Вивчення іспанської мови може бути захоплюючим та корисним викликом. Якщо ви вирішили освоїти цю мову, деякі поради можуть полегшити вам цей шлях.

Автор: Віолетта Д.

ТОП порад для ефективного вивчення івриту

Вивчення івриту - захоплюючий і надзвичайно корисний процес.

Автор: Вероніка В.

;