Майбутній час в англійській мові

30.11.2018

Майбутній час в англійській мові
Вивчення іноземних мов

Часові ситуації, описувані за допомогою сучасних мов, ділять час на три проміжки: минуле, сучасне, майбутнє. Для опису дій в кожній лексичної групи формуються відповідні мовні конструкції, найбільш зручні для народу, що розмовляє цією мовою.

В англійській мові особливе місце займає форма майбутнього часу. Її вживання обумовлено необхідністю оповідачеві повідомити про майбутні плани, можливі дії, які відбудуться через певний часовий проміжок в майбутньому.

Майбутній час (Future Tenses) ділиться на кілька часових категорій. Кожна з них описує під час промови точно зазначений часовий проміжок, завершеність / незавершеність дії, її вплив на наступні акти дії.

Розподіл часових категорій залежить від історії формування англійської мови. В майбутньому часі виділяють:

• простий майбутнє час - future simple;

• тривалий майбутній час - future continuous / progressive;

• майбутній завершене час - future perfect;

• майбутній тривалий завершений час - future perfect continuous / progressive.

Останні дві часові категорії часто використовуються як взаємозамінні. Найбільш часто вживаними є дві перших - простий і тривалий час.

 

Зміст.

1. Вживання і формування простого майбутнього часу (Future Simple)

2. Майбутній тривалий час (Future Continuous): застосування, схема побудови речень

3. Коли вживається майбутній завершений час (Future Perfect) і майбутній тривалий завершений час (Future Perfect Continuous)

 Майбутній час в англійській мові

Вживання і формування простого майбутнього часу (Future Simple)

Простий майбутній час описує події, які відбудуться в майбутньому, але про їх тривалість, наслідок нічого не відомо. Це найбільш загальна часова категорія, що описує бажання, прагнення, плани.

У стверджувальному реченні допоміжними дієсловами виступають «shall / will». Перше з них використовується, якщо підметом виступає однина, множина  першої особи - «I / we». «Will» вживається в усіх інших випадках.

Останнім часом практично повсюдно погоджено, що єдиним допоміжним дієсловом для простого майбутнього часу буде «will».

Стверджувальне речення формується за рахунок з'єднання між собою підмета, складного присудка (will + основне дієслово в першій формі), другорядних членів речення.

Mary will cook dinner tomorrow. - Мері приготує обід завтра.

This couple will celebrate their wedding next week. - Ця пара відсвяткує весілля  наступного тижня.

Питальні речення відрізняються від стверджувальних тим, що допоміжне дієслово «will» виноситься на початок речення при збереженні порядку розташування інших його членів.

Will this tutor teach us next year? - Цей вчитель буде у нас викладати в наступному році?

Will John meet Kate at the bus station? - Джон зустріне Кейт на автобусній станції?

Заперечні речення майбутнього простого часу в своєму складі мають частку «not», розташовану між допоміжним і основним дієсловами. Використовуються два варіанти написання - повний (will not), короткий (wont).

Sara will not (wont) visit her mother next month. - Сара не провідає маму в наступному місяці.

People will not (won’t) understand each other in future. - У майбутньому люди не будуть розуміти один одного.

 

Повернутись до початку

 Майбутній час в англійській мові

Майбутній тривалий час (Future Continuous): застосування, схема побудови речень

Майбутній тривалий час використовується для опису дії, яка відбудеться через певний час, буде тривати в майбутньому. Його використовують, якщо очікувана дія запланована, очікувана, але не є одномоментною.

Стверджувальне речення будується за допомогою зв'язки допоміжного дієслова «will» і дієслова «to be» без частки «to».

Danny will be playing piano from morning till afternoon. - Денні буде грати на піаніно завтра з ранку до обіду.

Заперечне речення має аналогічну структуру, але діюча зв'язка включає в себе частку «not», розташовану між «will» і «be».

Agatha will not be dancing tomorrow at night. - Агата не танцюватиме завтра ввечері. (Мається на увазі тривала дія, яка буде тривати деякий час).

Питальне речення будується за принципом винесення допоміжного дієслова в початок речення, частка «be» займає місце, аналогічне в розповідному. Більшість питань в англійській мові має подібну конфігурацію, обумовлену традиціями формування лексики.

Will Mike be swimming the day after tomorrow? - Післязавтра Майк буде плавати?

 

Повернутись до початку

 Майбутній час в англійській мові

Коли вживається майбутній завершений час (Future Perfect) і майбутній тривалий завершений час (Future Perfect Continuous)

Дані часові категорії використовуються в англійській мові для опису дії, яка почнеться в майбутньому, закінчиться до якогось моменту, буде тривалою або короткою. Використовуються рідко через те, що речення в них масивні, їх можна замінити на більш просту мовну конструкцію Future Simple.

Стверджувальне речення в Future Perfect має дієслівну зв'язку «will» + «have». Решта членів речення піддаються класичній логіці їх розташування: перед допоміжною зв'язкою розташовується підмет, після неї - присудок (дієслово у третій формі), потім другорядні члени речення.

Hoffman will have earned all money he wants till the end of this month. - Хоффман заробить всі ті гроші, які він хоче до кінця цього місяця.

У заперечному реченні допоміжна дієслівна зв'язка формується за принципом «will» + «not» + «have». Порядок слів у реченні залишається аналогічним стверджувальному.

Danny will not (will not) have finish school tomorrow yet. - Завтра Денні ще не закінчить школу.

Початок питального речення становить допоміжне дієслово «will», який практично не впливає на розташування в реченні інших членів.

Will Sam have receive his diploma at the end of this year? - Сем отримає диплом до кінця цього року?

Час Future Perfect Continuous є типовим гібридом всіх трьох мовних категорій: майбутнього часу, тривалої, завершеної дії. Стверджувальне речення за формою нагадує матрьошку, оскільки дієслівні форми, характерні для кожної часової категорії в ньому використовуються по черзі. Типовою дієслівною зв'язкою є допоміжні дієслова з майбутнього часу і завершеною форми + основне дієслово з закінченням «-ing»: «will nave been + дієслово + ing».

Funny will have been waiting for her son from 5 till 7. - Фанні чекатиме свого сина з 5 до 7. (Вона почне його чекати о п'ятій годині, потім продовжить, закінчить чекати в сім).

Заперечні і питальні речення мають конструкцію, схожу з Future Perfect. У першому випадку використовується частка «not» після допоміжного дієслова «will», у другому даний допоміжне дієслово виноситься на початок речення.

Під час викладу власних думок необхідно замінювати ці форми на більш прості, оскільки навіть їх сприйняття на слух складне, думку можливо передати більш простим способом.

 

Повернутись до початку

 

Вам також будуть цікаві статті:

Теперішній час в англійській мові

Минулий час в англійській мові

Автор:

Оцініть новину

Також читайте розділ «Блоги репетиторів»:

Зборовский мирный договор. Ключевые пункты и значение

В этой статье подробно разобрано предпосылки, основные моменты и значение Зборовского мирного договора

Автор: Ярослав Б.

«Голод за полуницею» (Лексичні вирази та питання до статті "Beerenhunger" з німецькомовного журналу DEUTSCH PERFEKT (Juni, 2020)

Нарешті полуниця! Навряд чи є інший фрукт, на який люди реагують так емоційно. Для багатьох німців літо починається з перших полуниць, вирощених на власних фермах. Сезон врожаю означає великий стрес - адже цей фрукт потребує ретельного догляду та обережно

Автор: Дар'я М.

Розвиток критичного мислення на заняттях з англійської мови

Стаття описує важливість розвитку критичного мислення, зокрема і під час занять з англійської мови.

Автор: Тарас Г.

«Фінансові» ідіоми та переклад основних префіксів англійської мови

Гроші – це тема не лише фінансової сфери. Розмови про цей делікатний предмет ведуться постійно. Тому і нам не слід залишатися осторонь і гайда знайомитися з висловами, які точно допоможуть Вам передати свою думку більш виразно.

Автор: Дар'я М.

7 виразів англійської мови для щоденного спілкування

Окрім накопичення знань з граматики важливою складовою вивчення мови є бажання людини збагатити свій лексичний запас. Кожен день в англійській мові з’являються десятки нових виразів, які не слід залишати без уваги. С

Автор: Дар'я М.